2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Geçen grupta yazmışlardı son sat tarihine 2 gün kala bebişleri gelenler vardı benim de 18 ine denk geliyor inşallah o zaman gelir bebeğim, zaten daha da gelmezse 24 ocak için sezeryan tarihi almaya çalışacağım. Bekleyecek gücüm kalmadı benim😳😳 Umarım 40 haftayı beklemez🥲
Hee hatırladım şimdi. Zor ya anne için de. Benim 22 sat 20 sine beklicez o zaman.

Gayet iyiyim canım çok şükür. Aşırı bi duygusallık var üstümde ağlayıp duruyorum. Hormonlara bişeyler oluyor. Haftaya doğuracağım muhtemelen. Bebeğime kavuşacağım ama bi yandan da aynı bedende olmayacağız diye duygulanıyorum. Doğunca da gücüm yettikçe kucağımda tutmak istiyorum çok alıştım minik tekmelerine 🥹❤️
Diyorlar ya alma kucağa alışır falan. Bence almak gerekiyor bebeği çünkü o onca yabancı şeyin içinde sadece bizi tanıyor. Ben oğlumu da çok severek kucağıma alarak büyüttüm. Zaten 8-9 ay sonra kucağa da gelmez meraklı meraklı emekler etrafta.

Kızlaar,

Ben 08:13’te doğum yaptım. Söylemiştim size 36+6da doğurcam ben diye 😁 neyse ki sağlıklı 3030 gram bi bebiş geldi. Darısı herkesin başına olsun
Normal mi oldu cnm Rabbim güzel gunlerde büyütmek nasip etsin inşallah darısı bizlere bende 2 hafta sonra bugün ins erken gelmek istemezse tabi şuan 36+4 3 kilo olmuşuz şükr doktorum artık gelsede sorun değil dedi

Diyorlar ya alma kucağa alışır falan. Bence almak gerekiyor bebeği çünkü o onca yabancı şeyin içinde sadece bizi tanıyor. Ben oğlumu da çok severek kucağıma alarak büyüttüm. Zaten 8-9 ay sonra kucağa da gelmez meraklı meraklı emekler etrafta.
Aman ağzı olan konuşuyorlar sanki kendileri gelip bizimle bebek büyütmeye zahmet ediyorlar kimseyi dinlememek en güzeli bebek anne kucağı teni ister tabi bundan rahatlatıcı başka ne olablrki 9ay içimizde büyütüp kucağıma niye almayayım bebisimi 🙈😣

Yaaa 🩷 çok iyi anlıyorum seni. Çok normal böyle hissetmen. ☺️ yaptığı hareketleri sadece hissetmeyeceksin göreceksin de doğunca, çok güzel bağlar kuracaksanız, muhteşem bir iletişiminiz olacak bir tek ikinizin anladığı. İstediğin ve onun istediği kadar kucağında olacak. ☺️♥️ böyle diyorum da benim de hiç ayrılasım yok, kavuşmak da istiyorum…

İyi olmana da sevindim ayrıca. Güzel haberlerini bekliyoruz. 😊
Sorma çok karışık hisler 🥹 Hem kavuşup görmek istiyoruz. Hem karnımızda 9 ay birlikte olup şimdi 2 ayrı beden olacağız diye duygulanıyoruz. İnşallah hepimiz güzel haberler getirelim buraya 🙏🏻🥰

Yenidoğan alışmaz da diyorlar bilmiyorum ki. Ama sıcacık anne karnından çıkıp dışarıda anneden uzaklaştırmak da pek mantıklı gelmiyor bana. En azından ilk aylarda bol kucaklaşma gerekli bence. Gücüm yetmediği yerde babası alsın. Ama vücut sıcaklığı alsın kalp sesi dinlesin. Dediğin gibi bi yerden sonra meraklı meraklı etrafı keşfedecek zaten 😍😍

Kızlar müthiş bir bel ağrım var ve kasılmalar oluyor. Henüz düzenli birsey yok ama yürütmeyen kasık ağrısı, feci bel ağrısı ve karnımın etrafında ağrıyla kasılmam var. Inşallah doğuruyorumdur😅 ama emin olamıyorum, sizce ne bunlar??
Doğuruyorsun bence ama düzenli olması önemli. Kasılmalar arasında kaç dk geçiyor onu takip et bakalım düzenli mi geliyor ☺️

Kızlar çok kötü bir haldeyim sancılarım arttı hastaneye gittim 2 cm kadar açıklık olmuş ama nst de sancı çıkmadı doktor eve gönderdi alttan muayene yaparken çok canım acıdı daha sonrasında arabaya biner binmez feci sancılarım kasılmalarım başladı eve geldim dayanamıyorum 5 dakkaya 3 dakkaya bir sancı geliyor annem belime masaj yapıyor biraz hafifletiyor ama yine de kötü ne yapacam bilmiyorum 😭😭😔

Kızlar çok kötü bir haldeyim sancılarım arttı hastaneye gittim 2 cm kadar açıklık olmuş ama nst de sancı çıkmadı doktor eve gönderdi alttan muayene yaparken çok canım acıdı daha sonrasında arabaya biner binmez feci sancılarım kasılmalarım başladı eve geldim dayanamıyorum 5 dakkaya 3 dakkaya bir sancı geliyor annem belime masaj yapıyor biraz hafifletiyor ama yine de kötü ne yapacam bilmiyorum 😭😭😔
Bebişi emzirmeye kalktım mesajını gördüm senin bebiş de geliyor demekki düzenli olarak 3 dk ya düştüyse tekrar hastaneye gidin bence Allah yardımcın olsun sürecin kolay geçsin sağlıkla kavuşun 🙏🏻

Bebişi emzirmeye kalktım mesajını gördüm senin bebiş de geliyor demekki düzenli olarak 3 dk ya düştüyse tekrar hastaneye gidin bence Allah yardımcın olsun sürecin kolay geçsin sağlıkla kavuşun 🙏🏻
Gerçek sancı olduğu çok belli çünkü hiç dayanamıyorum ama nst de hiç sancı çıkmadı normalde bile 30 40 çıkardı çok şaşırdım sabaha kadar bekleyecem sabaha karşı giderim hastaneye artık çok zormuş 😔

Bence de doğuruyorsun. Şimdi nasılsın gittin mi hastaneye? Durumdan haberdar et biz i de.

Uyuyamıyorum kızçeler, tuvalete kalkıyorum sonra dön dön ASLA uykum gelmiyor rahat bir pozisyon kalmadı benim için hiç.. Bir de uzun süre yatıp kalktığımda ayaklarımın altı ağrıyor😒 bebiş sürekli aynı yere sabit hızla minik vuruşlar yapıyor hıçkırık mı oluyor bu acaba🤔
Ben o konuyu 2 gün öncesi ya da 2 gün sonrası diye düşündüm. torro torro sen mi yazmıştın bu konuyu kim attı ortaya 😀 Teori doğruysa 4 gün içinde doğuracağım 😀
İnşallah doğurursun 🙂 psikolojik olarak bana da müthiş iyi gelir valla🙂

Uyuyamıyorum kızçeler, tuvalete kalkıyorum sonra dön dön ASLA uykum gelmiyor rahat bir pozisyon kalmadı benim için hiç.. Bir de uzun süre yatıp kalktığımda ayaklarımın altı ağrıyor😒 bebiş sürekli aynı yere sabit hızla minik vuruşlar yapıyor hıçkırık mı oluyor bu acaba🤔

İnşallah doğurursun 🙂 psikolojik olarak bana da müthiş iyi gelir valla🙂
Doğuralım da şuraya pıt diye doğurdum yazalım ya. Pozitif doğum hikayesine ihtiyacımız var.

X