2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sizin kaç haftalık oldu? Hareketlerini her gün hissediyor musun? Biz 15+6 olduk.Geçen haftalar ara ara seğirmeler hissetmiştim ama bugünlerde hiçbir şey hissetmiyorum.
14+6 olduk saat itibari ile 3 gün hissettim dün hatırlamıyorum. Bugün daha hissetmedim. Genelde gece yemek yiyip uzanınca oluyor. Birazdan yiyip uzanacağım, o zaman görürüm

Karışcam şimdi ama bizim buralarda ona ümmü sübyanlısın derler. Hoca bunun için bir Muska yazar ve hamile bir daha hiç rahatsız edilmez, korkmaz. Bende de var bende öyleydim çünkü. Bildiğim kadarıyla aileden gelen birşeymiş. Anne,anneanne vs vs bunlardan birinde varsa doğacak çocuğa onun çocuğuna onun çocuğuna diye aktarılıyor. Aslında basit güvenilir bir cami hocası bile sevabına yapıyor bunu hamilelere.. inanmayan çok oluyor elbette ama çevremde çok yaşayan ve bizzat bende yaşadığım için başına gelmeyenin anlaması imkansız zaten.

14+6 olduk saat itibari ile 3 gün hissettim dün hatırlamıyorum. Bugün daha hissetmedim. Genelde gece yemek yiyip uzanınca oluyor. Birazdan yiyip uzanacağım, o zaman görürüm
Ben yazdıktan sonra gördüm bunu. 4 gün büyükmüş seninki aynı sayılırız❤Bebek değildir diyorum ben hala gaz falan diyeceğim ama hamile değilken hissettiğim bişey değildi. O yüzden ne olduğundan emin değilim umarım bebiştir

Muskam var canım, bir kaç gündür anneme verdim dışını yenilesin diye, yapmadığı için takamadım

Ay kızlar nolur bişey söyleyin bulun bana . Grip oldum baya baya . Hapşırmalar burun akıntıları bitmiyor napıcam ben

Ay kızlar nolur bişey söyleyin bulun bana . Grip oldum baya baya . Hapşırmalar burun akıntıları bitmiyor napıcam ben
Cok çok geçmiş olsun gecen hafta bende geçirdim. Ateslendigimde parol kullandim sadece. Onun dışında esim migros markette portakal bulmuştu. Bolca portakal yedim. Terleyip dus aldım sürekli. Geçiyor ama süründürdü beni

Çok teşekkür ederim ya . Ateş falan yok çok şükür ama feci şekilde burnum tıkalı ve akıyor nasıl geçecek böyle bilemiyorum portakal bulabilirsem bende alayım bari

Arkadaşlar 21 haftalık hamileyim ve idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum. Fakat idrarımda yanma yok sadece çok kasık ağrılarım var. Dünde extra baş ağrısı eklenince acile gittik. Şimdiye kadar hep düşüktü tansiyonum gitmeden 1-2 saat öncede ölçümde düşük çıkmıştı ve ani yükselme oldu doktor enfeksiyonun var çok dedi. Serum takıldı ve evde de kullanmam için ilaç verdi. İlk antibiyotik ilacını aldım, ama anında ne yediysem geri çıkardım ilaç yine de etki yapar mı? Bebeğime zarar verir mi bu enfeksiyon doktor sürekli kanaman var mı, su geldi mi diye soru sordu. Bebeğim hareket ediyor ama şu an canım çok yanıyor. Bunu yaşayan var mı aranızda

Çok teşekkür ederim ya . Ateş falan yok çok şükür ama feci şekilde burnum tıkalı ve akıyor nasıl geçecek böyle bilemiyorum portakal bulabilirsem bende alayım bari
Burnunu açmak için tuzlu su kullanabilirsin. Ben dayanamayıp acile gitmiştim belki vitamin vs takarlar diye. Yapmadılar tabi tuzlu su yada boğaza sirkeli su ile gargara yap dedi. Mikrop kırsın diye. bolca su ic ve sabır

Geçmiş olsun verdigi ilaç tek kullanımlık suya karıştırılıp içilen ilaçlardan mıydı, eğer onlardansa 4 saat kadar idrarı tutmak gerekiyor yoksa etki etmiyor diye biliyorum. Hap olarak verdiyse zaten en az bir haftalıktır bugünlerde içtikleriniz etki eder dünkü etmese bile. Bol su için ayağınızı sıcak tutun ilacı da kadın doğum doktorunuza sorarak kullanın. Bende 12. Haftada antibiyotik kullandım idrar yolu enfeksiyonu için

Kızlar sabah sabah yine kendi kendime dertlendim biz şuan şark görevindeyiz doğumu burada yapmak istesem özel hastane yok. Kontroller için gittiğim doktor doğumu batmanda yaptırıyor oda bize en az 2 saat mesafede. Doğum kışa denk gelecek malum, korkuyorum burada kalmaya yol uzun oldugu için ve acil bir durumda doğru düzgün hastane olmadığı için. Doğumda Ankara'ya ailemin yanına gitmeye karar verdim ama şimdide aklıma şu takıldı sezaryen olsa eşim günü belli olduğu için gelebilir ama normal doğum olursa ve ya eşim gelemezse mesafe o kadar uzak ki atla gel desem arabayla 17 18 saat uçak desen hergun olmuyor önceden bilet almak gerekiyor. Ankarada bi doktor buldum kendime ama araştırdıgım kadarıyla bir sağlık sorunu yoksa normal doğum yaptırıyormuş. Ben böyle bir durumda ne yapmalıyım eşim gelsin diye sezaryen mi olmalıyım yoksa o olmadan normal doğum yapabilir miyim hiç bilmiyorum. Daha önce iki defa ameliyat oldum ve bu sebepten eşim yoktu yetişemedi sonrasında geldi yanıma ama psikolojik olarak çok etkilenmiştim onun yoklugundan. Şimdi doğum çok daha önemli ve duygusal bir an, onunda bu anı bizimle paylaşmasını istiyorum hep hayalim buydu. Siz olsanız ne yapardınız bana fikir verin

Çok sağol canım benim bir şekilde atlatmaya çalışcam artık
Geçmiş olsun canım sıcak şeyler içmeye çalış bitki çayı çok tüketilmiyor ama ılık su olabilir ballı süt olabilir boğazını rahatlatan şeyler içmeyi dene. Tuzlu veya sirkeli su ile gargara yap oda boğaz ağrısına iyi gelir. Burnun tıkalı ise tuzlu suyu burna çekmek de iyi geliyor aklıma bunlar geldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…