2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yapma desem bu sefer yapsaydım böle olmaz dicek. Ben de saldım. Ama kafası dağılsın diye o muhabbet dışında tüm vakitlerinde keyifli geçirmesi için elimden geleni yapıyorum. Daha çok seveyim belki ihtiyacı giderilir diyorum yok olmuyor. Her şeyin yeri farklı. Üç günlük dünya. Gerçekten anlam verilemiyor bazı şeylere. 😏

Kizlar benim doktorum bebegim icin ense kalinligi ve burun kemigi gayet iyi demisti ama bugun bir tanidigim kadin dogumcularin ultrasonlari perinatologlarinki gibi net degil nasil olur da sadece kadin dogumcunun bakmasiyla yetinirsin diye baya ustume geldi ve tabiri caizse odumu kopardi 😭 napayim simdi perinatologa da mi gidip gostereyim ben?

Kizlar benim doktorum bebegim icin ense kalinligi ve burun kemigi gayet iyi demisti ama bugun bir tanidigim kadin dogumcularin ultrasonlari perinatologlarinki gibi net degil nasil olur da sadece kadin dogumcunun bakmasiyla yetinirsin diye baya ustume geldi ve tabiri caizse odumu kopardi 😭 napayim simdi perinatologa da mi gidip gostereyim ben?
Ense burnu görebiliyor kadın doğumunun ultrasonu ama kalbin odacıklarını görmez. Perinatolog da erken haftalarda herşeyi görmez çünkü tam oluşmamıştır. Zaten 22. Haftada detaylı ultrason olacak. Stres yapmayın bence.

Ben de şimdiye kadar bir şey yapmadım doktorum zaten ilk 12 hafta krem bile sürme dedi. Ama artık çok rahatsız oluyorum. Temiz içerikli ürün işinden de hiç anlamıyorum 🥹
Ben doktoruma dedigimde bi arkadas hamilelik boyunca krem bile surmedi doktoru demis vs diye doktorum 🥴 boyle bakmisti
bende cok kimyasal iceren seyler harici abarti buluyorum bu denli abartmayi 🤷‍♀️ sonucta parfum sıkıyoruz dislerimizi fircaliyoruz rimel ruj suruyoruz vs vs
Bence hamileleri urkutmeye calisan bi dernek var 😬 ben eskiden hic duymazdim boyle seyler
Son 10 yilda duyar oldum

Arkadaşın ikili test ile ayrıntılı ultrasonu karıştırmış tatlım. Ona önce ikisinin aynı şeyler olmadığını anlatmalısın, sonrasında hamilelerin hassas olduğunu anlamayan insanlardan uzak durmalisin 😊 ikili test öncesi ense kalinligini ve nazal kemiğini her zaman normal kadın dogumcu ölçer, riskli ilerleyen gebelikse eğer perinatolog devreye girer. Oğlumun zamanında da buradan konuşmuştuk, onun haricinde dünya kadar çocuk sahibi olan arkadaşım tanıdığım vs oldu hiç ense kalinligi için perinatologa giden olmadi 😊 bilmişlik yapicam derken cahillik yapmış kafana takma, doktoruna güven, ayrıntılı USG zamanı işin ehli bı doktora ultrasonu çektir keyfini hiç bisey için kaçırma 💚

Etrafinizdan boyle insanlari ayiklayin bence
Bana vesvese veren kimseyle iletisim kurmuyorum ben
Öneririm🤝

Arkadaşın ikili test ile ayrıntılı ultrasonu karıştırmış tatlım. Ona önce ikisinin aynı şeyler olmadığını anlatmalısın, sonrasında hamilelerin hassas olduğunu anlamayan insanlardan uzak durmalisin 😊 ikili test öncesi ense kalinligini ve nazal kemiğini her zaman normal kadın dogumcu ölçer, riskli ilerleyen gebelikse eğer perinatolog devreye girer. Oğlumun zamanında da buradan konuşmuştuk, onun haricinde dünya kadar çocuk sahibi olan arkadaşım tanıdığım vs oldu hiç ense kalinligi için perinatologa giden olmadi 😊 bilmişlik yapicam derken cahillik yapmış kafana takma, doktoruna güven, ayrıntılı USG zamanı işin ehli bı doktora ultrasonu çektir keyfini hiç bisey için kaçırma 💚
Ay bilmislik ki ne bicin hem de.ben de zaten doktorumdan memnun degilm dedim acaba beni basindan savmis olabilir mi gitsem mi perinatologa da 😭 bi de israrla diyo ki onun makinasiyla onunki bir mi bi git bak eli kolu olusmus mu filan tansiyonum zipladi resmen ki bilenler bilir evham ve pimpiriklilik konusunda bir dunya markasiyimdir zaten 🤣

Benim de doktorum gayet iyi dedi ama zaten 20li haftalarda detaylıya giriyoruz perinatolog tarafından bunu söyleyip sustursaydın keşke. Bi onlar anne zaten sen değilsin. Ruhunu sıkan insanlarla görüşme arasalar açma, ben öyle yapıyorum kafam çok rahat

Kızlar ya bana fikir verin şimdi 2 kızım Bi oğlum var karnimdaki de oğlan a benziyor demişti tabi eğer oğlan olursa buda.cocuklarin ayrı odalarda artık uyutmayi düşünüyorum sizce katlı ranzami mantıklı bazali yatak mi

Benim de doktorum gayet iyi dedi ama zaten 20li haftalarda detaylıya giriyoruz perinatolog tarafından bunu söyleyip sustursaydın keşke. Bi onlar anne zaten sen değilsin. Ruhunu sıkan insanlarla görüşme arasalar açma, ben öyle yapıyorum kafam çok rahat
Bir daha cidden gorusneyecegim doguma kadar ve mesafe koyacagim orda oyle gozler fal tasi gibi acildi bin tane de felaket senaryosu cizdi ya kalakaldm keske agzinin ustune iki tane yapistirsaydim 😭 simdi kadin dogumcima guveneyim ve perinatologa gitmeyeyim degil mi?

Bir daha cidden gorusneyecegim doguma kadar ve mesafe koyacagim orda oyle gozler fal tasi gibi acildi bin tane de felaket senaryosu cizdi ya kalakaldm keske agzinin ustune iki tane yapistirsaydim 😭 simdi kadin dogumcima guveneyim ve perinatologa gitmeyeyim degil mi?
Canım zaten anormal bi durum olsa doktorun söyler di bende bütün gebelik sürecimi kadın dogumcu ma güvenerek geçirdim hiçte şüphe duymadim

Hayır canım 20li haftalarda gidersin. Her şeyi geçtim perinatolog zaten kadın doğum bölümünü okumadan olamıyorsun. Perinatolog kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalının, yüksek riskli gebeliklerle ilgili yan dal uzmanlık alanıdır. Kadın doğumcular o bölüme yoğunlaşıp kendilerini geliştiriyorlar. Doktorun güzel demişse içini ferah tut. Haftanı bekle 😍

Ay bilmislik ki ne bicin hem de.ben de zaten doktorumdan memnun degilm dedim acaba beni basindan savmis olabilir mi gitsem mi perinatologa da 😭 bi de israrla diyo ki onun makinasiyla onunki bir mi bi git bak eli kolu olusmus mu filan tansiyonum zipladi resmen ki bilenler bilir evham ve pimpiriklilik konusunda bir dunya markasiyimdir zaten 🤣
Allah'ım Allah'ım bilmislikten ziyade cehalettinden bogulmadin mi yaninda 🤦 makineleri mi farklı dedi gerçekten, evet biri nasanin uzay gözlem teleskobu ile bakıyor diğeri denklaşörlü fotoğraf makinesi ile 😂 biri ona perinatologun kadın dogum uzmanı olup riskli gebelik alanında istisas yaptığını, işin sirrinin makinede değil aldığı bir üst eğitimde oldugunu, ama ense kalinligini normal kadın dogumcunun da olcebildigini anlatsın dicem de böylesine lafta anlatılmaz en iyisi uzak durmak 👍

Kızlar ya bana fikir verin şimdi 2 kızım Bi oğlum var karnimdaki de oğlan a benziyor demişti tabi eğer oğlan olursa buda.cocuklarin ayrı odalarda artık uyutmayi düşünüyorum sizce katlı ranzami mantıklı bazali yatak mi
ben olsam bazayı tercih ederdim. Tabi her ikisini de kullanmış biri daha iyi fikir verir canım 🙏🏻🌸

X