2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok geçmiş olsun canım benim de kronik egzamam var ama senin baya artmış. Fotoğraftan egzama gibi de gelmedi bana kaşıdığın için mi öyle oldu acaba. Benim elimin üstü pütür pütür oldu. Bebeklerin yüzünde çıkar ya öyle. Bepanthol egzama kremi var o kaşıntıyı alıyor. Ama asla tedavi etmiyor. Ertesi gün yine kaşınıyor. Delirtti beni. Normalde nerisona diye bi krem kullanıyorum ama kortizon içerdiği için gebelikte önerilmiyor. Ben de 4 Ağustosta cildiye randevusu aldım. Bakalım ne diyecek doktor
Egzama için dermovate krem çok iyi geliyor ama kortizonlu olduğu için elzem durumlarda doktorlar öneriyor, hamileyken kullanılması sakıncalı olabilir.

Çok geçmiş olsun canım benim de kronik egzamam var ama senin baya artmış. Fotoğraftan egzama gibi de gelmedi bana kaşıdığın için mi öyle oldu acaba. Benim elimin üstü pütür pütür oldu. Bebeklerin yüzünde çıkar ya öyle. Bepanthol egzama kremi var o kaşıntıyı alıyor. Ama asla tedavi etmiyor. Ertesi gün yine kaşınıyor. Delirtti beni. Normalde nerisona diye bi krem kullanıyorum ama kortizon içerdiği için gebelikte önerilmiyor. Ben de 4 Ağustosta cildiye randevusu aldım. Bakalım ne diyecek doktor
Kaşıntı için dermatolog bana la Roche lipikar verdi. İki gündür kullanıyorum iyi geldi baya

Teşekkür ederim canım ♥️ Benim de önce pütür pütğr olarak çıkıyor gece yanlışlıkla kaşıdım uykudan uyandım kaşırken. Bak şimdi fotoğraf atıyorum dün öğlen mesela böyleydi bu sabah ta böyle maalesef.

Eklentiler

• IMG20230722101446.jpg
    IMG20230722101446.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 114
  • IMG20230722101442.jpg
    IMG20230722101442.jpg
    40,9 KB · Görüntüleme: 86
  • IMG20230722100559.jpg
    IMG20230722100559.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 100
Seninki eksiklikten ziyade anemi gibi o zaman. Kardeşimle annemin de senin gibi, ekstradan kardeşim demir anemisi ile b12 anemisi de var. Geçirgen bağırsak ile ilgili olan durumlar. Hamilelikte d vitamini çok önemli ara ara olcturmelisin, belki direk ampul de verebilir doktorun, damla ben de kullandım bı ara günde 16 damla, baya farkediyor ama seninki çok düşük
Ben günde 1 damla kullanıyorum. Haftaya bi baktırcam kaç olmuş. Devlette 3aydan önce bakmıyorlarmış

Kaşıntı için dermatolog bana la Roche lipikar verdi. İki gündür kullanıyorum iyi geldi baya
Bundan mı canım? Kuruluğa iyi geliyor aynen ama şuan pek etki etmiyor bana. Bende bayadır kullanıyorum.

Eklentiler

• IMG20230723121438.jpg
    IMG20230723121438.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 65
Kızlar benim beyaz akıntım oluyor . Doktor mantar dedi fitil kullandım 9 haftalıkken ama bir türlü geçmiyor. Dünde doktora söyledim bu probiyotiği verdi . Vajinal alınıyormuş. İlaç değil bir zararı da yok dedi . Ama hamilelikle ilgili hiçbir bilgi bulamadım. Kullanan var mı

Eklentiler

• IMG_1102.png
    IMG_1102.png
    194,7 KB · Görüntüleme: 68
Bundan mı canım? Kuruluğa iyi geliyor aynen ama şuan pek etki etmiyor bana. Bende bayadır kullanıyorum.
Evet bunu verdi. Hamile olduğun için başka bir şey veremem dedi 🥺 kendi kadın doğum doktorumda Allerset diye bir tablet yazmış ama almadım daha dün gece kaşınmadım Allahtan . Ama 20. Hafta itibariyle karaciğer değerlerine bakılması lazımmış . Kaşıntı için

Kızlar benim beyaz akıntım oluyor . Doktor mantar dedi fitil kullandım 9 haftalıkken ama bir türlü geçmiyor. Dünde doktora söyledim bu orobiyotiği verdi . Vajinal alınıyormuş. İlaç değil bir zararı da yok dedi . Ama hamilelikle ilgili hiçbir bilgi bulamadım. Kullanan var mı
Doktor verdiyse demek ki başka hamilelere de öneriyor. Bilemedim.

Benim bebek son ultrasonda tepetaklak duruyordu. Doktor hemen video çek hep denk gelmez dedi. Çok hapşırdım diye oldu kesin🤣🤣Seninki de yuvarlanıyordur içerde🤣🤣
Ay evet en son ultrasonda benimkide öyleydi o kadar değişik duruyordu ki kafası aşağıda ayakları tepeye dikmiş doktor da şaşırdı bu nasıl duruş diye 😂😂

Evet bunu verdi. Hamile olduğun için başka bir şey veremem dedi 🥺 kendi kadın doğum doktorumda Allerset diye bir tablet yazmış ama almadım daha dün gece kaşınmadım Allahtan . Ama 20. Hafta itibariyle karaciğer değerlerine bakılması lazımmış . Kaşıntı için
Hepiniz sağ salim kucağımıza alsaydık bebelerimizi. Zaman da geçsin çabuk. Çok çok zor ya.

Bende degistirtmeyi dusunuyorum ama doktoruma randevum 5 agustos daha var yani 😵‍💫
Ben kendim değiltircem ya eczacımla konuşup. Doktorum değiştirmez sanmıyorum bide bir daha 24. Haftada kontrol olacak 8 hafta görmicem. İki kutu ilaç bitiririm o zamana 😄

Ben kendim değiltircem ya eczacımla konuşup. Doktorum değiştirmez sanmıyorum bide bir daha 24. Haftada kontrol olacak 8 hafta görmicem. İki kutu ilaç bitiririm o zamana 😄
Oo 8 hafta mi😀 benimki ayda 1 cagiriyor o bile az geliyor bana
Seninki 2 ay gelme demis resmen 😵‍💫 ben doktora sormadan degistirmem ya nolur nolmaz
Wp yok mu ordan sor olmadi

Egzama için dermovate krem çok iyi geliyor ama kortizonlu olduğu için elzem durumlarda doktorlar öneriyor, hamileyken kullanılması sakıncalı olabilir.
Benim kremim çok iyi aslında gece sürüyorum sabaha silgiyle silmişsin gibi yok oluyor. Ayda bi falan ihtiyaç duyuyorum sadece öyle aşırı bi hastalığım yok çok şükür. Ama kortizon var benimkinde de. O yüzden dişimi sıkıyorum. En azından bebek daha da büyüsün mümkün olduğunca kullanmayacağım😕

X