2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hanımlar buzluğa neler atalım ya doğuma yakın sarma börek poğaça kurabiye atmayı düşünüyorum başka neler olabilir

kızımın otomatik sallanma özelliği olan ana kucağı vardı çok az kullandım çünkü hiç sallamaya alıştırmadım ilk üç aydan sonra bide biraz yüksekliği vardı düşer diye korkuyordum fotodakinün benzeriydi
Bundan almayı istiyorum ben, sallanması nasıl memnun kaldın mı

Hanımlar buzluğa neler atalım ya doğuma yakın sarma börek poğaça kurabiye atmayı düşünüyorum başka neler olabilir
Annem emekli olduktan sonra catalcada kendine bı hobi bahçesi aldı, organik tarıma merak saldı 😀 tum sebzeleri yetiştiriyor, onlardan bana da kışlık hazırlayacak, dondurucuya aticam, kışın bebek olunca yemek derdim olmayacak 😊 onun haricinde ikramlık sarma, sigara böreği, içli köfte gibi şeyleri sipariş ile yapan kadınlardan birine yaptırıp buzluğa aticam ama benim de aklıma çok alternatif gelmiyor ikramlık için. Buzluğa atılan neler var başka.

Dogum kisa geldigi icin hemen cok kalabalik olmaz dusuncesindeyim
En fazla sigara boregi sarip atarim
En kolay serbetli de kalburabasti, 1 saatimi almaz, zaten annem de yanimda olur o yuzden buzlugu oyle doldurmak istemiyorum ben
Zaten havalar duzelince mevlut dusunuyorum o zaman gelen gelir diye dusunuyorum
Kisin grip nezle hava soguk akli olan ziyarete gelmez zaten 😀

Ay bu arada kızlar ben 14. Haftaya girdim çok şükür ama çok sık tuvalete gider oldum. İlk haftalarda da böyleydim yine böyle olmaya başladı🥲 normal mi sizce sizde de var mı bu durum
Bende tuvaletle bit yaşıyorum canım. Mesela yeni tuvalete girsem bile yarım saat sonra sanki saatlerdir girmiyormuşum gibi yine tuvaletim geliyor 😅

Kızlar çatlak olusumu için konuşulmuştu bir ara ama kullanmaya başlayan var mı neler aldınız ikinci gebeliği olanlar neyi alalım sanki çatladı çatlayacak karnım 😂
Ben lierac aldım iki üç günde bir aklıma geldikçe onu sürüyorum ama sürdükten 2 3 saat sonra hiç sürmemiş gibi oluyor. Etki edecek mi emin olamadığım için bide badger aldım. Onu gece yatarken kullandım üç gün falan. Böyle ertesi gün akşama doğru bile nemli oluyor karnım. Düzenli kullanımda badger etki eder diye düşünüyorum. Ben de 15+3 üm. Bundan sonra birini gündüz birini gece kullanmayı düşünüyorum . Badgeri sadece karnıma, lieracı komple 😄

Kızlar bide benim kusmalar 3 hafta önce falan geçmişti. Dün gece yine o kadar kötü oldum ki. Rahatsız edecek bir şeyde yemedim. Uyumak için yatmıştım bir anda bir kalktım bayılacak gibi oldum önce tuvalete zor yetiştim. 🥺 tekrar geri mi geldi yoksa bida mı başlıyor bilmiyorum. Boğazımın acıması o kadar kötü oldu ki. İçtiğim vitaminlerde boşa gitti. Tekrar da içmedim yarım saat olmuştu

Bide dün akşam bebek arabası baktık. Yani anladığım kadarıyla ya araba bebek için çok konforlu ama ağır ve çok yer kaplıyor. Ya da hafif olsun deyince biraz konfordan ödün vermek gerekiyor. Tek kabinlerde 4 5 kg ya kadar varmış ama onları bebek büyüyünce kullanıyorsun ve puset takılmıyor diyorlar . Bagi neo yu beğendim ben hem hafif (9kg) hemde kolay açılıp kapanıyor çok yer kaplamıyor. Ama ona ek olarak bide puset almak gerekiyormuş. İkisi yine 11 bine falan geliyor. Mantıklı mı bilemedim. Arkadaşım bana chicconun puset ve port bebesini verecek . Ek bi puset almak da istemiyorum ama o puset diğerine olmuyo 😄 chicconunda arabası var ama çift taraflı değil. Özellikle çift taraflı olsun dedik

Oto koltuğa da baktım baya . Be safe ve maxi bir şey dedi. Onun dışında güvenlik çalışmasından geçebilen yokmuş. Be safe ekstra yükseltmeli çocuk yolu görebiliyor onu beğendim x3 modeli de 9bin ama koltuk hiç dönmüyormuş onda da. Dönen hali de 15bin. Onda da kararsız kaldım 😄 4 5 civarına başka markaların var. Benim en önemsediğim şey oto koltuk açıkçası çünkü tek başıma dışarı çıkabilmeliyim bebekle. Bu konuda fikri olan varsa dinlerim 😄

Kızlar bide benim kusmalar 3 hafta önce falan geçmişti. Dün gece yine o kadar kötü oldum ki. Rahatsız edecek bir şeyde yemedim. Uyumak için yatmıştım bir anda bir kalktım bayılacak gibi oldum önce tuvalete zor yetiştim. 🥺 tekrar geri mi geldi yoksa bida mı başlıyor bilmiyorum. Boğazımın acıması o kadar kötü oldu ki. İçtiğim vitaminlerde boşa gitti. Tekrar da içmedim yarım saat olmuştu
gecmis olsun canim o vitaminler emilmistir yarim saatte merak etme.ama kusmalar arada belki normaldr hormon dalgalanmalarindan dolayi da innsallah komple geri gelecegini sanmam

Anneler günaydınnn, bugün sabah inanılmaz bir titreme üşüme yaşadım sabaha doğru. Ama feci şekilde. Üstüme yorgan örttüm. Burda okumuştum sanki biri daha yaşamıştı, ne bu yaaa🐥

Kızlar çatlak olusumu için konuşulmuştu bir ara ama kullanmaya başlayan var mı neler aldınız ikinci gebeliği olanlar neyi alalım sanki çatladı çatlayacak karnım 😂
Canım ben hiç bisey kullanmıyorum 4 cu gebeligim iç ve dış karnım geniş olduğu için hiç catlagim yok 45 ile hamile kaldım en son 2 kg almıştım şimdilik yine sorun yok gibi.insallah seninde catlamaz

İçli köfte.normal İzmir köftesi için köfte,tatlı yeşil fasulye, bide ben çocuklarıma bol bol taze mısır alıp koyuyorum

Bide dün akşam bebek arabası baktık. Yani anladığım kadarıyla ya araba bebek için çok konforlu ama ağır ve çok yer kaplıyor. Ya da hafif olsun deyince biraz konfordan ödün vermek gerekiyor. Tek kabinlerde 4 5 kg ya kadar varmış ama onları bebek büyüyünce kullanıyorsun ve puset takılmıyor diyorlar . Bagi neo yu beğendim ben hem hafif (9kg) hemde kolay açılıp kapanıyor çok yer kaplamıyor. Ama ona ek olarak bide puset almak gerekiyormuş. İkisi yine 11 bine falan geliyor. Mantıklı mı bilemedim. Arkadaşım bana chicconun puset ve port bebesini verecek . Ek bi puset almak da istemiyorum ama o puset diğerine olmuyo 😄 chicconunda arabası var ama çift taraflı değil. Özellikle çift taraflı olsun dedik
Bence mağazaya gittiğinizde arkadaşınızın puset modeline uyumlu hangi arabalar onları sorun direkt. Chicco one4ever modeli çift taraflı ama ben sürüşünü konforlu bulmadığım için tercih etmedim. Arabaları mutlaka mağazada karşılaştırarak alın yoksa sürüş kalitesi ağırlık vs anlaşılmaz

15+2 olduk.Ben de doğuma kadar hatta doğumdan sonra da bir süre kullanacağım.Ilk gebeligimde de kullanmıştım.İğne yapılırken yakıyor acıyor ama sonrasında acı hissetmiyorum.Korkmayın bu günler de geçer inşallah bebeğinizi kucağınıza alınca her şeyi unuturursunuz.🥰
bende enox kullanıyorum sanırım doguma kadar kullanıcam,,karnınız buyuyunce nasıl ayptınız göbekten bende onu merak edıyorum korkarım gıbı gelıyor

Bence mağazaya gittiğinizde arkadaşınızın puset modeline uyumlu hangi arabalar onları sorun direkt. Chicco one4ever modeli çift taraflı ama ben sürüşünü konforlu bulmadığım için tercih etmedim. Arabaları mutlaka mağazada karşılaştırarak alın yoksa sürüş kalitesi ağırlık vs anlaşılmaz
Öyle bir araba yok maalesef . Sadece kendi takımının arabasına oluyor ama o da Ağır , zor kapanıyor ve çok yer kaplıyor o yüzden onu eledik

Oto koltuğa da baktım baya . Be safe ve maxi bir şey dedi. Onun dışında güvenlik çalışmasından geçebilen yokmuş. Be safe ekstra yükseltmeli çocuk yolu görebiliyor onu beğendim x3 modeli de 9bin ama koltuk hiç dönmüyormuş onda da. Dönen hali de 15bin. Onda da kararsız kaldım 😄 4 5 civarına başka markaların var. Benim en önemsediğim şey oto koltuk açıkçası çünkü tek başıma dışarı çıkabilmeliyim bebekle. Bu konuda fikri olan varsa dinlerim 😄
Satıcı sanırım satış yapabilmek için diğerlerininin güvenlik testinden geçmediğini söylemiş, çünkü asıl en önemli güvenlik testlerinden geçen oto koltukları be safe, britax romer ve Chicco. Maxi cosi almayı hiç düşünmedim çünkü en üst testten gecememisti oğlumun zamanında belki şimdi geçmiştir. Ben be safe, britax romer ve Chicco arasında kalmıştım arkadaşımın tavsiyesi ile Chicco aldım, 5.5 senedir kullanıyor oğlum, Allah kaza bela vermesin ama yan carpmalarda testten geçen bı model almanızı tavsiye ederim. Bu bebeğe de oto koltuğu alırsam ya Chicco 0-3 yaş alicam ya da oğluma yükseltici alıp bebeği abisinin koltuğuna geçiricem, şuan kullandığımız oto koltuğunun yeni doğan pedi de var çünkü

Anneler günaydınnn, bugün sabah inanılmaz bir titreme üşüme yaşadım sabaha doğru. Ama feci şekilde. Üstüme yorgan örttüm. Burda okumuştum sanki biri daha yaşamıştı, ne bu yaaa🐥
Aaa ben de bunu yazacaktım size, bu gece yorganla uyudum ve yorganın altında bile tir tir titredim.

X