2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet 17 Ocak olarak karar verdik ama salı sabah yatış yapicam, eğer düzenli sancım çıkarsa salı alacakmış sezaryene. Benim sancılarım baya fazla son zamanlarda, saliya da hazirlikliyim o yüzden. Ama gönlümden geçen çarşamba 10.30 dan sonra 🙏
Benim de geçen cuma sancım çıktı o gün tan kaç oluyor 38+1 oluyorum ben çarşamba bazen diyorum erken mi diye ama sancı çıktı 2. Sezaryen bir de sonra diyorum olsun bitsin artık en son cuma 3108 dedi kilosuna çarşambaya biraz daha alır diye düşündüm kilo konusunda tutturan bir doktor olduğunu duydum doktorumun

Benim de geçen cuma sancım çıktı o gün tan kaç oluyor 38+1 oluyorum ben çarşamba bazen diyorum erken mi diye ama sancı çıktı 2. Sezaryen bir de sonra diyorum olsun bitsin artık en son cuma 3108 dedi kilosuna çarşambaya biraz daha alır diye düşündüm kilo konusunda tutturan bir doktor olduğunu duydum doktorumun
Oğlum da 2920 doğmuştu 37+6da suyum ile gelmişti

İnşallah ben de senin gibi hızlıca doğururum. Refakatçi doğumdan sonra alıyorlar. Kendim normal doğum yaparsam kimseyi istemiyorum yanımda. Bakabilirim diye düşünüyorum inşallah. Çok stresli bir süreç.
Doğumdan önce sancı çekerken falan çok lazım oluyor yanında biri hem moral açısından hem de masaj falan yapması için benim ilk çocuğum olduğu için tek başıma yapamazdım doğumdan sonra da

İnanırım 🙏 krem vermiştir doktor dikişler için onu mutlaka sür ihmal etme 🥰 dayak yemiş gibi tabiri o kadar doğru ki 🙈 birkaç güne geçiyor oda hiçbirşey kalmıyor
Bana krem vermedi ki benim de sormak hiç aklıma gelmedi bilmediğimden yarın sorayım kontrolümüz var inşallah bebeğe güzel bakabilmişimdir 😂

Benim Çarşamba 38+6 oluyor. 3 kiloyu geçtikten sonra zaten gerisi önemli degil bana göre. 200 Gr eksik 100 Gr fazla bişey ifade etmiyor benim için, sadece 3 kilo bandında doğduysa sıkıntı yok. O yüzden onu doldurduktan sonra her an doğabilir. Doktorum da kilodan değil de anne karnında kaldığı her gün bebek için avantaj diye erken almıyor. Oğlumu 39+1 de almıştı bunda da cumartesiye kadar süre verdi 39+2 gibi en son alabiliriz demişti ama ben özellikle Çarşambayi seçtim. Çarşambadan cumaya alacağı 30 gr zaten 😁

Selam kızlarr, dün gece sancılarım 4 dakikada bire inince doktora geldik sancılarım doğum sancısı imiş hemen başladık, saat 3.40 gibi suyumu patlattılar. Saat 6.29 itibari ile 38 hafta 3 günlükken oğlum kucağımda🧿🧿 1.5 cm bir kesi atıldı, epidural yapılmadı biraz kesi yerim biraz ağrıdı.. Şu an tek sorunumuz hep uyuması burun da sıktık, ayak da sıktık alt da açtık assla uyanmıyor. Meme de emmiyor🥲 tam 3.790 gram 53 cm doğdu paşam ☺️☺️

Selam kızlarr, dün gece sancılarım 4 dakikada bire inince doktora geldik sancılarım doğum sancısı imiş hemen başladık, saat 3.40 gibi suyumu patlattılar. Saat 6.29 itibari ile 38 hafta 3 günlükken oğlum kucağımda🧿🧿 1.5 cm bir kesi atıldı, epidural yapılmadı biraz kesi yerim biraz ağrıdı.. Şu an tek sorunumuz hep uyuması burun da sıktık, ayak da sıktık alt da açtık assla uyanmıyor. Meme de emmiyor🥲 tam 3.790 gram 53 cm doğdu paşam ☺️☺️
Gözün aydın sağlıkla büyüsün, bir uykucu şirin daha eklendi demek guruba 🥰

Maşallah ne kadar da tombikmiş sağlıkla büyüsün 🙏🏻💕 Benim kız da iri olacak diye doğumdan korkuyorum ama demekki doğabiliyormuş 😀

Maşallah. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Ne kadar güzel pozitif doğum olmuş. Darısı başımıza inşallah.

Bizim de aynı durum oldu. Birkaç gün sütüm az geldi mama vermemek için direndiğimden de sarılık 10 a çıktı. Sonrasında destekli ilerledik mecburen ama sarılık hemen düşen bir şey değilmiş. Bol emzirme ve arada mamayla kilo değeri yükseldikçe sarılık azalacak dedi doktor.
Bende Şuan bol bol emziryorum geceleri sanki bi ayrı doymuyor ozaman da mama destekli gidiyorum. Yani sürekli beni emmek istiyor bu normal mi? 15 dk emiyor biraz uyuyor sonra tekrar istiyor.

Gözünüz aydın, sağlıkla büyüsün. 🥰 Ne güzel bir doğum olmuş maaşallah ikinize de. 😍🧿

Canım lansinoh aldım ben de şimdiden sürmeye başlasam mı? Sana iyi geldi mi? Ebe diyor sadece hindistan cevizi yağı sürün diyor. Bilemedim şimdi. O kadar paraya almıştım artık. Bi de her emzirmeden önce sütle meme ucunu ıslatın doğal krem diyor iyileştirme özelliği meme ucuna yarıyormuş sütün.
Ben direk kullandım hala da kullanıyorum ilk zamanlar sol göğsüm çok ağrıyordu emerken şükür şimdi çok iyi 🙏 ben bide zeytin yağını azıcık ısıttım ve onu sürdüm 2 kere yaptım vukuda hangisi iyi geldi bilmiyorum artık 🙈🙈

Aklıma yeni geldi, meme ucunuzu emzirmeden önce karbonatli su ile silerseniz bebeğin ağzında pamucuk olmaz. Bi pamuk yardimiyla ağzının içini de silebilirsiniz karbonatlı suyla. Ama ben meme ucunu siliyordum hiç pamucuk sorunu yaşamamıştım oğlumun ağzında
Aklımda bulunsun sağol canım 🤩☺️🫶

Hoşgelmiş minnoş 💐🎈🧿

Ben direk kullandım hala da kullanıyorum ilk zamanlar sol göğsüm çok ağrıyordu emerken şükür şimdi çok iyi 🙏 ben bide zeytin yağını azıcık ısıttım ve onu sürdüm 2 kere yaptım vukuda hangisi iyi geldi bilmiyorum artık 🙈🙈
İyi bari. Ben de yapayım zeytin yağını. Teşekkür ederim canım 🙏

Evet normal doğum oldu. Bebek de ben de topladık kendimizi. Normal doğum zor ama sonrası rahat aslında. Sen nasıl oldun?
Maşallah size. Ay nasıl tatlıdır şimdi bebişin. İnşallah sağlıkla büyüsün bebişin.
Aynen ben de yapabilirsem normal doğum yapacağım inşallah. O an ne olur ne olmaz bilmiyorum nasıl gelmek isterse öyle gelsin bebeğim. Ben de iyiyim daha gelen giden yok. 38+1 şuan. Arada sancı gelip gidiyor ama yalancı sancı.

Bende Şuan bol bol emziryorum geceleri sanki bi ayrı doymuyor ozaman da mama destekli gidiyorum. Yani sürekli beni emmek istiyor bu normal mi? 15 dk emiyor biraz uyuyor sonra tekrar istiyor.
Hem güvende hissetmek için memede kalıyorlar hem de tam doyuma ulaşamadıkları için oluyor bence. Çeneleri çabuk yoruluyor çünkü. Sağım yaptıktan sonra tüm biberonu içiyor çünkü yorulmuyor ama memede uzun süre kalmak istiyor.

Ayy maşallah maşallah hoş gelmiş güzellik 🥰🧿 gözünüz aydın.
ya kızlar hepinize maşallah gerçekten allahım bize de nasip etsin bu güzellikleri 😍

X