2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Satıcı sanırım satış yapabilmek için diğerlerininin güvenlik testinden geçmediğini söylemiş, çünkü asıl en önemli güvenlik testlerinden geçen oto koltukları be safe, britax romer ve Chicco. Maxi cosi almayı hiç düşünmedim çünkü en üst testten gecememisti oğlumun zamanında belki şimdi geçmiştir. Ben be safe, britax romer ve Chicco arasında kalmıştım arkadaşımın tavsiyesi ile Chicco aldım, 5.5 senedir kullanıyor oğlum, Allah kaza bela vermesin ama yan carpmalarda testten geçen bı model almanızı tavsiye ederim. Bu bebeğe de oto koltuğu alırsam ya Chicco 0-3 yaş alicam ya da oğluma yükseltici alıp bebeği abisinin koltuğuna geçiricem, şuan kullandığımız oto koltuğunun yeni doğan pedi de var çünkü
Benim çok yabancı olduğum bir konu olduğu için olabilir 😄

Annem emekli olduktan sonra catalcada kendine bı hobi bahçesi aldı, organik tarıma merak saldı 😀 tum sebzeleri yetiştiriyor, onlardan bana da kışlık hazırlayacak, dondurucuya aticam, kışın bebek olunca yemek derdim olmayacak 😊 onun haricinde ikramlık sarma, sigara böreği, içli köfte gibi şeyleri sipariş ile yapan kadınlardan birine yaptırıp buzluğa aticam ama benim de aklıma çok alternatif gelmiyor ikramlık için. Buzluğa atılan neler var başka.
Benım de hayalım hobı bahcesı, emeklı olmayı bekleyemem sanırım, dogum surecinı bı atlatayım bız de alıcaz, bakmaya basladık bıle, bahceye neler dıkecegımı hayal edıyorum hep 🙈

Benım de hayalım hobı bahcesı, emeklı olmayı bekleyemem sanırım, dogum surecinı bı atlatayım bız de alıcaz, bakmaya basladık bıle, bahceye neler dıkecegımı hayal edıyorum hep 🙈
Biz de haftasonlari gidiyoruz, özellikle bu bulantı zamanları orası benim için kurtarıcı oldu ama sanırım tarım bana göre değil 😄 annemler tatile gitti bana arada gidip ilgilenir misin dedi, çok zor bi iş oldugunu anladım hiç göründüğü gibi değil 😁 seven kişiye zor gelmiyor ama hatta terapi gibi geliyor

Ama benimki anormal bi titremeydi, sizinki de mi öyle. Temmuz sıcağında yorgam örttüö anca geçti normale döndüm
Evet anormal sıtma tutmus gibi bı titremeydi hatta vücudum kasıldı titrerken. Yorgan örttüm ona rağmen yorgan altında bile devam etti titremem bı sure.

Biz de haftasonlari gidiyoruz, özellikle bu bulantı zamanları orası benim için kurtarıcı oldu ama sanırım tarım bana göre değil 😄 annemler tatile gitti bana arada gidip ilgilenir misin dedi, çok zor bi iş oldugunu anladım hiç göründüğü gibi değil 😁 seven kişiye zor gelmiyor ama hatta terapi gibi geliyor
Ben de terapi yonune odaklanıyorım, bız evımıze yakın bı yerden bakıyoruz, yazları orada kalırız, baharlarda haftasonu gıderız dıye dusunuyoruz

Ben de terapi yonune odaklanıyorım, bız evımıze yakın bı yerden bakıyoruz, yazları orada kalırız, baharlarda haftasonu gıderız dıye dusunuyoruz
Annemler de küçük bı ev yaptılar bahçeye ara ara kalıyorlar orada, annem çok keyif alıyor, 35 senelik iş hayatindan sonra eve kapanamadi, kendine uğraş buldu 😊 bizim için de iyi oldu çocuk bahçede toprak bitki haşır neşir oluyor, biz de her şeyi taze organik toplayıp yiyebiliyoruz.

bende enox kullanıyorum sanırım doguma kadar kullanıcam,,karnınız buyuyunce nasıl ayptınız göbekten bende onu merak edıyorum korkarım gıbı gelıyor
İlk gebeliğimde hemşire bir tanıdığımız vardı ona yaptırmıstim.Şimdi eşim yapıyor o da aynı şeyi söylüyor.Karnın büyüyünce ben yapamam diyor.😄 İki parmağının arasında deriyi sıkıştırıp öyle yapılabilir.Iğnenin ucu küçük zaten.Doktor bebeğe gelmesinin mümkün olmadığını söylemişti.

İlk gebeliğimde hemşire bir tanıdığımız vardı ona yaptırmıstim.Şimdi eşim yapıyor o da aynı şeyi söylüyor.Karnın büyüyünce ben yapamam diyor.😄 İki parmağının arasında deriyi sıkıştırıp öyle yapılabilir.Iğnenin ucu küçük zaten.Doktor bebeğe gelmesinin mümkün olmadığını söylemişti.
ben tüp bebekte cok ıgne kullandım yapmakta sıkıntı yasamıyorum ama karın buyuyunce nasıl olur onu kestıremıyorum bakalım yaşayıp gorecegız :))
suan etımı kıstırabılıyorum ama karnım buyuyunce nasıl olcak bakalım.. evet ıgne ucu mınıcık zaten bebege ulaşması cok zor

Oto koltuğa da baktım baya . Be safe ve maxi bir şey dedi. Onun dışında güvenlik çalışmasından geçebilen yokmuş. Be safe ekstra yükseltmeli çocuk yolu görebiliyor onu beğendim x3 modeli de 9bin ama koltuk hiç dönmüyormuş onda da. Dönen hali de 15bin. Onda da kararsız kaldım 😄 4 5 civarına başka markaların var. Benim en önemsediğim şey oto koltuk açıkçası çünkü tek başıma dışarı çıkabilmeliyim bebekle. Bu konuda fikri olan varsa dinlerim 😄
Günaydınlaar :)
Biz epey araştırıp britax römer almıştık 360 derece dönen modeli. Acayip memnunum ama fiyatlar almış başını gitmiş..
arabaya koyduğumuzda arabanın kendisinden daha güvenli ve konforlu duruyordu o zaman biraz da küçük bi arabamız vardı 😁
Şimdi ufaklık 6 aylık olana kadar puseti kullanırım diyorum zaten kış, kızım da 4 yaşına kadar kullanmış olacak o zaman koltuğu.
Aslında 2. El de bakılabileceğini düşünüyorum ben böyle eşyalara bu dönemde. Çünkü bazı çocuklar alınan eşyaları asla kullanmıyor buna oto koltuğu da dahil. İnsanlar da satıyor haliyle.

Annem emekli olduktan sonra catalcada kendine bı hobi bahçesi aldı, organik tarıma merak saldı 😀 tum sebzeleri yetiştiriyor, onlardan bana da kışlık hazırlayacak, dondurucuya aticam, kışın bebek olunca yemek derdim olmayacak 😊 onun haricinde ikramlık sarma, sigara böreği, içli köfte gibi şeyleri sipariş ile yapan kadınlardan birine yaptırıp buzluğa aticam ama benim de aklıma çok alternatif gelmiyor ikramlık için. Buzluğa atılan neler var başka.
Ben tatlı tuzlu kurabiye, kalburabastı, şekerpare yapıyorum şekil verip pişirmeden dondurucuya atıyorum.Misafir geleceğinde çıkarıp pişiriyorum çok pratik oluyor.

Günaydınlaar :)
Biz epey araştırıp britax römer almıştık 360 derece dönen modeli. Acayip memnunum ama fiyatlar almış başını gitmiş..
arabaya koyduğumuzda arabanın kendisinden daha güvenli ve konforlu duruyordu o zaman biraz da küçük bi arabamız vardı 😁
Şimdi ufaklık 6 aylık olana kadar puseti kullanırım diyorum zaten kış, kızım da 4 yaşına kadar kullanmış olacak o zaman koltuğu.
Aslında 2. El de bakılabileceğini düşünüyorum ben böyle eşyalara bu dönemde. Çünkü bazı çocuklar alınan eşyaları asla kullanmıyor buna oto koltuğu da dahil. İnsanlar da satıyor haliyle.
Aynen ben de bı çok şeyi ikinci el mi alsam demeye başladım son zamanlarda, bebek arabası park beşik filan, oto koltuğunu ikinci el almam isofixin yipranmamis olması gerekiyor ama özellikle beşik ve bebek arabasi ikinci el olabilir, benim oğlum da senin dediğin gibi bu tarz şeyleri kullanmayı hiç sevmedi, bebek arabasında hiç oturmadi beşikte doğru düzgün yatmadı, oto koltuğunda da kıyameti kopardı ama ondan ödün vermedim bı tek, güvenlik her şeyden önemli çünkü, ben ömür boyu aglicagima o bı kaç saat ağlasın dedim zorla alistirdim 😊 ama sıfır aldığım ahşap besige hantal bebek arabasına filan verdiğim paraya sonrasında acıdım. Bunlar ikinci el daha mantıklı gelmeye başladı bana

KHENA KHENA -loyalty -loyalty umarım iyisinizdir sesiniz çıkmıyor
Merhaba, canım bir kaç gündür yazamıyorum çok hastayım vertigo oldum. cumartesiden beri dünya dönüyor gece kusarak yataktan fırlıyorum. psikolojim bozulmuş durumda. işe zor gidip geliyorum gün ortasında izin alıp eve geçiyorum bazen. Sürekli başım dönüyor. oturarak uyumaya çalışıyorum. sağa doğru dönmem yasak, sol ve sırt üstü uyuyabilirim oda oturarak. Doktor manevra yaptı düzeldi ama akşamında yine başladı. Yürürken bile adımlarım sağa sola gidiyor. çok kötüyüm çok :KK61:
İkili testimiz temiz çıktı sadece yaş faktöründen riskli zaten onu biliyordum.
Cinsiyetimiz kıza benziyor dedi. Galiba 3. kız gelecek önünde kordon vardı göremedi tam ama bencede kız.
Bende durumlar böyle bu akşam yine dr a gideceğim vertigo için hayatım alt üst resmen banyoya bile tek giremiyorum. WC de hiç eğilmemem gerekiyor. kendimden nefret ettim artık. evde hiç bir iş yapamıyorum.

Ay kızlar fotoğrafta tam çıkmadı ama iki gözümünde alt kısmında kırmızı pembe arası lekeler çıkmış. İlk kez fark ettim neden olur mu hamilelik lekesi desem hem kırmızı hemde bir günde çıkar mı
IMG_1071.jpeg

Ay kızlar fotoğrafta tam çıkmadı ama iki gözümünde alt kısmında kırmızı pembe arası lekeler çıkmış. İlk kez fark ettim neden olur mu hamilelik lekesi desem hem kırmızı hemde bir günde çıkar mı
Eki Görüntüle 3274329
Evet hamilelikte oluyor, güneş koruyucuyu ihmal etme, hamilelikten sonra genelde geçiyor, benlerde ve cillerde de artış oluyor bu dönemde. Benim yüzümde siyah bı ben çıkmıştı ama baya simsiyah oldu Abuzer kadayıf gibi, vatandaşlık alacaktık neredeyse ona 😁 doğumdan sonra gittim aldırdım. Lekeler benler çiller bazı hamileliklerde coşuyor

X