2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bir ölçek fazla mama yaptım kabul etmedi zaten evet aç olduğunda kıyamet kopuyor bizim evde, duymamam imkansız ötesi ya. İlk defa başıma geldi bilemiyorum ki üzüldüm biraz ama Şuan keyfi gayet yerinde gülüşüyoruz

Ahahaha bayram tatili mi oda ne bizim her sene rutinimiz köyümüz. hele bu sene çocuk oldu kaçarım yok

Benim oğlumda geceleri uyumayı çok seviyor, 6 saatten önce asla uyanmaz bazen 7 saat uyuduğu oluyor. Acaba aynı uyandırsam mı diyorum ama doktorumuz uyanmıyorsa gece uykularında uyandırmayım dedi. Gündüz de her zaman olmamakla birlikte 4 saat uyuduğu oluyor aç kalacak mı diye hep bir panik oluyorum

Evet burun tıkanıklığı baya etkiliyor uykuyu da etkiliyor. Günlük temizliyorum ben hatta gece bile tıkanıyor mecbur açmak zorunda kalıyoruz.Atak haftaları herhalde ben artık ona bağlıyorum.

Baktım atak zamanına daha var gösteriyor. Ama aşırı huysuz emmek istemiyor. Anlamadım gitti ben bu çocuğu. Geceleri saat başı uyandırdı gün içinde emmedigi için. Dün o kadar az çiş yapmıştı ki çok korktum bir şey olacak diye. Bugün ne icat çıkartacak bakalım. Atakta da ne yaparız bilmiyorum

Bu soruyu eşime sorunca aynı cevabı bende aldım memlekete aksini düşünmek imkansız zaten gurbette olunca
Biz gurbette de sayılmayız aslında eşimin köyüne 2 saat mesafedeyiz benim akrabalarımın hepsi bodrumda kayınvalidemlerlede aynı yerdeyiz hatta ama onlar erkenden köye gittikleri için bizde bayramlaşmaya peşlerinden gidiyoruz

Ahahaha bayram tatili mi oda ne bizim her sene rutinimiz köyümüz. hele bu sene çocuk oldu kaçarım yok
Bayram için sormuyorum kuzum yaz için denize girmelik soruyorum bayram tatilinde sanırım evdeyiz. Ailelerden biri uzaktaysa kaçınılmaz oluyor ziyaret bizim iki taraf da şehrimizde allahtan

Bebekler günlük kalorilerini gün içinde alırlarsa gece boyu uyuyabiliyorlar. Gece 22.30 son öğün olabilir demek ki doymuş. Doymasa kesinlikle ama kesinlikle uyanirdi. Hatta ben bu şekilde bir uyku düzeni oluşturmaya çalışıyorum. Okuduğum kitaptan öğrendim. Tabi benim tombik sütü o kadar içmiyor ki doysun da gece boyu uyusun. Bu sebeple genelde geceleri uyanıyorum. Anne sütünu bile artık 4 -5 saatte bir aliyor bebiş.

Bende bunu yeni öğrendim sabahları yoğun beslenip gece en son öğünü fazla yapıp bu kadar uyumaları normalmis darısı başıma

Biz bu bayram gitmicez yaz ortası gitmeyi düşünüyoruz inşallah. Allah sana sabırlar versin bayramda çocuğu öpmeye çalışanlar çok bilmişlik yapıp senin işine karışanlar ve daha niceleri

Doktorumuz bu dönemde 5 6 saatin geçmesini çok önermedi sizinde bilginiz olsun az önce görüştüm. Bizim cumartesi uykumuz şaştı bence o sebeple uyuyamadığı uykusunu uyudu, cumartesi gece pazar gündüz hiç uyumadı nerdeyse. Şimdi sabah yedi buçukta mama içti 8 de uyudu on buçuğa kadar

5-6 saat demelerinin sebebi dehidre olmasından endişe duymalari. Tabiki bebeklerimizin başında doktorlar durmadiklari için bu şekilde uyarmalari çok normal. Ama günlük sıvı ve enerji ihtiyacını karşılayan bebek gece uyanmazsa sorun olmaz. Eğer yenidoğan değilse ve tabiki ek bir hastalığı yoksa. Dediginiz gibi sabah uykusunu almayıp muhtemelen sabah 3 saati geçmedi uykusu. Tabi bu aralarda acıkınca ya emdi ya mama aldı. Uykudayken bunları yapamıyor sık sık. Gece de son ogunuyle doyunca toplam uykusunu tamamlamış oldu.

Ben sağıp bitti artık süt gelmiyor dedikten sonra emzirdiğimde bebeğim doymuştu. O zaman bir aylıktı az içiyor olabilir.
Evet benim de belli ki öyle çünkü bugün aşı için gittik tarttirdim tam 60.gunde 5300 ido şimdi 71 . Gün ve 400 grama yakın almış demek ki yetiyor.hemsiremiz on gün sonra tekrar gel tartalim dedi inşallah böyle devam eder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…