2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Normal canım ilk başta bizimki de öyleydi sen uyandırıp zorla ver kilo kaybetmesin. 2 buçuk saat aralıkla besliyordum ben

Doğum yapan güzeller size bir soru, hastane çantama keşke şunu koysaydım ya da şuna da hiç gerek yokmuş dediğiniz bir şey var mı? Ya ben anca hazırladım ama ne koydum ne koymadım bilmiyorum
Öncelikle çantaya ne koydun neyi nereye koydun onu kontrol etmelisin.Yanında kim kalacaksa ona da göster.Ben önceden hazırlamıştım son gün kontrol etmedim.Islak mendil koydum sanıyordum koymamışım.Temizleme pamuğunu nereye koyduğumu bilemedim eve gelince çıktı.Mama ve biberon iyi ki almişım dedim çunkü 3 gün sütüm gelmedi mama verdik.Kalın polar sabahlik almıştım hiç giymedim çünkü oda çok sıcaktı. Hastaneden çıkarken pijama takımının üzerine montumu giyip çıktım.Yanina dısarıda giyebileceğin burnu kapalı terliklerden alabilirsin.Ben çıkarken ayakkabı giyemedim ayaklarım sismisti annemin terliğini giyip çıktım.

Aynı şeyi düşündüm ben de. Sezaryen olacağım için eşofman filan giyemem
Lastiği sert oluyor onların. Pijamanin üstüne montumu giyer çıkarım zaten kapının önünden arabaya binicem. Ayakkabı ile de uğraşmam direk terliklerimle binerim arabaya, eğer yağış filan olmazsa. Polar sabahlık koydum her ihtimale karşın, ama benim gittiğim hastane de aşırı sıcak oluyor. Tek katlı alçak tavanlı acil durum hastanesi. O yüzden bı takım da kayinvalidemi getirdiği kısa kollu ince pijama takımını koydum. Mama, pompa, kaşık biberon ve pompanın normal biberonu, ıslak mendil, pamuk, pişik kremi, süt damlası, süt çayı, ketl, kahve, üç takım pijama, emzirme atleti, depent, lohusa kilodu, 2 takım hastane çıkışı, bir tulum iç zıbın ve patikli pijama, bir ince bir orta bir kalın battaniye, bir muslin örtü, el yüz havlusu, bebek bezi, plastik terlik. Bunları koydum, ekstra eklemem ya da gereksiz olup cikarmam gereken var mı. Ay yarın sabah 6 da evden cikicaz çok heyecanlıyım

Şu anki kilosu normal ama ölçüm eksikse 4 bile olma ihtimali var. Fazla ölçüldüyse zaten canıma minnet Sezaryen korkum hiç yok zaten ama 4 kilo bebeği normal doğurmak biraz korkutuyor Bi de sıpacığa uğraştım kilo alsın diye keşke hiç karışmasaydım

Yok diretmemek gerekiyor tabi doktorun tecrübesine tahminine de güvenmek gerekiyor dediğin gibi. Bana bebekle ilgili risk olabilir dese bi dk düşünmezdim. Bebeğin boyu da 51-52 gibi duruyor şu an. Boyu da iyi gibi. Bakalım hayırlısı artık

Boyu uzun maşallah, o yüzden kiloyu kaldırır merak etme, çok şişman olmaz boyu da uzun olduğu icin. Bı de baş çevresi de önemli bildiğim kadarıyla normal doğum için. Aslında kilodan ziyade kanaldan geçerken kemik yapısı daha önemli. Kafa çevresi de uygunsa bence boy kilo orantılı olduğu için rahat bı doğum olur canım

Ay hadi inşallah Rabbim kolaylık versin Gereksiz diyemem çünkü o an için duruma gore lazım olabilir.Pompa alman iyi olmuş benim keşke alsaydım dediklerimden.Ketl almistim cok hem mama hazirlamada hem de cay kahve yapmada cok isimize yaramisti.Ince battaniye bir tane daha ekleyebilirsin bizimki çişini yapmıştı yedeği kullanmıştık.Bir de alt değiştirme örtüsü ekleyebilirsin.Ben 3-4 tane baby me'ninkini almıştım.Altinı degistirdigimiz esnada kakasını yaptı kullan at iyi olmuştu. Ameliyat sonrası ilk esnada gecelik giydim ara ara gelip alttan kan akışına bakiyordu hemsireler gecelik daha rahat olmuştu.Sonradan pijama giymistim.

İyi hatırlattın alt açma bezi de koyayım, onu akıl edemedim bak. Lazım olur baya. Bı tane de ince battaniye koyayım yedek

Yarın haberdar et bizi mutlaka

Çook teşekkür ettim 3 hurç yaptım diğerleri ortada, çok büyük bi valiz değil kabin boy gibi. Bi tane de bez torba hazırladım ıslak mendil kağıt havlu temizleme pamuğu gibi şeyleri doldurdum. Kendime bi tane hamile taytımdan koydum çıkarken giyerim diye. Polar sabahlığımı koydum ama muhtemelen ben de giyemem hah terliğim de kapalı kalın bi terlik bunu bilmem iyi oldu :)
Hastane mama biberon pompa istemiyor özellikle belirttiler ben de almadım vala yanıma.
Korkma korkma analar neler doğuruyor
Ya bence sen böyle uğraşmasan da o napar neder bu kiloya gelirdi :) tabi yetersiz dengesiz beslenmesiysen. Genetik faktör çok önemli, kimileri ne yapsa olmuyor kimileri doğuma kadar kusup 4 kilo üstü doğuruyor, ben anlamıyorum

Mavicicek21 ay bulmuşken yine sana sorayım, hastane sıcak oluyor ya ben yine de kestiremedim, bebişi nasıl giydirdiler? Hemşireye verilecek hurçta bez, iç zıbın, çorap ve alt üst takımla battaniye var. Altına iki kat giydirmezler dimi?

Ay canım benim dogurursun diye düşünüyorum bende Hiç kaygılanma . Hata payı da vardır kesin ölçümlerin öyle düşün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…