Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Kızlarrr dün kontorlum vardı 29+3te bebek 1490 gr boyu 41 cm önden gidiyor dedı ama karın cevresı haftasına göre kalmış zayıf kalmış proteın tüket dedı ayy neden oldu ki böyle bir şey anlamadm 😣

ben işbirden aldım kuzu, tam saranlardan kaymasın diye, kalitesi de fiyatı da iyi bence
Hangisi anam? 2 tane var. Ben yatağını da burdan almıştım bak hiç aklıma gelmedi burdan almak

Kızlarrr dün kontorlum vardı 29+3te bebek 1490 gr boyu 41 cm önden gidiyor dedı ama karın cevresı haftasına göre kalmış zayıf kalmış proteın tüket dedı ayy neden oldu ki böyle bir şey anlamadm 😣
Canım ne kadar geri kalmış, 2 haftaya kadar hiç önemli değil diyorlar. Bir de sen de minyon fit bir anasın diye hatırlıyorum, bazı şeyler genetik ince belli bir kız olur belki 🤭 doktorlar annenin beslenmesi %100 önemli değil bebonun yapısı da etken diyor, canının sıkılması normal ama daha erken bakarsın düzelir diğer kontrole kadar

Hangisi anam? 2 tane var. Ben yatağını da burdan almıştım bak hiç aklıma gelmedi burdan almak
bu canikom

Karnın genişliyordur :) bol bol nemlendir . Ben de bi işe yaramadı . Göbek deliğime kadar çatır çatır çatladım . Bi de beyaz tenliyim ben . Elveda bikiniler , croplar :)
Yaaaaaa ah çok üzücü ama bebişlerimiz için itiraz yok tabi. Çok nemlendiriyorum canım bence kuruluktan olmuyor da genel olarak genişlemeye çalıştıkça yapıyor demek ki.. Çatlakların daha çok alt karında mı üst karında mı? Yani göbek deliğinin altında mı kalıyor üstünde mi? Benim kaşıntılar ve o acı hissi epey yukarıda göbek deliğinden.

Ay kadının yaptıgı bir bana mı isgüzarlık gibi geldi acaba 😀 yani böyle olması gerekseydi Allah sütümüzü kolostromumuzu dogurmadan 2-3 hafta onceden memelerden akıtırdı. İhtiyac ne zamansa o zaman gönderiyor. Gelmiyorsa da bir bildigi vardır heralde ya da az geldi zannettiğimiz sey bebişimiz için yeterlidir zaten ilk günler midesi erik kadar birsey alıyor bebişin
Garantici bir arkadaş galiba kendisi... Ben zaten sütün doğumdan önce gelebildiğini ilk defa gördüm ne yalan söyleyeyim hiç ihtimal vermezdim. Ben denemeyi bi düşünmedim değil aslında ama bi arkadaş da canın acır doğum öncesi dedi. Belki çatlamayacak memeyi de kendi zorbalığımızla çatlatmayalım şimdi :KK70:

Ben de beyaz tenliyim ve karnımdaki çatlaklar herhalde ergenlik ve biraz da ilk hamilelikten kaynaklı. Size teselli olur mu bilmem ama sonrasında beyazlıyor ya bu çatlak yerleri, hiç belli olmuyor gibi geliyor bana. Bikini falan giyerken aklıma gelmiyor yani :) hem de tam olarak göbek deliğimin hizasında yatay bir şerit halinde tüm ön tarafı kaplayacak kadar varlar :)
Ben beyaz tenli değilim ya benimki çatlamasın lütfen çok amin :dua: :KK70: Vücudumda da kalçamda vardı ama çok fazla değil başka yerimde yoktu bu gebeliği de böyle atlatırsak iyi bir sınav vermiş hissedicem kendimi :KK70:

Ben de olmadı diye seviniyordum ta ki bi gün çok acı hissedince telefon kamerasıyla bi baktım alttan çatlamış görmemişim 😔😔 günlerce canım sıkıldı o kadar yağlanırken olmasına. Doktor dedi senin bu durum tamamen genetik. 7-8 kilo alıp çatlamada yapcak bişey yok dedi. Lazer tedavisi yaparız diye de teselli etti 🥲
Ah yaaa zaten bir anlık bişey çatlamak. Hiçbir şeyim yok dersin geceden sabaha çatlarsın belli olmaz. Olmasın diye dua ediyorum vallahi. Göbeğimi de hiç açmam bu arada crop falan da giyen biri değilimdir sadece yazın tatilde o kadar.. Ama yine de olmasa iyi ya 🥲

Garantici bir arkadaş galiba kendisi... Ben zaten sütün doğumdan önce gelebildiğini ilk defa gördüm ne yalan söyleyeyim hiç ihtimal vermezdim. Ben denemeyi bi düşünmedim değil aslında ama bi arkadaş da canın acır doğum öncesi dedi. Belki çatlamayacak memeyi de kendi zorbalığımızla çatlatmayalım şimdi :KK70:
Ben o zamanı kafam hiç kimsede olmadan uzun banyolar yapmaya ayırmayı tercih ederim galiba 😀

Ah yaaa zaten bir anlık bişey çatlamak. Hiçbir şeyim yok dersin geceden sabaha çatlarsın belli olmaz. Olmasın diye dua ediyorum vallahi. Göbeğimi de hiç açmam bu arada crop falan da giyen biri değilimdir sadece yazın tatilde o kadar.. Ama yine de olmasa iyi ya 🥲
Muhakkak olmasın tabii ne gerek var ama dışarıda insanlara baktığımda kimse dergilerdeki ya da instagramdaki o vücutlara sahip değil hakikaten, bakıyorum herkes normal 😂 Ki artık catlaklariyla poz veren modeller falan bile var. İçeride görmediğimiz ne olaylar yaşanıyor şu süreçte, organlar sıkışıyor falan. Dışarıdan çatlak olmuş çok mu? Anayız biz ana 😂😂

Canım ne kadar geri kalmış, 2 haftaya kadar hiç önemli değil diyorlar. Bir de sen de minyon fit bir anasın diye hatırlıyorum, bazı şeyler genetik ince belli bir kız olur belki 🤭 doktorlar annenin beslenmesi %100 önemli değil bebonun yapısı da etken diyor, canının sıkılması normal ama daha erken bakarsın düzelir diğer kontrole kadar
Geri degıl tam haftasıyla uyumlu ama diğer şeyler haftasından ileri olduğu ıcın öyle görünüyormuş degısık😂karın cevresı 29+4 kafa cevresı 30+3 gibi yanı ette sevmem bıdakı randevuma kadar yicem bakalım

Yaaaaaa ah çok üzücü ama bebişlerimiz için itiraz yok tabi. Çok nemlendiriyorum canım bence kuruluktan olmuyor da genel olarak genişlemeye çalıştıkça yapıyor demek ki.. Çatlakların daha çok alt karında mı üst karında mı? Yani göbek deliğinin altında mı kalıyor üstünde mi? Benim kaşıntılar ve o acı hissi epey yukarıda göbek deliğinden.
Tam kasıklardan başlıyor . İlk çatladığında ben göbekten göremedim o kadar aşağıdaydı . Ama bu ikinci atakta göbek deliğinin altına kadar çıktılar . Benim kaşıntı tam oralarda oluyordu . Seninkini bilemedim . Ayy bebekler zamanında gelsin de valla çok dert değil çaresi de varmış 😅

Tam kasıklardan başlıyor . İlk çatladığında ben göbekten göremedim o kadar aşağıdaydı . Ama bu ikinci atakta göbek deliğinin altına kadar çıktılar . Benim kaşıntı tam oralarda oluyordu . Seninkini bilemedim . Ayy bebekler zamanında gelsin de valla çok dert değil çaresi de varmış 😅
Ayy kasınmayın kaşıdıkça catlar 😅 bende yağ sürüyorum da son haftalar mutlaka catlar geriliyor baya

Muhakkak olmasın tabii ne gerek var ama dışarıda insanlara baktığımda kimse dergilerdeki ya da instagramdaki o vücutlara sahip değil hakikaten, bakıyorum herkes normal 😂 Ki artık catlaklariyla poz veren modeller falan bile var. İçeride görmediğimiz ne olaylar yaşanıyor şu süreçte, organlar sıkışıyor falan. Dışarıdan çatlak olmuş çok mu? Anayız biz ana 😂😂
Ahahaha aynen öyle canım, oluşursa da çatlaklar baş üstüne, bebişlerimizden hatıra deriz 😍 Bir de bu kadar acımasa çok iyi olacak 🥲

Büyük bebek eşyalarını aldık boş odamı artık bebışşş odası yapıyorum😊ikea divan aldım gelen olduğunda kalır vs diye ikea şifonyer dolap tasarlattık ve şu beşiği aldım kapağı da bu sekıl olacak 🫶suan annem de kalıyorum burası ıcın de chicco beşik almayı düşünüyorum artık kalanlar bıdakı aya😂😂

Eklentiler

• IMG_3596.jpeg
    IMG_3596.jpeg
    474,8 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_3595.jpeg
    IMG_3595.jpeg
    60,8 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_3594.png
    IMG_3594.png
    184,9 KB · Görüntüleme: 23
  • f8f06831-f006-41b2-b493-6793d4d44d3c.jpeg
    f8f06831-f006-41b2-b493-6793d4d44d3c.jpeg