2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Baby vac bende çok düşündüm ama 1 yaşına kadar önerilmiyormuş diye okudum kafam karıştı
Süpürgenin en düşük modunda çalıştırdım hiç öyle yoğun bir hava vermiyor aksine bizim çekişimız gibi ama çok daha pratik kısa sürede bitiyor.Oğlum digerindeki çok ağlamadı en azından hemencecik bitirdim

Merhaba kızlar size bir şey sormak istiyorum,hamilelikte çalışabilir rapor aldım doğum sonrası iznine eklemek için peki şu an istesem çalışabilir miyim ek izni kullanmadan yoksa süreyi mi beklemek gerekiyor

Ateslenirse beklemeden doktora gitmek lazım tabi ki ilk 1 yıl. Ama ateş düşürücü eğer enfeksiyon durumu varsa doktor tavsiyesi ile kullanılmalı, basit soğuk algınlığında nezlede ya da diş çıkarırken biraz ateş yükselebilir, öyle durumlarda hemen ateş düşürücü dayamamak gerek diyor çocuk doktorları.

Bence gayet iyi maşallah, geçen aydan bu aya 600 Gr üstünde aldıysa da soruj yoktur zaten.
720 gram almış . Ek mama da verdim sarilik korkusundan birinci ayında. Bu ay mamadan kurtulmaya çalıştım sutumu arttirmaya çalıştım mama çok az verdim gene iyi almış demek ki az daha gayretle süt tek başına yetecek inşallah ayy aminn

Pardon 790 gr almış
800 Gr gayet iyi maşallah, ilk aya göre kollar bacaklar daha hareketlendi, bı tık daha düşük alırlar geçen aya göre zaten. Bizimki de o civar aldı gibi bu ay, ilk ay 1150 Gr almıştı ama bu ay 800-900 civarı diye tahmin ediyorum, benim için önemli olan ortalama alması gereken kadarını alsın, çok zayıf kalıp gelişimi aksamasin ama çok kilolu olup vaktinde yapması gereken hareketlerde yaşıtlarından geri kalmasın (dönme, oturma, emekleme, yürüme vs...) kas tonusunun gelismesi için de bebeğin atik hareket edebileceği kiloda olmasi lazım.

İnsaAllah tutar emziği . Hayat kurtariyor gerçekten..birde ben sling almıştım bugün hastanede 3 saat durmak zorunda kaldık..normalde bebeğim pusette hiç duramiyor ..slingi bağladım gittim. Uykuya geçiş baya rahat oldu. Gazını kakasını da baktım rahat yapıyor..yeni dogdugunda hiç içine girmek istemiyordu ama şimdi bir sekilde orda durabiliyor

Evet benmki de ilk ay 1150 almıştı bu ay tahmin ediyordum daha düşük olduğunu ama şükür gene iyi. Yaa bunları konustugumza inanamiyorum daha dün ben burda çatlak için hangi yagi kullansam kahve içsem bişey olurmu vs vs diye darliyordum sizi şimdi bebişler oldu da 2 ayı gectiler aaaa

Teşekkürler canım verdiğin bilgiler için

Termometreye de güvenemiyorum ki. Eşime göre giydirsem o da sıcaktan nefret eder. Ben kazak giyerim o tişörtle gezer. Cıvalı bi termometre daha iyi olurmuş aslında alsam mı ki. Sen ne kullanıyorsun
Bizde de ebebek'in babyplus markası var. Ben sıcaklıktan değil de nemi doğru ölçmediğini düşünüyordum. Ankara'da yaşıyoruz %25 - 30 civarı gösteriyordu hep, buhar makinası aldık onunla 40ları ancak yakalıyorduk. Böyle dar bi aralık olunca yanlış herhalde dedim ama kayınvalidemlere gittik İstanbula, orada %60 - 70leri gördüm tamam dedim çalışıyormuş. Sıcaklığı çok dert etmiyorum açıkçası, 22 - 23 derece gösteriyor, ben de bizim giydiğimiz gibi, belki bazen bir kat fazla giydiriyorum.

Sling alışınca çok güzel bişey. Dün bebekle markete gittim sling takarak, bugün temizlik yaptık ben süpürdüm eşim sildi bebek slingin içinde kucağımda uyudu..

Ben doğru baglayamiyor muyum acaba slingi, çocuk çok esnek duruyor düşecek sanıyorum.
Çok esnek bağlayınca aşağı iniyor, belim ağrıyor benim,o yüzden biraz sıkı bağlıyorum. Ama kumaşın esnekliğini diyorsan hiç korkma, zaten 3 ayrı parçayla birsürü yerden sarıyorsun, düşmesi mümkün değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…