2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Korkma ya belki hiç bişey olmaz . Bizimki çok rahat geçti çok stres yapmıştım gece boyu kalktım ateşine baktım ama bir şey olmadı şükür huzursuzluğu da yoktu her şey normal geçti. Şimdiden stres yapma 😂
Benimki atak haftalarını da çok feci geçirdi özel durumları hiç affetmiyor bunu da baya huysuz geçirir gibi geldi inşallah şaşırtır bugün ☺

Benim oğlumda geceleri uyumayı çok seviyor, 6 saatten önce asla uyanmaz bazen 7 saat uyuduğu oluyor. Acaba aynı uyandırsam mı diyorum ama doktorumuz uyanmıyorsa gece uykularında uyandırmayım dedi. Gündüz de her zaman olmamakla birlikte 4 saat uyuduğu oluyor aç kalacak mı diye hep bir panik oluyor
Doktoru beş saati geçmemeye özen gösterelim ama istemiyorsa da çokta zorlamayalım diye ses kaydı attı sabah. Gündüz uykusu asla yok bizde gündüz üç saatte bir beslemiyor, ay tuhaf bi geceydi ve gün olmaya devam ediyor. Sabah 7 buçukta uyandı 8 buçukta uyudu 10 buçukta uyandı 11 den beri ağlıyor hala uykusu var uykuya geçmiyor sürekli kucakta ayakta kriz. Şimdi sakinleşti ayağımda sallıyorum uyku moduna girdi, 92 günden selamlar 🥲

5-6 saat demelerinin sebebi dehidre olmasından endişe duymalari. Tabiki bebeklerimizin başında doktorlar durmadiklari için bu şekilde uyarmalari çok normal. Ama günlük sıvı ve enerji ihtiyacını karşılayan bebek gece uyanmazsa sorun olmaz. Eğer yenidoğan değilse ve tabiki ek bir hastalığı yoksa. Dediginiz gibi sabah uykusunu almayıp muhtemelen sabah 3 saati geçmedi uykusu. Tabi bu aralarda acıkınca ya emdi ya mama aldı. Uykudayken bunları yapamıyor sık sık. Gece de son ogunuyle doyunca toplam uykusunu tamamlamış oldu. ❤️
Bu kadar bilgi ne şahane 🥰 o zaman gece uyandırmıyım ben hiç uyursa böyle. Gerçi ilk defa böyle yaptı ama tekrarı olursa korkmamak gerek o zaman. Teşekkür ederim güzel ilgin için ❤️

Kızlar selam Bayadır gelemiyorum buralara 😑 biz 56 günlük olduk.. gogus ucum yoktu ilk zamanlar silikon uc ile emzirmeye başladım tek benim sütüm yetmiyordu tabiki ek olarak mamada veriyorum ama ilk zamanlara göre mamayi daha az veriyorum. Silikona alıştı bi türlü memeyi kabul etmiyor deniyorum ama kıyamet kopuyor yani nasıl bıraktırcam bilmiyorum 😭

Kızlar selam Bayadır gelemiyorum buralara 😑 biz 56 günlük olduk.. gogus ucum yoktu ilk zamanlar silikon uc ile emzirmeye başladım tek benim sütüm yetmiyordu tabiki ek olarak mamada veriyorum ama ilk zamanlara göre mamayi daha az veriyorum. Silikona alıştı bi türlü memeyi kabul etmiyor deniyorum ama kıyamet kopuyor yani nasıl bıraktırcam bilmiyorum 😭
Uykuya geçene kadar silikonla, uykuya geçince silikonu çıkarıp kendi ucunla denedin mi. Ben o şekilde bir günde biraktirdim. Ama gün boyunca hep bu yöntemi denemiştim ve o zaman 1 haftalikti, memede uyuyordu. Seninki memede uyuyabiliyorsa uyutup o şekilde bı dene bakalım denemediysen daha önce.

Evet burun tıkanıklığı baya etkiliyor uykuyu da etkiliyor. Günlük temizliyorum ben hatta gece bile tıkanıyor mecbur açmak zorunda kalıyoruz.Atak haftaları herhalde ben artık ona bağlıyorum.
Ay olabilir ya , bizimkinin 2.ay aşılarından sonra huyu değişti resmen daha huysuz bir bebek oldu

Canım bende 50 günlük civarı bıraktırdım ara ara veriyordum alamıyordu ağlıyordu, sonra ben ilk önce Kendi göğsümü verdim ardından ağlamaya başlayınca silikonu verdim karnını doyurdu öyle yapa yapa göğüs ucumu almaya başladı 3-4 güne çok şükür.Ama çok ağlarsa zorlama silikonu tak tekrar

Selam güzel analar, son mesajımdan bu yana 50 sayfa yazılmış, bu ara hiç giremedim ne yaptım onu da bilmiyorum. Bizim kız uslu denebilir, öyle temizlik takıntılı bir tip de değilim. Napıyorum da tüm gün telefonu bile elime alamıyorum gerçekten anlamadım 😁
Umarım herkesler iyidir, aşılar kontroller güzel geçiyordur ♥️
Bugün kalça karın usg çekildi, sorun yokmuş şükür. Boğumlarında eşitsizlik var gibiydi endişe etmiştim.

Selam güzel analar, son mesajımdan bu yana 50 sayfa yazılmış, bu ara hiç giremedim ne yaptım onu da bilmiyorum. Bizim kız uslu denebilir, öyle temizlik takıntılı bir tip de değilim. Napıyorum da tüm gün telefonu bile elime alamıyorum gerçekten anlamadım 😁
Bugün kalça karın usg çekildi, sorun yokmuş şükür. Boğumlarında eşitsizlik var gibiydi endişe etmiştim.
Selam kaç gündür yokluğun dikkatimi çekmişti benim de merak ediyordum seni iyi olmana sevindim ❤️ bebeleri büyütmeye devam biz 🤣

Bizimkinin de sanki boğumları eşit değil, biraz endişeleniyorum. Ultrason randevumuz 16 nisanda, inşallah normal çıkar.

Bizimkinin de sanki boğumları eşit değil, biraz endişeleniyorum. Ultrason randevumuz 16 nisanda, inşallah normal çıkar.
Hadi inşallah 🙏🏼 benim yeğenimde vardı kalça çıkığı, onu 1 yaşına kadar bi aletle büyüttük, o da alışmıştı biz de. Çıkardığı gibi de yürüdü gayet normal. Yani varsa da çaresi olan bi şey artık diye telkin ettim kendimi ama insan endişeleniyor yine de

Ya bizim de öyle. Sağ bacakta bir sol bacakta iki boğum var. 1. Ay kontrolünde usgde bir şey çıkmadı ama o zaman boğum falan yoktu bacağında yeni olmaya başladı. Bilmiyorum acaba bizimkinde sıkıntı var mı

X