2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar konu dışı bişey sormak istiyorum. tatil planlarınız neler? erken rezervasyon yapardık Kasım aralık aylarında ama bu sene yapmadık 5 yızdızlı otellerin yanına yaklaşılmıyor artık fiyatlardan dolayı.. Marmara bölgesine yakın 2 çocukla rahat edebileceğim biyer istiyorum küçük bir villa olabilir annemi de alırım bulursam villa yada butik otel olur Antalya Bodrum çok uzak yol istemiyorum Bozcaada olabilir aklıma başka yer gelmiyor tavsiye edebileceğiniz biyer var mı? Erdek olmasın orda yazlık var annemlerin ama kalabalık olacak dedem ablam yeğenim orda rahat edemem

Kızlar konu dışı bişey sormak istiyorum. tatil planlarınız neler? erken rezervasyon yapardık Kasım aralık aylarında ama bu sene yapmadık 5 yızdızlı otellerin yanına yaklaşılmıyor artık fiyatlardan dolayı.. Marmara bölgesine yakın 2 çocukla rahat edebileceğim biyer istiyorum küçük bir villa olabilir annemi de alırım bulursam villa yada butik otel olur Antalya Bodrum çok uzak yol istemiyorum Bozcaada olabilir aklıma başka yer gelmiyor tavsiye edebileceğiniz biyer var mı? Erdek olmasın orda yazlık var annemlerin ama kalabalık olacak dedem ablam yeğenim orda rahat edemem
Avşaya gidebilirsin veya erikli ye tavsiye ederim

Ah ben 62 dedim. 92 günlük bebisimz . Allah'ım saflaştım iyice 🤣
Olabilir belki bizimde 4 gün oldu başlayalı onun öncesinde 12. Hafta atağı var belki o dur takvimden bi bak yani benim bebiş atak zamanına günü gününe tutuyor gereksiz yere ağlamaya başladı mı girip bakıyorum hesaplamaya 1. Günü çıkıyor 😂
Jolie kullanıyorum. Memnun sayılırım.
Hangi modeli acaba özellikleri ne yada linki var mı nelerden memnun değilsin

Konaklamak için daha önce gidip memnun kaldığın biyer var mı buralarda
Erikliye gidecek olursan apart evler var sahilde onlardan kiralayabilirsin avşa içinde eğer arabanız varsa akvaryum butik otel var oraya gittim çok güzeldi ama merkezde ılmak isterseniz extravagant var orası güzelmiş arkadaşlarım gitmişti

Erikliye gidecek olursan apart evler var sahilde onlardan kiralayabilirsin avşa içinde eğer arabanız varsa akvaryum butik otel var oraya gittim çok güzeldi ama merkezde ılmak isterseniz extravagant var orası güzelmiş arkadaşlarım gitmişti
Hemen araştırıyorum bu gece teşekkür ederim🤗

Hemen araştırıyorum bu gece teşekkür ederim🤗
Rica ederiim eriklinin denizi çok tuzlu ama güneş kremsiz aslaaaa olmaz birde denizin bir yeri dizinde bir yeri boyunda ölüdeniz gibi ama çok güzel suyu tam çocuk için ne akıntı var ne dalga avşada bozcaada büyükada gibi ama daha ucuzunu düşün uyguna ada tatili belirli yerlerde yüzülüyor sadece kalabalığın olmadığı yerde girmeyin deniz kestanesi vardı geçen yıl birde dip akıntısı var biraz çekmiyor ama su bir yerde soğuk bir ywrde sıcak oluyor birde eriklide emlakçıdan kiralayın mutlaka dolandırılmayın

Kızlar oğlum Bir kaç gündür çoğu emmede bir kaç dajika emip çırpınıyor ama memeyi de bırakmıyor, bırakır gibi yapıp tekrar alıyor ama elleri ayakları çırpınma halinde 😑Sütüm mü az dedim emzirdikten sonra sağdım süt var, ilk başta boğulur gibi oluyor ama o zamanlar çok aç olduğu için yapıyor bir anda emmeye çalıştığı için sonradan da böyle çırpınıyor.Gazı mı var acaba burnunu da her gün açıyorum of anlamadım sorun ne 🥺
Süt tazyikli geliyor ve hava yutuyor olabilir. Hafif arkaya yaslanır pozisyonda ve bebeğin kafası yukarda gövdesi aşağıda tutarak emzirmeyi deneyebilirsiniz. Bir de çırpındığı zaman alıp dik posizyonda sırtına bir iki pıt pıt yaparak geğirmesini sağlayıp yeniden memeye alabilirsiniz. Benim kızım da bu aralar çok yapıyor bunu. Tam doyup da gülümseyerek yavaşça memeyi ağzından çıkarana kadar birkaç kez bu döngüyü yaşıyoruz, her seferinde geğirip rahatlayarak emmeye devam ediyor.

Kızlar bir şey sorucam, oğlum üç aylık oldu neredeyse kırkı çıkmamıştı kucakta gezerken Tv ye denk geldiğinde oraya kitleniyordu bu durum bugünler de bıraksam oturup izleyecek duruma geldi asla izin vermiyorum ana kucağında oyuncakla ve ya benim kucağımda ağlayan mızmızlanan çocuk Tv ye oturup sakin sakin bakabilecek modda. Çıkan reklamlar renk geçişleri falan dikkatini çekiyor ancak sağlıklı bir durum olmadığını biliyorum hele ki bu ayda. Benim sorum şu, oğlumu uyutmak iki saatimi aldığı için arka planda oğlum görmese de bir şeyler izliyorum ve oda sesini duyuyor, bunun zararı var mıdır net bir şeye ulaşamadım. Bir de her annenin bu konuya bakış açısı farklı, oğlumdan 20 gün büyük bebişe annesi kırmızı balık açıp Tv karşısına koyup yemek yaptığına şahit oldum. Cumartesi oradaydık, açtı koydu çocuğu ben benim kini kucağıma aldım sağa solu gezdirdim ilgisini dağıttım akran dört beş bebiş var onlarla aynı ortama girdiğinde nasıl olur ya da biz bi yerde misafirlikteyken normal Tv kanalı açık olduğu da oluyor haliyle. Ne düşünüyorsunuz bu konu ile ilgili fikirleriniz nelerdir? İzletenleri yargılamıyorum asla ama benim düşüncem uzak tutmaktan yana 🥰

Kızlar bir şey sorucam, oğlum üç aylık oldu neredeyse kırkı çıkmamıştı kucakta gezerken Tv ye denk geldiğinde oraya kitleniyordu bu durum bugünler de bıraksam oturup izleyecek duruma geldi asla izin vermiyorum ana kucağında oyuncakla ve ya benim kucağımda ağlayan mızmızlanan çocuk Tv ye oturup sakin sakin bakabilecek modda. Çıkan reklamlar renk geçişleri falan dikkatini çekiyor ancak sağlıklı bir durum olmadığını biliyorum hele ki bu ayda. Benim sorum şu, oğlumu uyutmak iki saatimi aldığı için arka planda oğlum görmese de bir şeyler izliyorum ve oda sesini duyuyor, bunun zararı var mıdır net bir şeye ulaşamadım. Bir de her annenin bu konuya bakış açısı farklı, oğlumdan 20 gün büyük bebişe annesi kırmızı balık açıp Tv karşısına koyup yemek yaptığına şahit oldum. Cumartesi oradaydık, açtı koydu çocuğu ben benim kini kucağıma aldım sağa solu gezdirdim ilgisini dağıttım akran dört beş bebiş var onlarla aynı ortama girdiğinde nasıl olur ya da biz bi yerde misafirlikteyken normal Tv kanalı açık olduğu da oluyor haliyle. Ne düşünüyorsunuz bu konu ile ilgili fikirleriniz nelerdir? İzletenleri yargılamıyorum asla ama benim düşüncem uzak tutmaktan yana 🥰
Ben 2 yaşına kadar ekrandan mümkün olduğunca uzak tutmanın gerekli olduğunu düşünen kesimdeyim. Tabi ki yüzde yüz ekransiz bı hayat mümkün olmuyor. Çocukları bu çağda tamamen teknolojiden uzak buyutmekte onlara zarar sağlar ama onların gelişimlerine hiç bı katkı sağlamadığı ilk iki üç yaşta ekranın faydadan çok zararı var. Uzmanlar ekranın otizm yapmadığını ama sosyalleşme ve konuşma üzerinde olumsuz etkisi olduğunu söylüyor. Ben de buna katılıyorum. Sessiz bakıcı deniyor ekrana zaten. Etkileşim olmadan akan resimlere bakıyorlar sadece. Onun yerine gerçek hayatta hareketleri gözlemlemek, anne babayla fiziksel duygusal temas etmek gelişimleri üzerinde çok etkili. Arka planda sesleri duymanın çok zararlı olduğunu düşünmüyorum, bu aylarda açık olan TV yi arada görmeleri de beyin dalgalarina zarar verir mi bilmiyorum ama hiç duymadım böyle bisey. Sadece çocuğun karşısına TV açıp onu gerçek hayattan koparmak beyindeki bağlantıların en hızlı kurulduğu zamanda riskli olabilir. Bizlerin her hareketi, onlarla kurduğumuz her temas beyinde yeni bir bağlantı oluşturuyor çünkü. Tabi ki zor zamanlarda ekran vermek zorunda kaldığımız olacak. Mesela uzun seyahatlerde o an mola yeri bulamadiysak ve çok ağlıyorsa, oto koltuğundan almak yerine ben de telefondan çocuk şarkıları açıyordum büyük ogluma. Ama bunu dediğim gibi kar zarar hesabı yaparak açıyordum. Çocuk koltuğundan mi almak daha riskli yoksa şarkı açmak mi diye düşünüp o şekilde ara ara açtığım oluyordu.

Biz hep airbnb den kiralıyorduk, bir kere Çanakkale bir kere Kuşadasına gittik ikisi de iyiydi ama çocuklu nasıl bi yer bakmalıyın bilemiyorum . Belki de gitmeyiz bu yıl

Şampuanı bilmiyorum ama vit değerlerine baktırdın mı ben bir hafta sadece c vit magnezyum alamadım diye hem yorgunluk hem dökülme başlamıştı.
Muhtemelen bir vitaminin eksikliği yapıyor bunu emziriyoruz ve vit depolarını bebekler boşaltıyor maalesef
Her gün her gün almak gerekiyor
Baktirmadim valla 🙄
Vitamin de icmiyorum su an
Dedigin gibi icten de olabilir bu sorun

Benim evim de TV yok izlemek gbi bir aliskanligimiz da yok fakat telefondan klasik müzik açıyorum günde bir iki kez göremeyeceği bir yere koyuyorum . Kazara telefonu görürse dikkat kesiliyor . Hemen uzaklastiriyorum . Bir de aile büyükleri görüntülü konuşmak istiyor. Şu ana kadar 2 3 kez konuştuk ekran çok dikkatini çekiyor. O yuzden talep ettiklerinde müsait değilim diyorum. Bende kimseyi yargilamiyorum bu arada tamamen tercih meselesi . Senin soruna gelicek olursam arka plandan gelen sesin zararı var mı yok mu bende çok merak ediyorum . Bu arada ben kablosuz kulaklık kullanıyorum etkilenmesin diye ( kablosuz kulaklık da anne açısından tehlikeli diyenler var ) TV'ye de bağlanabiliyor bluetooth özelliği oldugu için . Bunu da bir dusunebilirsin.

Süt tazyikli geliyor ve hava yutuyor olabilir. Hafif arkaya yaslanır pozisyonda ve bebeğin kafası yukarda gövdesi aşağıda tutarak emzirmeyi deneyebilirsiniz. Bir de çırpındığı zaman alıp dik posizyonda sırtına bir iki pıt pıt yaparak geğirmesini sağlayıp yeniden memeye alabilirsiniz. Benim kızım da bu aralar çok yapıyor bunu. Tam doyup da gülümseyerek yavaşça memeyi ağzından çıkarana kadar birkaç kez bu döngüyü yaşıyoruz, her seferinde geğirip rahatlayarak emmeye devam ediyor.
Burnunu temizledim biraz rahatladı gibi, eğer devam ederse dediğin gibi emzirmeyi deneyeyim birde teşekkür ederim 🙏

Oğlum en son 10 buçukta mamasını içti 12 de uyudu gece uyandı ağladı duymadım ya da hiç uyanmadı bilmiyorum kalktı ve duymadım diye aşırı üzgünüm neredeyse 8 saatlik açlığı var mama vermem gerekiyor değil mi bu kadar açlığa? Doktoruna 120 cc içip 5 saat mama istemediği oluyor dediğimde normal demişti hatta gece uyku düzeni oluşsun elleme falan demişti ama Şuan 8saat çok değil mi ne yapmalıyım

Oğlum en son 10 buçukta mamasını içti 12 de uyudu gece uyandı ağladı duymadım ya da hiç uyanmadı bilmiyorum kalktı ve duymadım diye aşırı üzgünüm neredeyse 8 saatlik açlığı var mama vermem gerekiyor değil mi bu kadar açlığa? Doktoruna 120 cc içip 5 saat mama istemediği oluyor dediğimde normal demişti hatta gece uyku düzeni oluşsun elleme falan demişti ama Şuan 8saat çok değil mi ne yapmalıyım
Rüya öğünü yaptırayım derken kendi uyandı 🥰 ben yine doktora yazdım bilgi veririm sizede

Üzülmeyin uyanmamıştır, evet uzun bir süre ama çok acıksa uyanır mutlaka. Bizimki de 6 saate kadar uyanmadığı oldu kalktığında aranmasından aç olduğunu anlıyordum ama ağlayacak kadar da aç olmuyordu. Emzirme ya da mama veriyorsanız mama ile normal doyar zaten. Normal porsiyonu neyse onu verin, fazlasında kusabilir, iki saat sonra tekrar beslersiniz belki bugün her günki den daha sık beslersiniz. Birkaç saatlik açlıktan hiç bir şey olmaz, ben de çok kaygılanıyordum da gerçekten çok aç olsa ortalığı yıkıyorlar üzülmeyin.

X