2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Doğurganlık için vücudunun en uygun olduğu dönem 28-30 yaş.

Kızlar çok halsizim ya özellikle bugün, birde kustum Daha kötü oldum sürekli yatasım var, multivitamin de kullanıyorum .Bu haftalarda enerjinin yerine gelmesi gerekmez mi 15 haftalığım

Kızlar çok halsizim ya özellikle bugün, birde kustum Daha kötü oldum sürekli yatasım var, multivitamin de kullanıyorum .Bu haftalarda enerjinin yerine gelmesi gerekmez mi 15 haftalığım
Ben de aşırı cansızım. Başlara göre bulantım azaldı ama ben de canlanırım diyordum multivitaminle olmadı. Kan değerlerime baktırdım ben önceki gün. Kanım 11e düşmüş. Onla alakalıdır diye düşünüyorum sen de baktır canım bi

Şimdi baktım da hiçbir şey anlamadım Arapça bir şeyler çıkıyor

Baktırdım canım kan normal 12 ama benim Demirim hep düşük çıkardı gebelikten öncede, şimdi bakmamışlar zaten gebelikte daha çok düşüyormuş ya multivitamin içinde var ama ayrıca vermedi doktor daha , sanırım ferritin düşüklüğü diye düşünüyorum . Bugün annemle alışverişe çıkacaktık kafamı kaldıramadım hep yatıyorum.Artık canlanmak istiyorum bende ya

Ahhahahaha olabilir bide ben nişandan sonra aradım tebrik ettim ailemize hoşgeldin falan dedim fldkdkkdjd sonra kocamı eklemiş beni eklememiş
Gitmedin ya bittin gözünde, anlamaz ki kötüydü gelemedi diye. Daha şimdiden çekememezlik başlamış, başka hiç açıklaması yok bence..

Neye göre bu bilmiyorum ama bence biraz daha erken olsa daha iyi olurmuş gibi
Biyolojik saat ve yapı kişiden kişiye değişir ama tıp biliminin ortalama olarak kabul ettiği yaşlar bunlar. Öncesi ve sonrası da sağlıklı gebelikler oluyor tabi ki ama hormonların hamileliğe en hazır oldugu dönemler diye biliyorum. Erken olmaması iyi bence, sanayi toplumu olma yolunda evriliyoruz malum kadinlar daha geç yaşta evleniyorlar artık, hatta biraz daha geç olsa daha iyi bile olabilirdi

Demir ilacı kullanıyorsun dimi, hamilelikte sık sık baktırmakta fayda var demire çünkü hızlı düşüyor. Benim de önceki hamileliğimde ilk zamanlar dusuktu biraz demir ilacını c vitamini ile tuketirsen emilimi daha hızlı oluyor.

Olabilir benim demirimde 26 sanırım alt sınıra çok yakın hepsi toptan düşürüyor işte

Yok işte doktorum demir vermedi üstüne 24. Haftada başlıcaz dedi . Bana da çok geç geldi

Merhaba , coraspirin kullanıyoru musunuz ? Ben bugün 17 hafta oldum , karnım artık çok belirgin , haraketlerinş de hissediyorum , çok güzel

Merhaba , coraspirin kullanıyoru musunuz ? Ben bugün 17 hafta oldum , karnım artık çok belirgin , haraketlerinş de hissediyorum , çok güzel
Ben bugün 16+5im daha hareket hissetmiyorum doktor 20 de hissedersin dedi. Son ana kadar bekleyecek heralde pıtırcık benimde karnım göğüslerimin altından itibaren büsbüyük

Kız benı neyin ıcine düşürdün böyle, tüm gun ısım aradım, bak bı de ne buldum
Sen diyince bende baktim simdi

Yildizname falan diyor
Bilemedim
Ya ona bakarsan koydugunuz isimler Kur'an'da var mi diye de soruyorlar mesela atlas barlas orda olmayan isimler
Ben eskiden biri dese inanmazdim cocukta isim onemli cocugu etkiler diye, sacma bulurdum
Sonradan arastira arastira ogrendim
Mesela cocugun adi Muhammed ama adinin agirligini tasiyamiyor
Incelemisler annesinin babasinin adiyla asiri zit ve ters harfler barindiriyor
Misal burda kimisi mete cok akilli zeki derken kimisi mete mi aman aman diyor
Nasil isimler kisiligi etkiliyorsa harfler de oyle anne baba ismiyle uyumlu olmasi da onemli kanisindayim
Cok arastirmaci takip ettim aylardir bunlari okuyorum misal
Burda bebek bezi onermek gibi birsey iste ben onerdim kimisi dikkate alir kimisi almaz herkesin kendi tercihi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…