2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ya kilolarla aranız nasıl, özellikle 2. Veya sonraki doğumu olanlar?
Ben ilkinde hop diye vermiştim, şimdi bi 6 kilo gitti haftalardır takıldım kaldım burda. Hiçbir kıyafetim olmuyor 😭
Ben 54 ile hamile kaldım, 73 ile doğuma girdim, 2 gün sonra taburcu olduğumda 64 kiloydum, 10 gün içinde 62'ye düştüm ve hala oradayım.. 🫣
İlk doğumum benim, emzirirken hızla kilo verirsin diyorlardı ama ben emzirdikçe susuyorum acıkıyorum bazen gece emzirmelerinde de kuru meyve, kuruyemiş falan atıştırıyorum dikkat edemiyorum elimde değil. Hamile pantolonlarımı giyiyorum normalleri olmuyor. 😞

Kızlar ya kilolarla aranız nasıl, özellikle 2. Veya sonraki doğumu olanlar?
Ben ilkinde hop diye vermiştim, şimdi bi 6 kilo gitti haftalardır takıldım kaldım burda. Hiçbir kıyafetim olmuyor 😭
Bı ara durmuştu 20 gün bir Gr kipirdamadi, son günlerde yine az az gitmeye başladı ama hala hiç bir kiyafetim olmuyor. Bı de benim karnım inmedigi için hala hamile pantolonları mi ve taytlarimi giyiyorum 🤦 hastaneden geldiğimden bugüne 8 kilo verdim, ilk 6 kilo çık hızlı gitti, sonra uzunca bı sure durdu, son gunlerde de 2 kilo gitti.

Benim bir haftadır içim içimi yiyor 40 hafta üzerinden hesaplarsam 1.5 hafta var daha şimdiden gözümde büyüyor yaşayacaklarım çünkü ilk geçireceğiniz en zorlu atak diyorlar artık allah yardımcımız olsun içim kararıyor resmen 🥺 bakalım bu gece uyuyacak mı bebiş uyku düzeni bozulcak mı haber et lütfen

tam 40 hafta üzerinden hesapladın değil mi cnm yani kaç aylık bebiş şu an? Kaçıncı haftada doğurdun
Ya benim bu ay hiç olmadığı kadar sakindi gece uykularımız düzeldi falan ama en büyük korkum başa sarmak o 40’ı çıkana kadar olan süreçteki bize yaşattığı uykusuzluk ondan korkuyorum. Uyku düzeni bozulmasın nr bileyim gündüz yapacağı huysuzluklara razıyım ben
11hafta 4 günlük bebek. 38+2 de doğurdum 40 haftaliga göre hesaplayinca da 1 hafta 4 gündür atak içerisindeyiz. Vallahi 40 ı cikandan daha zordu bizim. Uykular gerilemede. Uykuya gecmede aşırı zorluk yaşadık. Sabahları özellikle. Geceleri anı krizler var bizimde çığlık çığlığa ağlamak gibi. Emziği unuttu bebeğim ellerine taktı. Eğer 3 gün daha böyle sürüp bitecekse Allah'a şükürler olsun diyicem. Mesela bugün 5 saat filan ağladı sabah. Uyku saati geceden bozulunca gün boyu aglak bir bebe oluyor. Meme reddimizde var. Uykuya geçerken meme istemiyor kendini yirtiyor resmen geri atıyor ben bunu alerjiye bagliyordum. Benim gibi bebeği olan var mı bilmiyorum. 4. Ayda ne yapicaz hiçbir fikrim yok. Hiç demeyin gündüz yapacağı huzursuzluğa razıyım çünkü saatlerce uyku için ağlayıp uykuya gecememesi aşırı sinir bozucu oluyor .

Ya ben de ondan aldım da onda bile ellerini tam çıkaramayınca mık mık edip kundağın kumaşını yanaklarına dokundurup uyandırıyor kendini hanımefendi. Giydirmeyelim artık dedim eşim diyor ki üç beş gün için mi o kadar para verdin.. 😔
Agagahaha 🤣 3-5 gün giyip rahat etse bebekler bilmiyorlar ki verilen para umrumuzda bile değil . Allah'ım erkek olmak istiyorum 🤣 valla su an bizimki de ellerini ağzına götürüp uyandırıyor kendisini o kundakla. Büyük almıştım onda da elini hareket çok ettiriyor. Başta hiç kundak yapmsaymisim diyorum bende. Belki alisirdi öyle

Emzirdikten sonra göğsü acıyan biri vardı kimdi hatırlamıyorum ben çözümü emzirdikten sonra kademeli olarak en yüksek seviyeye gelene kadar sağım yapmakta buldum belki sana da faydası olur 🙏🏻
Kızlar bebiş 46 günlük. Ana kucağına koyuyorum 10 dakika sonra ağlıyor kucakta gezdiriyorum 10 dakika sonra ağlıyor kart gösteriyorum 10 dakika sonra ağlıyor dans ediyorum 10 dakika sonra ağlıyor kısaca ya uyuması gerek ya emmesi başka türlü oyalanmıyor bu çocuk. Normal mi sizce bu yoksa bu çocuk hiçbirşey sevmeyen bir çocuk mu 🥲 nasıl sürekli unutabilirim ki ? Uyanıkken de durması gerekmiyor mu
Aynısı bzmde cnm üzülme hiç 🤦🥴 ya sürekli boğaz ya uyku. Kucakta ev gezintisu okdri

Kızlar 8. Hafta atağında olanlarınız var mı? Nasıl geçiyor bu dönem fazla mızmızlar mı benim şimdiden gözümü korkutuyor çok
Tek cümlelik cevap vereceğim sana. Tüm gün toplamında yarım saat uyumadı. Teşekkürler 😅

Kızlar bebiş 46 günlük. Ana kucağına koyuyorum 10 dakika sonra ağlıyor kucakta gezdiriyorum 10 dakika sonra ağlıyor kart gösteriyorum 10 dakika sonra ağlıyor dans ediyorum 10 dakika sonra ağlıyor kısaca ya uyuması gerek ya emmesi başka türlü oyalanmıyor bu çocuk. Normal mi sizce bu yoksa bu çocuk hiçbirşey sevmeyen bir çocuk mu 🥲 nasıl sürekli unutabilirim ki ? Uyanıkken de durması gerekmiyor mu
Sakin ol daha tam görmeye başlamadı bile 🥲 elbette hep uyku ve meme isteyecek benim oğlum 73 günlük anakucağında 10 dk dan fazla durmuyor hala. Uyumuyor da sürekli ağlayıp memede uyukluyor. Normal yani 3. Çocuğum bu anormal bi durum yok her çocuğun huyu farklı ama şu zamanlar yani ilk 3 ay genel olarak böyle geçiyor

Ben bismillah dedim kalktım 🌸 inşallah azalma olma sütüm de bi kaç gün tutup duruma göre bakacağım . Allah şimdiden kabul etsin orucumuzu bayramı görmeyi nasip etsin inşallah 🤲
Sütünde azalma oldu mu cnm ilk günü deneyimledin bende bu sahurda bismillah dedm bakalım seninde tecrübelerini merak ediyorum çayla bol helva tuketicem ins🙈🙂

Daha iyiyim kendimi çok yormadigimda ağrılarım azalıyor ama sonra yine artıyor. Bu ağrılarla yaşamaya alisicam sanırım. Zorlamamaya çalışıyorum kendimi. Anneler keşke hep bizimle yaşasa, ben bireysellige düşkün biriydim normalde ama çocuklar olunca koloni gibi yaşamaya razı gelmeye başladım 😅
Haklısın cnm yükün hafifliyor cunki kendine dinlenme kendinle ilgilenmeye vaktin doğuyor korse tarzı birşey araştır ama ağrın coksada bebeğin ufakken ol biran evvel bende aşırı ağrı yoktu sadece batıyordu göbeğimde bişi vardı sanki sonra o şekilde bile 4 5 y bekledim bekleyebilirsen bekle bebeğin az daha büyüsün ek gıdaya geçsin

Kizlar hamilelikte saclarim cogalmisti ve hic dokulmuyordu ne guzeldi
Simdi avuc avuc dokulmeye basladi taramaya korkar oldum sizde durumlar ne, cozum bulan var mi😞 bioxcin kullaniyorum fayda etmiyor

Sütünde azalma oldu mu cnm ilk günü deneyimledin bende bu sahurda bismillah dedm bakalım seninde tecrübelerini merak ediyorum çayla bol helva tuketicem ins🙈🙂
Güzel geçti ilk gün çok zorlanmadım sütüm de azalma şimdilik olmadı ama ilk gün olduğu için stoktan kullanımışımdır 🤣 bugün belli olacak ama eğer süt sorunun varsa tutma bence eğer dolu doluysa ve açlıktan susuzluktan etkilenmiyorsan hiç bir sorun olmaz inşallah 🥰 Allah şimdiden kabul etsin 🤲

Simdi avuc avuc dokulmeye basladi taramaya korkar oldum sizde durumlar ne, cozum bulan var mi😞 bioxcin kullaniyorum fayda etmiyor
Çok dökülüyor saçım kendim kestim evde badem yağı sürmeyi düşünüyorum banyodan önce

11hafta 4 günlük bebek. 38+2 de doğurdum 40 haftaliga göre hesaplayinca da 1 hafta 4 gündür atak içerisindeyiz. Vallahi 40 ı cikandan daha zordu bizim. Uykular gerilemede. Uykuya gecmede aşırı zorluk yaşadık. Sabahları özellikle. Geceleri anı krizler var bizimde çığlık çığlığa ağlamak gibi. Emziği unuttu bebeğim ellerine taktı. Eğer 3 gün daha böyle sürüp bitecekse Allah'a şükürler olsun diyicem. Mesela bugün 5 saat filan ağladı sabah. Uyku saati geceden bozulunca gün boyu aglak bir bebe oluyor. Meme reddimizde var. Uykuya geçerken meme istemiyor kendini yirtiyor resmen geri atıyor ben bunu alerjiye bagliyordum. Benim gibi bebeği olan var mı bilmiyorum. 4. Ayda ne yapicaz hiçbir fikrim yok. Hiç demeyin gündüz yapacağı huzursuzluğa razıyım çünkü saatlerce uyku için ağlayıp uykuya gecememesi aşırı sinir bozucu oluyor .
Memede kavga kendini geriye atma olayı alerji dışında gaz artı huysuzluk uykunun tepesine sıçrayışı falan olmasın canm biliyorum o huyu insanı çok sinir ediyor.
Ya bir de ben emziğe hala başlayamadım emzik olarak beni kullanıyor işte…
Duruma göre bu ay deneyeceğim bakalım tutacak mı herkes dişleri bozulur cart curt deyip duruyor artık bozulcaksa bozulsun kafasındayım çocukken düzeltilir ne de olsa
Senin çok az kalmış kurtulmana ama 3 gün sonra muhtemelen yeni güncellemelerle agularak gülücek bebiş 😍

Güzel geçti ilk gün çok zorlanmadım sütüm de azalma şimdilik olmadı ama ilk gün olduğu için stoktan kullanımışımdır 🤣 bugün belli olacak ama eğer süt sorunun varsa tutma bence eğer dolu doluysa ve açlıktan susuzluktan etkilenmiyorsan hiç bir sorun olmaz inşallah 🥰 Allah şimdiden kabul etsin 🤲
Yeme içmeden etkilenmiyor gibi sanki bnm gece uykuda daha ii sütüm oluyor gunduzde ztn mama veriyorum 1 öğün birazda uyuyabilirsem etkileneceğini düşünmüyorum bakalm deneyimlicez baktm zorlaniyorum tutmam artık napim 2 saat uykuyla bu saat oldu uyucaz hala 😁

Yeme içmeden etkilenmiyor gibi sanki bnm gece uykuda daha ii sütüm oluyor gunduzde ztn mama veriyorum 1 öğün birazda uyuyabilirsem etkileneceğini düşünmüyorum bakalm deneyimlicez baktm zorlaniyorum tutmam artık napim 2 saat uykuyla bu saat oldu uyucaz hala 😁
Evet uykusuzluk da engelliyor sütü bebek uyuduğunda eğer uyursa 😂 1 saat falan uyumaya çalış mama da veriyormuşsun zaten doyar inşallah sorun olmaz

Ahahah bilmiyorum bilmiyorum benden başka birileride mi emziriyoe bu çocuğu noluyor 🙈 zorla uyuttum kollarım koptu 😢
Yenidogdugunda ayakta emziriyordum . Hatta zıplaya zıplaya memeyi alsın die . Sonra çanta pozisyonuna geçtik . Şükür ki şu an normal ilerliyor . Çantayı bir denemeni öneririm . Sonrasinda normale döner belki . Gerçi belki sadece bı günlük birseydir seninki.

Haklısın cnm yükün hafifliyor cunki kendine dinlenme kendinle ilgilenmeye vaktin doğuyor korse tarzı birşey araştır ama ağrın coksada bebeğin ufakken ol biran evvel bende aşırı ağrı yoktu sadece batıyordu göbeğimde bişi vardı sanki sonra o şekilde bile 4 5 y bekledim bekleyebilirsen bekle bebeğin az daha büyüsün ek gıdaya geçsin
Beklemeyi düşünüyorum canım, kendi doktorum da bekle, doğumdan sonra bir yıl içinde toparlayan çok hasta var demiş. Umarım benim de toparlar, düzelmez olmazsa zaten mecbur ameliyat olucam.

İmom latte kullanıyorum ben, henüz dökülme başlamadı, ama emzirme döneminden sonra bırakınca nolur bilemiyorum, kaçınılmaz son gibi geliyor bana dökülme, onlar hamilelik boyunca dökülmesi gerekipte hormonlardan dolayı dökülmeyen saçlarımız zaten.

X