2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Anne baba isimlerimlerinin harfleriyle uyumu çocuk ismindeki etkisini bilmiyorum fakat koyulan ismin çocuğa sirayet ettiğini bende düşünüyorum. Hatta birden fazla ve manası ağır olan isimler çocuğa ağır geliyor. Hatta kuran sure isimleri yada kuran isimleri peygamber isimleri de çok onerilmiyor bu yüzden. Eger çocuğa manevi boyutta isim verilirse bu doğrultuda çocuğu yetiştirmek gerekirmiş. Muhammed ismi verilip onu normal buyutmemek gerekli. Birde şunu duydum mesela anne baba dede vs isimleri de yaşasın diye de koymamak lazımmis. Ben rahmetli babamın adını 2. İsim olarak düşünüyordum fakat kimin niyetiyle koyarsan o kişinin yaşantısı o çocuğa sirayet edebilirmis. Babam ömrü boyunca malesef çok hastalık cefa çekmişti bu yüzden vazgeçtim. Elbette koyulan isim başka isimlerle benzer olucak fakat babamın adı da olsun demek biraz risk almak gibi oluyor. Hatta bi yerde denk geldim bi kişi kızına oruç manasına gelen bi isim mi ne koymuş o kızın isminden dolayı bolca nafile oruç tutması gerekli isminin hakkı için felan demislerdi. Aslan ates gibi isimler de çocuğa hircinlik katarmis. Baya derin mevzu. Şükür ki bilinçli nesiller olucaz oluyoruz

Vefat edenin ismi koyulmaz ama bunu ben de duymuştum yaşamı sirayet eder diye.

Ay Allah korusun tam zamanında gelsin inşallah ben öyle şakasına dedim kız sağlıklı olsun inşallah
İnşallah biz üç kardeşiz annem ablamı 7 aylık doğurmuş 40 gün gözlerini açmamış tam erkek kardeşimde 8 aylık doğmuş bi tek ben günümü beklemişim. O yüzden bir tık temkinliyim bu konuda. Annemde diyor zaten düğüne gidersen eğer valizinle git diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…