2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Birde benimde hep plesanta kan akımı ve suyu çok iyiydi. Doğuma kadar böyleydi ama yine de riske atmadık bebeği . Doktoruma çok güvendim her ne kadar sezeryan istemiyor olsamda bebeğin sağlığı için sezeryan oldum .

Canım benimki tam da belirttiğin haftalarda gelişimi yavaşladı ve durdu diyebilirim .Benim suyum azdı ve bebiş makat geliştı .38+1 de Sezeryan oldum, 2825 Gr 47 cm doğdu şu an sağlıklı çok şükür

Doktoruma çok güveniyorum uzun süredir tanıyorum o da öyle dedi bu hafta için iyi bir kilo dediben de bundan sonra yine kilo almazsa çok geri kalacak diye evham yaptım inşallah öyle olmaz iki hafta sonraya çağırdı stres yapmamaya çalışacağım

Suan sizle ayni durumdayim kan gruplarimiz bile ayni bana cok fazla aciklamada yapmiyorlar dün dogum yaptim sabah gece bebegi kuveze aldilar cok endiseliyim lutfen cvo yazarmsnz sizle msjlasalim

Ya açıyorum ya hemen bir gevşeme ve çişş bazen de kaka
Ben bantları açıp bekliyorum artık, rahatlıyor, hoşuna gidiyo varsa kalan tamamlıyor

5. Gün kontrolünde bize de hafif fizyolojik sarılığı var ama teste gerek yok dedi. Beslemesine dikkat edince yukselmez de kritik bı zaman dilimi var ya ağır sarılık için o tam olarak ne zaman acaba, ilk 5 gün mu onu merak ediyorum. Yani ne zamana kadar biz sürekli bu bebekleri 2 saatte bir uyandırmaya devam edicez, ya da hala uyandirmaya gerek var mı acaba 5 günden sonra, kafamda bı milyon soru

Sütüm çok aslında ucum da çok iyi ama meme ağzında ağlıyor çekmiyor. Aldırdım akşamüstü bu markadan. Şöyle bir yol buldum. Sağdım bir 50 ml. Bir enjektöre 1 ml kadar koydum. Ağzını açtığında direk meme ile döktüm ağzına. Memeden geldiğini zannedip emmeye başladı. Dr sarılığı sınırda dedi 14.5 o yüzden emzirmem lazım.

İşte ben yanlış yapa yapa doğruları öğreniyorum dedim ya bunun doğrusunu öğrenemedim ama yanlışını yaptım

Ha bir de sarılıkla alakalı başla bir doktor da şunu söyledi bana
Benim kız hem kilo alıyor hem de sarılık devam etmiş ya 'muhtemelen sütünün besleyiciliği yüksektir, yoğundur günde bir kaç çay kaşığı su ver, farklı zamanlarda ver ve çok olmasın' dedi. Bişeyin atılmasını kolaylaştırır dedi o şey neydi unuttum

Gayet güzel emiyordu hastanede. Eve geldim bi haller oldu. Ama yine emmeye başladı çok şükür. Makineyi aldım enjektöre süt alıp meme başıyla veriyorum memeden geliyor diye çekiyor.

Bilirubrin olabilir atılması gereken değer. Su konusunda ben temkinliyim biraz. Doktor vermelisin derse veririm tabi ama mümkün olduğunca ilk 6 ay mecbur olmadikca önermiyor Doktorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…