2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım bende de var. Bende iki markaninki var. Kanz hep yüksek gösteriyor bence doğru değil. Birde ne kadar nemlenirse nemlensin yine de kuruluk oluyor sanırım. Yaşadığımız yer kuru olunca ve soğuk olunca petekler devam ediyor sürekli kurutmaya
Salonda termostat var bizim onunla kıyasladım sıcaklığı 1 derece falan yüksek gösteriyor. Ama nemi test edemiyorum tabi 😕 neyse kış bitiyor artık. Başka cihaz almayacağım. Elimde patladı bu hiç güvenemedim cihaza 🤣

Aklımdayken bi soru daha sorayım kızlar. Ben regenesis Max kullanıyordum gebelikte. Doğumdan sonra da kullanmaya devam ediyorum. Saç dökülmesi diş et sorunu vs. olmasın diye. İnternette de karşıma sürekli elenatal reklamı çıkıyor. Emzirmede kullanılan ayrı bi vitamin takviyesi var onun. Farkı ne acaba gebelikte kullanılandan. Kullanan tavsiye eden var mı aranızda
Kızlar bunu bilen yok mu. Başka gruplara yazıcam sonra alınmayın 🤣🤣

Aklımdayken bi soru daha sorayım kızlar. Ben regenesis Max kullanıyordum gebelikte. Doğumdan sonra da kullanmaya devam ediyorum. Saç dökülmesi diş et sorunu vs. olmasın diye. İnternette de karşıma sürekli elenatal reklamı çıkıyor. Emzirmede kullanılan ayrı bi vitamin takviyesi var onun. Farkı ne acaba gebelikte kullanılandan. Kullanan tavsiye eden var mı aranızda
Hiç bilmiyorum canım bende de gebelikte kullanılan Bir takviye var acaba onu kullansam mı diye düşündüm kaldı öyle onunda emzirme döneminde kullanılan bir çeşidi varmış.Ben hiç takviye kullanmadım emzirme döneminde doktorumda demir yazmıştı sadece onu da gebelikte mecbur kullandım bu seferde yine kabız yapınca bıraktım . Aslında bende takviye kullansam iyi olacak yorgun hissediyorum kendimi muhtemelen ferritin değerim düştü

Kizlar hamilelikte saclarim cogalmisti ve hic dokulmuyordu ne guzeldi
Simdi avuc avuc dokulmeye basladi taramaya korkar oldum sizde durumlar ne, cozum bulan var mi😞 bioxcin kullaniyorum fayda etmiyor
Çok dökülüyor saçım kendim kestim evde badem yağı sürmeyi düşünüyorum banyodan önce
Saç dökülmesi için ginseng içerikli bi multivitamin başladım bende görselini ekleyeyim onunla bioblas kullanıyorum azalmaya başladı biraz
Elenatalı bende hamilelikte kullandım farkı ne bilmiyorum ama elenatal serisinin içeriği baya bi zengin

Eklentiler

• IMG_1858.png
    IMG_1858.png
    234,2 KB · Görüntüleme: 22
Büyük oglumda aynı şeyi düşünürdüm seninle, su ek gıda zamanı gelse bir an önce derdim. Kendimi hem yetersiz hissederdim sadece anne sütüyle besleyemiyorum diye hem de vicdan yapardım. Ama mamanın yanında anne sütü de aldı nihayetinde, midesine az cok anne sütü gitti. Anne sütünü bağışıklık için takviye vitamin, mamayi da doymasi için gıda gibi gör. Önemli olan midesine anne sütü gidiyor mu o, azı çoğu farketmez, antikorları alsın gerisini düşünüp kendini üzme.
evet canım çok doğru söylüyorsun artık üzğlmeyi bıraktım zaten çünkü beni çok yıprattı. Hamile kalmadan ya da hamileyken amaaan ne abartıyor bu çocuğuna mama verenler süt yoksa mama var işte diyordum ve büyük konuşmuşum galiba
Canım hemen hemen aynıymış bebelerimizin kiloları. Ben de 90cc vermeye kalkıştım bi ara ama çıkarıyordu, naçizane fikrim bence çok geliyor aynı zamanda da emzirince..ben de günde 4 kez (sabah,öğle,akşamüstü,gece) 60cc veriyorum üstüne aldığı kadar emzirme. Ay hakikaten yoruyor doyma telaşı. Sağlıkla büyürler inşallah 🙏🏻
bende azalttım canım şimdilik yine biraz kusması var ama belki bir öğün daha düşürüürm
Çok fenalar cnm valla ya benm oglumda 1.5 aylık daha, hareket desen şimdiden başladık kıpır kıpır eller kollar çıngıraklara cildirio kucak istiyo evi gezince ondan mutlusu yok bide 4.5 yasnda kızım var valla ikiye bölündüm resmen
ayy allah kolaylık versin benim de geride bir tane daha olsa nasıl olurdu bilmiyorum tekini idare edemiyorum 😅

Kızlar emzirp oruç tutanlar için böyle bir yazıya denk geldim belki faydası olur iftarda sahurda aralarda nasıl beslenilmesi gerektiğiyle ilgili

Eklentiler

• IMG_1859.png
    IMG_1859.png
    259,6 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_1860.png
    IMG_1860.png
    198 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_1861.png
    IMG_1861.png
    281,6 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_1862.png
    IMG_1862.png
    172,1 KB · Görüntüleme: 25
Hanımlar merhaba,
Kalça çıkığı için ne zaman a kadar süre var. Bize 40 i çıkınca götürün dediler ama biz gidemedik. İki aylık bebeğim kaçırdık mi süreyi?
Bir de çocuk ortopedi bulamadım normal çocuk doktoru kalça çıkığı na bakıyorum mu
Merhaba biz gittik usg çekildi her iki tarafına. Zaten çocuk doktoruna giderseniz randevusuz aynı gün kalça ugsi çekiliyordu şehir hastanesinde ama biz randevu alarak gitmiştik. Dr istek atıyor sanıyorum. Sonra e nabıza sonucu düşüyor ordan da her hangi bir hastanede çocuk doktoruna gösterebilirsiniz. Biz şehir hastanesinde kalça usg yaptırdık Zeynep Kamilde de göz muayenesi olduk bir saat sonrasına çocuk doktoruna randevumuz vardı hepsine baktı.

😂😂😂 bebişler erkenden pırtlayınca önden önden gidiyoruz aralık grubu sarmıyor sarsa oraya yazıcam da sizi bırakamıyorum burası daha eğlenceli 😍
Aralık grubu çok aktif değil sanırım. Oraya baktım da. Bizim bu grupta bir ara çok az kişi kalmıştık. Şuan kocaman grup olduk. Umarım hep devam ederiz girmeye. Çünkü bilmediğim çok şeyleri buradan öğreniyorum.

Devletin verdiği decavit ile hemen hemen aynı içerik hatta decavitte dvitsmin miktarı daha fazla. Bunda ginseng falan oluyor bitkisel aminoasitler vs o galiba farkı
Ben solgarın brewest B12 olanını kullanıyorum

İmom latte kullanıyorum ben, henüz dökülme başlamadı, ama emzirme döneminden sonra bırakınca nolur bilemiyorum, kaçınılmaz son gibi geliyor bana dökülme, onlar hamilelik boyunca dökülmesi gerekipte hormonlardan dolayı dökülmeyen saçlarımız zaten.
Mantikli
Cunku nerdeyse hic dokulmuyordu
9 aylik dokulmeyen saclarin dokuldugunu dusunursek normal geldi su an
Ama avuc avuc dokuldugunu gormek cok moral bozucu oluyor😮‍💨

Kizlar verem ve karma asilari olduk geldik simdi
Uyurken ustunu orttugum icin bi tik daha sicak cikacak sanirim atesi
Kac olursa calpol vermeliyim
Kanasa bile dokunmayin dedi hemsire

Hemşire bana da 38 olursa calpol ver yarım saat bekle dedi o sıra üstünü falanda soy dedi yarım saate düşmezse hastaneye gidin dedi

Hemşire bana da 38 olursa calpol ver yarım saat bekle dedi o sıra üstünü falanda soy dedi yarım saate düşmezse hastaneye gidin dedi
Tesekkur ederim oyle yapayim bende
Kac dakikada bi olcmek gerekiyor
Hemsire 24 saat gozetim dedi
Uyuyup uyaninca vucudu bi tik daha sicak oluyor ya o yaniltmaz inşallah beni

Geçmişolsun canım 38 i bulursa verirsin saçların için de malesef doğumun en kötü sonuçlarından biri kilom bile eski haline geldi saçlarım tam olarak gelemedi 6 senedir.. herkesin yazdığı gibi saçı içerden beslemeye dikkat et iyi bir multivitamin ve kanın düşükse kan hapı içmen önemli sonraki aşama iyi bir şampuan. Tamamen durdurmasa da azaltır dökülmeyi

Geçmişolsun canım 38 i bulursa verirsin saçların için de malesef doğumun en kötü sonuçlarından biri kilom bile eski haline geldi saçlarım tam olarak gelemedi 6 senedir.. herkesin yazdığı gibi saçı içerden beslemeye dikkat et iyi bir multivitamin ve kanın düşükse kan hapı içmen önemli sonraki aşama iyi bir şampuan. Tamamen durdurmasa da azaltır dökülmeyi
Sagolasin canim
Evet vitamin vs kullanmayi birakmistim doktorum da 1 aylik demir b12 iceren bi vitamin verdi bunu bitir yeterli dedi ama su an felaket dokuluyor bir kisiye saç cikar yani🥲

Sagolasin canim
Evet vitamin vs kullanmayi birakmistim doktorum da 1 aylik demir b12 iceren bi vitamin verdi bunu bitir yeterli dedi ama su an felaket dokuluyor bir kisiye saç cikar yani🥲
Reklama girmiyordur inşallah ımom latte imkanın varsa al kutu 2 ay gidiyor bir de kanın düşükse demir hapı mutlaka kullan bu ikisi hem seni güçlü tutar hem saçını hem de sütünün kalitesini arttırır

Tesekkur ederim oyle yapayim bende
Kac dakikada bi olcmek gerekiyor
Hemsire 24 saat gozetim dedi
Uyuyup uyaninca vucudu bi tik daha sicak oluyor ya o yaniltmaz inşallah beni
Yani ara ara yarım saatte bir bakarsın yine zaten yüzü kızarır ateşi çıkarsa allah korusun tabi de alnından bakılıyor ateşe üşüyüp üşümediği göğsünden ensesinden ama ateşe yüzünden alnından bakılıyor 24 saat dediği gibi sonrasında çıkmaz zaten daha da

Yani ara ara yarım saatte bir bakarsın yine zaten yüzü kızarır ateşi çıkarsa allah korusun tabi de alnından bakılıyor ateşe üşüyüp üşümediği göğsünden ensesinden ama ateşe yüzünden alnından bakılıyor 24 saat dediği gibi sonrasında çıkmaz zaten daha da
Tamam canm sagolasin 🌸
Bide ben emziriyorum sıkça ama hemsire yuzu sari gibi dedi 🙄 şükür basta falan da sarilik yasamadik ama her goren kumral bu cocuk diyor hemsire sari gibi diyince kafamda soru isareti olustu sütten kaynaklanir mi ki 🫤

X