2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
ay öpme komusunda bende öyleyim amaaan koca karı laflarını çok kulak ardı etmemek lazım işe yarayan şeyler var ama bazende aşırı abartılı o yüzden içimizden geldiği gibi davranmak lazım annelerin içgüdüleri çok kuvvetli oluyor bence

valla bu acıyı çeken bilir 😅
Benim babam maalesef çok ciddi bir hemorod hastası ondan duydum bende kremi ama iyi geldi daha şimdiden
Hemoroid bende de var malesef hangi krem acaba ben de kullanayım?

Bez konuşulmuş molfix 2 numara kullanıyorum şuan ama bacaklarını sıkıyor 3 numara purebaby aldım paket bitince ona geçicem tek tek Deniyorum bezleri Sleepy çok kötüydü hep üst değişiyordum sızdırıyordu

Önceden 7-8 kere kaka yapıyordu bizim de 2-3 e düştü günde

Geçmiş olsun canım bunlarla atlattigimiza şükür gene de bebeklerimiz de sağlıklı bunlar da geçer inşallah yavaş yavaş 🥰
Aynen geçiyor gerçekten. Ben de hergün şükrediyorum. Sen çok korkuyordun normal doğumdan. Şuan ne düşünüyorsun normal doğumla ilgili 😀 merak ediyorum.

rosaline16 rosaline16 neden rotayı yaptırmayacaksın ben hiç araştırmadım bu aşıları ya dr söyledi banada bir sonraki ay rota yaptır mutlaka diye ama gereksiz bir şey de yaptırmak istemiyorum bu korona aşıları gibi

Hemoroid bende de var malesef hangi krem acaba ben de kullanayım?

Bez konuşulmuş molfix 2 numara kullanıyorum şuan ama bacaklarını sıkıyor 3 numara purebaby aldım paket bitince ona geçicem tek tek Deniyorum bezleri Sleepy çok kötüydü hep üst değişiyordum sızdırıyordu

Önceden 7-8 kere kaka yapıyordu bizim de 2-3 e düştü günde
procto gyvenol böyle bir şeydi canım adı

Bilmem ki çok sorgulamamıştım açıkçası bebeğin miğde küçük göğüs yara oluyor filan diyorlardı diye…toparladı canım ama 3,5 kg doğmuştu şimdi 7.haftadayız 4kg anca ulaştı..yavaş ilerliyor
Sadece anne sütü ile mi ilerliyorsun ? Doktor birşey dedi mi ekstra ?

Sağlık ocağı yapmıyor mu aşıları? Çok geçmiş olsun canım.
Evet yapıyor, hastane yapmasa oraya götürecektik. Hastanede doktorumuz yapıyor aşıyı.
Aile hekimliğinde hemşire biz bebek doktoru değiliz bilginiz olsun demişti. Hani canı acır tarzında falan. Çok bozulduk, şikayet edelim diyoruz. O yüzden ora hep B planıydı.

Biz sağlık ocağında yaptırıyoruz dediğin gibi herkesi bi güne toplayıp açıp yapıyorlar bizde dün olacaktık aslında ama hasta diye dr antibiyotik vermişti onu kullandığımızı söyleyince bir sonraki ayın grubuna eklediler benide rota aşısıda var önümüzdeki ay dr sünnet de yapalım dedi mart nasıl bitecek bilmiyorum 🥲 calpolü ağrısı için mi veriyorsun yoksa ateşi için mi canım
Doktor ateşlenince ver dedi ama ben ağlaması artınca bi çay kaşığı verdim. İşe yaradı şimdilik.

Kızlar bebeğim bugün hiç durmuyor, sürekli kucakta uyumak istiyor,] yatağına koyduğumuz an ağlıyor, hep memede sürekli emmek istiyor.Sanki bir yeri acıyormuş gibi ağlıyor gaz sancısı ağlamasına da benzemiyor önceden de ağlardı ama bu kadar değil 🙄46 günlük olduk büyüme atağı oluyor muydu bu zamanlarda

Kızlar bebeğim bugün hiç durmuyor, sürekli kucakta uyumak istiyor,] yatağına koyduğumuz an ağlıyor, hep memede sürekli emmek istiyor.Sanki bir yeri acıyormuş gibi ağlıyor gaz sancısı ağlamasına da benzemiyor önceden de ağlardı ama bu kadar değil 🙄46 günlük olduk büyüme atağı oluyor muydu bu zamanlarda
Kucakta yüzüstü mü uyumak istiyor?
Benimki de bi ara aynen öyle yatağa konunca anında uyanıyordu göğsümüzde yüz üstü uyumak istiyordu. Karın ağrısından olurmuş diyorlar. Bağırsak gazından. İzleyebildiğim zamanlar yüzüstü yatırıyorum uyanmıyor. ama geceleri değil tabi.

Kucakta yüzüstü mü uyumak istiyor?
Benimki de bi ara aynen öyle yatağa konunca anında uyanıyordu göğsümüzde yüz üstü uyumak istiyordu. Karın ağrısından olurmuş diyorlar. Bağırsak gazından. İzleyebildiğim zamanlar yüzüstü yatırıyorum uyanmıyor. ama geceleri değil tabi.
Fark etmiyor gazını çıkarırken uyuyor veya memede uyuyor o şekilde uyumal istiyor,. Sürekli memede olmak istiyor, bugün emziği de almıyor 🙄

Umut oldun bana ya hemen alayım ondan. Çok istiyorum emzik almasını. Gazı varken karnı tokken sırf uyumak için emmek istiyor. Bu sefer ter içinde kalıyor emerken sinirleniyor iyice uyuyamıyor döngüye giriyoruz. O kadar ihtiyacım var ki emzik almasına. Deneyeceğim o yüzden onu da ❤️
İnşallah alır canım , tabi bizimki de müptelası değil ama avente göre çok daha iyi alıyor.Benimki de hala memeye daha düşkün

Evet özellikle kalabalık şehirlerde, kreş ortamlarında bulaşma olasılığı çok yüksek.
Kuzenim çocuğuna yaptırmamıştı, çocuk virüsü kaptı ve çok uğraştılar.
Çok şükür atlatmislar, sanslıymış. Daha da kötü sonuclar dogurabiliyor malesef, tehlikeli bı virüs. Menenjitin iki grubunu da rotayı da yaptiricam ben. Doktor rotarix önerdi ama büyük ogluma 3 doz yaptırmıştım o yüzden bu bebeğime de üç doz yaptiricam rota aşısını. Doktoru yazmıştı kağıda hangisi hangi aylarda diye.

X