2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bence mama değiştirmek için acele etme. Sonrasında birde sindirim sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsin tabi doktor kontrolünde doktorunla karar verseniz daha iyi gibi
Aynen doktora onu almstm demiştim golden olur dedi iyidir dedi devam edelim bakalm haftaici yine gidicez ztn kilo alır almaya da ins şu sarılık geçerse vücuttan mutlu olucam

Bence mama değiştirmek için acele etme. Sonrasında birde sindirim sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsin tabi doktor kontrolünde doktorunla karar verseniz daha iyi gibi
Aynen doktora onu almstm demiştim golden olur dedi iyidir dedi devam edelim bakalm haftaici yine gidicez ztn kilo alır almaya da ins şu sarılık geçerse vücuttan mutlu
Ben doğum yaptığımda ebe 20 dk yeterli fazlası boşuna bebeği yorar senide yorar demişti. Hiç stres yapma şuan alışma süresindesiniz. Bende ilk günler açmı tokmu doydumu diye çok ensişeleniyordum. Şimdi anlıyorum neden ağladığını acıktığını doyduğunu. Emzir ve mama vermeye devam et kilo alacaktır sağlıklı bir şekilde. Önemli olan sağlıklı kilo alması.
Çocuk doktoruda aranır dymazsa dedi uykuya dalamaz dedi ztn uyucagi zmnda mama versemde meme mutlaka istio orda uyumaya bayilio ama tek meme evet doyurmuo onu anladım 1 haftada bakalım ikisiyle ilerlemeye devam yeterki beslensin gece 40 kere kalkioz ztn zorla uyandirmalar fln 🙈😄
Ben doğum yaptığımda ebe 20 dk yeterli fazlası boşuna bebeği yorar senide yorar demişti. Hiç stres yapma şuan alışma süresindesiniz. Bende ilk günler açmı tokmu doydumu diye çok ensişeleniyordum. Şimdi anlıyorum neden ağladığını acıktığını doyduğunu. Emzir ve mama vermeye devam et kilo alacaktır sağlıklı bir şekilde. Önemli olan sağlıklı kilo alması.

Benim de normal başlayıp sezeryana döndü nereydeyse hemoglobinim 4 birim düştü , hastanedeyken damardan demir taktılar (ferinject diye geçiyor) 20. Günümdeyim baya toparladım en azından ayağa kalkınca olan çarpıntılarım baş dönmeleri geçti . 40 ı geçince kan vereceğim bakalım yükseltebilmiş miyiz hemoglobini . Hayatım boyunca 13 ün altına düşmemişti 8.8 di sezeryan sonrası :KK43:
Bende 9.4 ile girdim sezeryana 1 haftaligiz hala kanamam devam ediyor ins ilk gebelik gibi 40 günü bulmaz. ilaç içiyorum şuan. demir fln takmadilar bana ama keşke taksalardi biraz artardı belki demirim 5 6 civarlarda 😣

Ben de sağ memem çok yara diye bugün hiç vermedim sadece diğerini emzirirken vakumlu silikonu taktım, süt dolmuş sertleşmiş ateşim yükselip omuzum ağrımaya başlayınca farkettim. Şimdi onu boşaltmaya çalışıyorum bebiş de huzursuzdu meğer gün boyu tek meme yetmemiş aç kalmış kuzum. 😔
Ay çok geçmiş olsun canım benim . Hepimizin bir yarasi var . Şu ağrılı günler geçse bir an önce 🙏

Doktorun mama konusunda en doğru yönlendirmeyi yapacaktır. Ben bugüne kadar mamaya teşvik edip anne sütünü önemsemeyen bı çocuk doktoru görmedim. O yüzden doktor mama vermeni uygun görürse kesinlikle verilmesi gerektiği içindir. Umarım hiç gerek olmaz kontrolde çok güzel kilo aldığını görürsünüz 🙏
Bu dogumumda değil ama ilk dogumumda benim de kanamam çok olmuştu, kan ilacı ile toparlamistim bı sure sonra. Bu sefer de sabah akşam kan ilacı içiyorum. Anemi yoksa değer çabuk yükseliyor dert etme
Şu lanet baş agrisi geçse kansızlığı dert etmeyecegim aslında 😔

Bizde 7. Gundeyiz bugun ve gaz sancilarimiz ara ara basladi asiri degil ama.diger gunler daha rahatdi gaz cikarmasi simdi sure uzadi bazende cikmiyor masaj vs dahi yapiyorum.suanki beslenmemiz her keyifli oldugunda ve arandiginda saatde birde olsa meme veriyorum bazen 5 bazen 10 dakika emip birakiyor ama maksimum emme suresi 15 dakika ve ben doyup doymadigini anlamiyorum.mama gun icerisinde maksimum 2-3 kez veriyorum onun disinda sut sagip veriyorum cunky emme refleksi dusuk.mama gaz yapabilir dedi bir yakinim ama mamayi azaltirsam doyar mi bilmiyorum.iki saatde bir doyurmasam sagmasam veya mama vermesem emzirdigimle doymaz gibi geliyor ve sarilik gecirdik hala kontroldeyiz pazar tekrar olcum yapilcak ne yapmam lazim bilmiyorum.kendimi cok yetersiz hissdiyom
Merhabalar, güle güle sağlıkla büyütün inşallah. Ben de hem anne sütü nem de mama ile destekli besliyorum bebeğimi sütüm yeterli gelmediğinden. Mamaların sindirimi zormuş evet bebeği o yüzden biraz zorlayabiliyormuş, benim doktorum mama tüketen bebeğim gün aşırı kaka yapmasını bekleriz demişti rahat etmesi için, bunun için de mamaya her bir ölçeğe 10ml fazladan su ilave etöeyi ve 1 çay kaşığı zeytinyağ eklemeyi önermişti..

Bizde 7. Gundeyiz bugun ve gaz sancilarimiz ara ara basladi asiri degil ama.diger gunler daha rahatdi gaz cikarmasi simdi sure uzadi bazende cikmiyor masaj vs dahi yapiyorum.suanki beslenmemiz her keyifli oldugunda ve arandiginda saatde birde olsa meme veriyorum bazen 5 bazen 10 dakika emip birakiyor ama maksimum emme suresi 15 dakika ve ben doyup doymadigini anlamiyorum.mama gun icerisinde maksimum 2-3 kez veriyorum onun disinda sut sagip veriyorum cunky emme refleksi dusuk.mama gaz yapabilir dedi bir yakinim ama mamayi azaltirsam doyar mi bilmiyorum.iki saatde bir doyurmasam sagmasam veya mama vermesem emzirdigimle doymaz gibi geliyor ve sarilik gecirdik hala kontroldeyiz pazar tekrar olcum yapilcak ne yapmam lazim bilmiyorum.kendimi cok yetersiz hissdiyom
Geçmiş olsun bizde 1 haftalık olduk sarılık şuan 14 15 civarında haftaici tekrar gideceğiz ama doktorumuz şunu söyledi ilk 1 hafta sınırı gecmedyse artık geçmez düşüşe geçer dedi 4 öğün mamaya geçtik arada hurma suyu veriyorum anne sütü devam 5 10 dk yetmez doyurmuyordur ben anne sütünü 20 dk verip
( mama vermiyordum) yinede sariyiz

Merhabalar, güle güle sağlıkla büyütün inşallah. Ben de hem anne sütü nem de mama ile destekli besliyorum bebeğimi sütüm yeterli gelmediğinden. Mamaların sindirimi zormuş evet bebeği o yüzden biraz zorlayabiliyormuş, benim doktorum mama tüketen bebeğim gün aşırı kaka yapmasını bekleriz demişti rahat etmesi için, bunun için de mamaya her bir ölçeğe 10ml fazladan su ilave etöeyi ve 1 çay kaşığı zeytinyağ eklemeyi önermişti..

Kaka yapmasinda sikinti yok aslinda yapiyor.Bende bir olcege 30 ml su eklememi onermislerdi.Bugun yarin tam olarak deneyimlemek istiyorum aslinda.Mama asiri gaz yapiyorsa gece hic mama vermeden atlamayi dusunuyorum.Sutumde bazen 80cc gliyor tek memeden bazen 30 cc guvenemedigim icin emin olamiyorum henuz🥲

Geçmiş olsun bizde 1 haftalık olduk sarılık şuan 14 15 civarında haftaici tekrar gideceğiz ama doktorumuz şunu söyledi ilk 1 hafta sınırı gecmedyse artık geçmez düşüşe geçer dedi 4 öğün mamaya geçtik arada hurma suyu veriyorum anne sütü devam 5 10 dk yetmez doyurmuyordur ben anne sütünü 20 dk verip
( mama vermiyordum) yinede sariyiz

20 dakika kadar henuz hic emmedik belki o gunleride goruruz insallah🙏bu arada anne sutu ile mamayi ayni anda vermiyorsunuz dime?

Bana da iş yaptırmadılar Allah var. Ama cocuğu görmek istiyorlar sürekli. Ben de emzirip yanlarına görüyordum. Zırp pırt da ağlıyor çocuk susturamiyorlar. Mecbur ben de yanlarında oturuyordum. Yoksa normalde emzirdikten sonra bebekle birlikte uyuyordum ben de.

Özellikle bir önceki nesil mamayı çok iyi bir şey zannediyor. Kv anlatırdı. Onların zamanında mama çok pahalıymış. Öyle herkes alamazmış. İçlerinde kalmış sanırım. Ama mama çok zorlayıcı bir şey. Ben ikizlerde emzirenlere çok gıpta ederdim. Biberon yıkama derdi yok, su isıtma derdi yok. Hazırlama derdi yok. Agladıysa dayiyorsun memeyi oh mis. Dışarı çikarken al ćocuğu çık. Ne yiyecek derdi yok. Mecbur kalınca başımızın üstünde yeri var tabi. Mutfakta duruyor olması bile güven veriyor insana. Doymazsa hazırlar veririm diyorum.
Mama ile beslenen çocuklar daha tombik oluyor bu da onların gözünde çocuk doyuyor kilo alıyor oluyor anne sütünü bişeye saymıyorlar resmen 🤦🏻‍♀️ halbuki çocuk aç olsa gece gündüz ağlar uyumaz. Ama mamanın da şöyle bir kolaylığı var dışarı çıkarken emzirme derdi yok emzireecek yer bulma derdi yok 😂

20 dakika kadar henuz hic emmedik belki o gunleride goruruz insallah🙏bu arada anne sutu ile mamayi ayni anda vermiyorsunuz dime?
Aynı anda verdiğim oluyor mama içiyor peşine uykuya dalmak için meme istiyor mama içip uyumuyor bnmki anında vermiyorum ama bı yarimsaat geçiyor doktora sordum bişi olmaz dedi 🙄 yetmiyordur aranirsa ver dedi ztn 60 hazırlıyorum ama hepsini içmiyor 30 45 anca

Kaka yapmasinda sikinti yok aslinda yapiyor.Bende bir olcege 30 ml su eklememi onermislerdi.Bugun yarin tam olarak deneyimlemek istiyorum aslinda.Mama asiri gaz yapiyorsa gece hic mama vermeden atlamayi dusunuyorum.Sutumde bazen 80cc gliyor tek memeden bazen 30 cc guvenemedigim icin emin olamiyorum henuz🥲
Yine iyi geliyormuş, ben sağınca o kadar bile gelmiyordu:) gerçi dr kıyaslamak yanlış diyordu bebeklerin vakumlama şekli farklı makinadan daha çok çekiyorlardır diyerek beni rahatlatmıştı. Ben de sadece akşamları veriyorum gece uyusun diye, gazını çıkartıyorum sorun yaşamadım pek.

X