2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende de ödem oluştu doğumdan önce hiç olmamıştı. Sarılık için de doktor çok az var dedi o da normalmiş 150 gram falan kaybetmiş 3 günde sütüm ilk günler az geliyordu bebek de memeyi tutmada zorluk yaşadı baya o yüzden emzirirken çok zorlandı çok yorulduk ikimizde . Sizin kilo ne durumda peki

Ben de tek takım koymuştum.Bez, şapka, eldiven, çorap, alt üst takım, zıbın ve battaniye vardı.Odaya gelince de nohut battaniyeye sarmıştık.Bizden hemşire ek olarak temizleme pamuğu istemiş.Annemler çantada bulamayınca mendil vermişler.

@burcusami söyledi doğumdan bir gece önce soğanı ikiye kesip surersen uçları yara olmuyormuş. Ben goguslerime bağlayıp yatmayı düşünüyorum
Allaah bebişe hoş geldin sürpriziii yanına da bi lahmacun vala bütün kozları oynayacağız şaka maka :)
Tamamdır tekrar teşekkür şimdi bu gözle bi daha bakayım ben.

Ay ne iyi geliyor yazdıkların. Rahatladım şimdi

Eşimle benim doğum kilolarımız 3700-3800 gibi. Bebek de öyle oluyor sanırım çok da yeme içmeye bağlı değil. Bu arada sen kaç hafta kaç günlüksün şu an. Çok az kalıyoruz doğurmayan. Tek tek eksildik sona kalmak istemiyorum

Bak işte o da yakalamış sizi hemen:))
38+1 oldum saat itibarıyla, bence sen sona kalmayacaksın merak etme vala bi avuç kaldık ya.

Kizlar ya bebisin gozleri capak oldu
Temizliyorum yine oluyor
Yarin kontrolumuz var ama her uyuyup uyandiginda gozunu acamiyor yavrucum napsam acaba ya icim gidiyor valla
Bir yerden duymuştum sallama çayı ıslatıp onu sürüyorlardı ama ne kadar doğru hiç bir fikrim yok bizde biraz vardı çapak doktor kafasını sıcak tut kafası üşürse çapak yapar demişti
Benim kendi annem yaptı aynısını eşim var orada odada sadece 1 kişi kalabiliyor ilk girdiğim oda normal doğum odasıydı enfeksiyon muhabbetinden bir tek eşimi alıyorlardı annem tribe girmişti ben geleyim doğururken anne diye bağıracaksın sankş kocanı mı sayıklayacaksın bende normal doğurdum ben gösteririm sana vs vs sonra sezeryan odasına aldılar oradada yine aynı doğumun olduğu sabah aradım beni sezeryana alacaklar birazdan diye iyi geçmiş olsun dedi kapattı o günü hiç unutmicam ameliyata giderken hüngür hüngür ağlamıştım fotoğrafçı geldi her fotoğrafta gözlerim şiş kıpkırmızı herkes korkudan ağlıyorum diye beni avutuyordu psikolojimi bozmuştu sonradan geldi hastaneye eve çıkacağım günde ben hastanede can derdindeyim bebek sarılık geçirdi aşırı kilo kaybı oldu doktorlar bırakmıyor küveze alıcaz diyorlar zaten sinirlerim bozulmuş bez kalmadı eşim apar topar bez almaya gitti tek başımayım bi doktor giriyor bi doktor çıkıyor ben ağlıyorum stresten eve gittik sözde eve gelecekti 1 hafta kalacaktı eve gittim aradım gelmiyor mudun diye neymiş ben onun telefonunu açmamışım kendi başıma bakabilirmişim anlatıyorum benim canım burnumda zaten diye tamam kızım kendin halledersin sen kaynanan gelsin dedi yüzüme kapattı o an kucağımda ağlayan çocuk karşımda ne yapacağını bilmeyen kocam önümde açılmayı bekleyen valiz evi temizlemişler herşeyin yeri değişmiş ev karman çorman sinir krizi geçirmiştim son nefesime kasar unutmayacağım bi 3 gün yaşamıştım şimdi barıştık sözde ama ben unutmadım geliyor 2-3 saat çocuğu görüp gidiyor kimseyi kırmaktan çekinme kocana da yanında olduğunu onu anladığını ama onun da seni anlaması gerektiğini söyle en güzel anların kimsenin bunu mahvetmesine izin verme isteklerini söyle çekil kenara alınıyor mu küsüyor mu kavga mı ediyor umrunda olmasın ben en güzel anımı mahvettim sen yapma heyecanla sevinçle odada bebeğimi beklerken saçma sapan bir şekilde ağlayarak girdim ne girdiğimden ne çıktığımdan bişey anladım kendine yapma bunu çocuk olunca istesen de istemesende toparlanıyor herşey merak etme ama sen yeterki ne istediğini bil yalnız kalıcam diye de korma senin ikizler biraz zor benimkide prematüreydi küçük tutamıyordum bile Allah o an öyle bir güç öyle bir his veriyor ki tek başına yapıyorsun herşeyi korkma

@burcusami söyledi doğumdan bir gece önce soğanı ikiye kesip surersen uçları yara olmuyormuş. Ben goguslerime bağlayıp yatmayı düşünüyorum
Ben yaptım onu. Yarım daatten fazla kalmıştır gogüslerimde. Ama sonra bir koku bastı ortaliğı. Çıkardım. Yara olmadı göğsüm. Şimdi biraz hassasiyet var. Öncekinde kanıyordu. Yine öyle olacak sandım ama elhamdülillah şimdilik sıkıntı yok .

Bak işte o da yakalamış sizi hemen:))
38+1 oldum saat itibarıyla, bence sen sona kalmayacaksın merak etme vala bi avuç kaldık ya.
Her an seninki de gelebilir o zaman 38 hafta dolmuş artık. Şuraya doğurdum yazmak istiyorum tez vakitte. Maddi manevi içim şişti tam olarak. Beni anlatan cümle bu

Ben de aldım yanıma, yoldayım şimdi hastaneye gidiyoruz, bugün sezaryene alır mı almaz mi belli değil diye hastaneye gidince yapicam hemen.

Günaydin kizlar
Lohusalik da neymis derdim ama sanirim tam da onu yasıyorum
Dogumdan sonra organlar ozellikle bagirsaklar eski duzenine donermis bu da bazi tepkiler hissetmemize neden olurmus
Birkac defa karnima tekme atiliyormus gibi hissettim sanki hala hamileymisim gibi
Esime gel elini koy da sakinlessin fena tekmeliyor dedigim zamanlar falan aklima geldi
Elimi karnima koyup konusuyordum pıspısliyordum falan
Dogumum da bi anda suyumun gelmesiyle olunca bi bocaladim haliyle
Evet cok sükür yanimda artik, bal yuzune bakabiliyorum ama bazen karnimdaki tekmelerini ozluyorum gozlerim doluyor
sacmaliyorum biliyorum ama suraya yazmak istedim hormonlar mahvetti beni sanirim

Of kızlar bu işler ne zormuş şuraya girip soracağım soruları yazmaya bile vaktim kalmıyor. Benim koca neredeyse 72 saattir hop oturup hop kalkıyor kendi doğurmuş gibi o dinlenmeyince üzülüyorum. Saçma sapan şeyleri kafaya takıyorum.pazar gününe kadar bebiş emiyo sanıyordum boş emiyormuş, crp yükselmiş gelen sütüm gitti beni depresyon aldı.
Çok bunalımdayım, çok şey yazmak istiyorum ama uyku işte. Ama yinede boncuk gözü pek sevdim diğer herkesi toplayıp çöpe atabilirim bu kadar ana olacağımı hiç düşünmezdim

Her an seninki de gelebilir o zaman 38 hafta dolmuş artık. Şuraya doğurdum yazmak istiyorum tez vakitte. Maddi manevi içim şişti tam olarak. Beni anlatan cümle bu
Ben de dün tam olarak bunu diyordum anneme, o da tam söyleniyordu bana, kafam şişti dedim sanmış da kızdı halbuki içim şişti diye dolanıyordum
Cidden çok azaldık değil mi? Haftalarımız aynı 2 gün farkla. Bakalım kim önce yazacak ben doğuma gidiyorum diye
Evet yaa, ocak sonu anneleri düye grubumuz olsa yeriymiş
Dün ahududu çayı aldım içtim bugün de hurma yemeye başlarım. Hava da ıısndı -7 lerden yukarı çıktı yürüyüş yapayım diyorum :) gerisi kısmet artık

Ah yaa hiç kıyamıyorum ( bak eşin yoruluuyor ya da başkası yoruluyor diye hiç üzülme hepsi geçici, şu an en kıymetliniz o ve sensin, kimse gocunmaz yorulduğu için kaldı ki babası o da. Sütünün en çok ihtiyacı olan şey de bebeğin ve senin moralin, iyi hissetmeye çalış her gün sıcak duş alabiliyor musun? Hem sütüne iyi gelir hem ruhuna. Rezeneyi ihmal etme o da zihni rahatlatan bir çay bence aynı zamanda. İnşallah yoluna girecek hepsi sen iyi ol ki bebeğin de iyi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…