2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Baktım Jüpiter boğa diyor 😂
Benim güneş burcum ☺️ bı sure daha Jüpiter benim burcumda kalacak, biraz kilo aldırıyor Jüpiter, daha hamile degilken amaaannn ben yiyorum yiyorum kilo almıyorum Jüpiter beni sismanlatamaz dedikten bir ay sonra hamile olduğumu öğrendim ve 90 kiloya yaklaşmış vaziyetteyim ☺️ Jüpiter hangi burctaysa o burca şans getirir ama şişmanlatır da 😁 neyseki pluto gibi 30 sene kalmiyor bı burçta bı kaç ay kalıp gidiyor diğer burçlara.

Bebiş emmiyor çünkü biberona alisti, pompaya sütüm gelmiyor çünkü baya azaldı. Ufaklık çekerse memeden geliyor, ama bir iki çekip bırakıp biberon mama istiyor biberonu alınca rahatlıyor resmen. Emmeyi bebiş baslatirsa süt daha çok gelir dediler bir iki çekip bırakınca pompa deniyorum yine nanay. Elimle sıkıyorum baya geliyor süt, ama elimle sıkıp nereye nasıl depolayabilirim bilmiyorum ki. Gündüz bebiş uyuyor, gece gündüze göre daha uyanık emzirmeyi gece daha rahat deneyebilirim gibi ancak annemde kalıyorum bebiş bir iki ağlayınca yardımcı olmak maksatlı toplanıyor herkes başımıza ben stres oluyorum bebiş geriliyor derken gece de denemek istemiyorum evdekiler rahatsız olmasın diye bu seferde anne sütü veremiyorum diye ben çok üzülüyorum vicdan yapıyorum işin icinden cikilmayacak hal almis gibi hissediyorum ailemden yana sıkıntı yok sen yeter ki emzir biz uyumasak ta olur kafasindalar, kahvemi içeyim diye oğlumu gece 1 de pışpışlayan babam, gece uyuyabileyim diye nöbet tutan annem, TV bakabileyim diye bebeğin yanında oyalanan abim var Allah razı olsun ama ben biseyleri eksik yapıyorum sanırım bilmiyorum. Şuan 20 günlük olduk bugün, 1 hafta 10 güne evime gececegim. Emzirme işine o zaman ağırlık versem geç mi kalmis olurum? 20 günlük bebek, 400 gram mamayı 1 hafta da bitiriyor, 2 haftalıkken haftada 350 gram bitiriyordu. Bebeğimi boş gıda ile besliyormuş hissi ne zaman son bulur?
Yaa bak ne güzel destek olmak isteyen ailenin yanındasın, bugünler geri gelmeyecek hiç düşünme birini rahatsız eder miyim gibi şeyleri, gece daha rahat olacak gibi dersen öyle dene. Çok ayaklanmayın ben ihtiyaç anında seslenirim desen? O hissi biliyorum, yardım etmek için pervane oluyorlar ama insan arada yalnız halletmek istiyor bazı şeyleri. Kendini üzüp strese sokma iyi düşün inşallah gönlüne göre devan edecek 🙏🏼
Kızlar ben sanırım idrar yolu enfeksiyonu oldum. Doğum acile gittim normal acile git tahlil yaptır dedi. Orası da full hasta dolu covittir influenza . Kâr zarara bakıp öyle git diyor. Ben anlamadım benim ne yapmam lazım ki acile imkansız giremem. 🙁Yarın sağlık ocağında tahlil mi yaptırsam ne dersiniz?
Yanma mı var ya? Bu ara iyice baskı oldu ya böyle az az geliyor ben de şüphelenmiştim geçen kontrolde söyledim, ama bi şey çıkmadı tahlilde kültürde. Ama fazlaysa belirtin bi yaptır istersen için rahat etsin.

Kızlar ben sanırım idrar yolu enfeksiyonu oldum. Doğum acile gittim normal acile git tahlil yaptır dedi. Orası da full hasta dolu covittir influenza . Kâr zarara bakıp öyle git diyor. Ben anlamadım benim ne yapmam lazım ki acile imkansız giremem. 🙁Yarın sağlık ocağında tahlil mi yaptırsam ne dersiniz?
Ben size yine aynı şeyi söyleyeceğim. 🙈Ulaşımınız kolaysa Cemil Taşçıoğlunda tahlil yapıyorlar. İdrar tahlili sonucu 2 saat içinde çıkıyor. Aklınızda olsun.
Kızlar. Kasılmalarınız var mı sancılarınız ne durumda? Benim iki gündür bebek sanki alta indi kanala mı girdi ne yaptı anlamıyorum ama alt kısım yürürken tıkanıyor ve midem nefes alış verişim rahatladı. Mide yanması da azaldı sanki. Ara ara belimden bir ağrı girip yokluyor. Bazen regl ağrısı gibi ağrım oluyor. Sizlerin genel durumu nasıl? Değişiklik var mı bariz bir şekilde dikkatinizi çeken?
Bebiş çok hareketli aşağılarda bi hareketler oluyor sürekli, kanala girmeye çalışıyor sanırım. Sancı da yapıyor. Ama midede rahatlama yok Sizin kanala girmiş gibi duruyor dediğiniz gibi. Yakın mı acaba gelişi 😃

Kızlar. Kasılmalarınız var mı sancılarınız ne durumda? Benim iki gündür bebek sanki alta indi kanala mı girdi ne yaptı anlamıyorum ama alt kısım yürürken tıkanıyor ve midem nefes alış verişim rahatladı. Mide yanması da azaldı sanki. Ara ara belimden bir ağrı girip yokluyor. Bazen regl ağrısı gibi ağrım oluyor. Sizlerin genel durumu nasıl? Değişiklik var mı bariz bir şekilde dikkatinizi çeken?
Tamm olarak aynılarını yaşıyorum, biraz ayakta kalayım baskı artıyor. Paytak paytak yürümeye de başladım böyle oradaki histen dolayı :) belim boşta oturursam bel ağrım artıyor ama geneli regl öncesi ağrı gibi.

Çok teşekkürler iyi geldi sizin yorumlarınız. 🌸Hala biraz korkum var ama daha kötü bir durum yaşanmasındansa gerekirse yapılsın tabii. Bugün kontrole gittim, doktora da sordum. Açıklık muayenesi yaptı yine. Doğum sırasında ne olur bilemeyiz ama gerek kalmayabilir sizin ordaki kaslarınız esnek dedi. Bakalım.

Doğumu başlatmak için ahududu yaprağı önerdi. Her şey yolunda kilosu 3150 gr olmuş beklemeye devam ediyoruz.

Aranızda burç araştıran oldu mu bu arada? Sağlıkla gelsin ne zaman isterse işin goygoy kısmındayım tabii ama oğlak-kova burçlarından hangisi olsun istersiniz doğumu bekleyen anneler? ☺️
Ben oğlak burcuyum eşim kova. Bence kova olması yakınındaki insanlar için daha kolay, ama yine de içimden bi oğlak olsa diye geçiyor, eşimse bir hafta daha tut içinde babasıyla aynı gün doğsun diyor. 🙃

Merhaba kizlar,biz dün 38+2 de 10 Ocak Çarşamba günü sabah doğduk daha öncede yazmıştım tansiyondan dolayı bir gece yatisim olmuştu tansiyon takibi istedi doktor dususe gecmeyince 40i beklenmedik.Dün sabah kızıma spinal sezeryanla kavuştum çok şükür her şey yolunda.Spinal olacaklara tavsiye ben igneden dahi ödüm kopar ama çok rahat ve kolay geçti kendinizi motive edin olumlu girin zaten oradaki herkes size yardımcı oluyor

Saatine kadar ayarlamaya çalışıyorum kovaya denk gelmesin diye 😁 güneş burcu her türlü oğlak olacak ve ben buna cok seviniyorum ama yükselen burcunun da kova dışında herhangi bir burç olması için dua ediyorum. Bu arada kova burçları ile ilgili bı sıkıntım yok, çok severim o burcu da, asla yanında yaşlanmaz insanlar, eşim de tipik kovadir benim ancak pluto 29 seneligine kovaya geçti ve kafasına vura vura pisirecek kovaları. Sınavlara tabi tutacak, olgunlastiracak. Yeni oglaktan çıktı, oğlaklar artık rahat bı nefes alabilecek. İlgilenen arkadaşımla konuştum İstanbul için baktığında saat 10.30 dan sonra olursa kovadan yırtıyoruz. Tabi bu bı temenni, Allah bilir saatini. Oğlumda planlı sezaryen olmasına rağmen saati sapmisti yükseleni koç olmustu.
Ay buna çok şaşırdım, yeni öğreniyorum böyle birşey. Ben kendim oğlak olduğum için bazen oğlak olsun diye geçiyor aklımdan ama bazen de tam da dediğin gibi kovalar daha huzurlu, insan yanında yaşlanmaz diye kova olsa daha güzel olur da diyordum.

Saatine kadar ayarlamaya çalışıyorum kovaya denk gelmesin diye 😁 güneş burcu her türlü oğlak olacak ve ben buna cok seviniyorum ama yükselen burcunun da kova dışında herhangi bir burç olması için dua ediyorum. Bu arada kova burçları ile ilgili bı sıkıntım yok, çok severim o burcu da, asla yanında yaşlanmaz insanlar, eşim de tipik kovadir benim ancak pluto 29 seneligine kovaya geçti ve kafasına vura vura pisirecek kovaları. Sınavlara tabi tutacak, olgunlastiracak. Yeni oglaktan çıktı, oğlaklar artık rahat bı nefes alabilecek. İlgilenen arkadaşımla konuştum İstanbul için baktığında saat 10.30 dan sonra olursa kovadan yırtıyoruz. Tabi bu bı temenni, Allah bilir saatini. Oğlumda planlı sezaryen olmasına rağmen saati sapmisti yükseleni koç olmustu.
E biz ülkece oğlakmışız o zaman yıllardır 😂 vala burada büyüteceksek mücadelesiz olmayacak gibi bu iş uzuun bi zaman daha, neyse engelleyebilen engellesin vala ne kadar azaltsak kardır :)
Ben de Tomris ismini seçerken diyodum, savaşçı kadın sonuçta çocuk bi de hep savaşmak zorunda kalmasın diye, sonra dedim ki bu ülkede kadın olacak savaşmayıp ne yapacak varsın olsun 😁

Benim güneş burcum ☺️ bı sure daha Jüpiter benim burcumda kalacak, biraz kilo aldırıyor Jüpiter, daha hamile degilken amaaannn ben yiyorum yiyorum kilo almıyorum Jüpiter beni sismanlatamaz dedikten bir ay sonra hamile olduğumu öğrendim ve 90 kiloya yaklaşmış vaziyetteyim ☺️ Jüpiter hangi burctaysa o burca şans getirir ama şişmanlatır da 😁 neyseki pluto gibi 30 sene kalmiyor bı burçta bı kaç ay kalıp gidiyor diğer burçlara.
Benim burcuma ne zaman gelecek acaba 😂😂😂
Kızında mi 3. Ev Jüpiter, aile, sosyal çevre bakımında şanslı, ayrıca pratik zekaya sahip olduğunu temsil eder 3. Ev
Ay hadi inşallah 🤲🏼🤲🏼🤲🏼

Merhaba kizlar,biz dün 38+2 de 10 Ocak Çarşamba günü sabah doğduk daha öncede yazmıştım tansiyondan dolayı bir gece yatisim olmuştu tansiyon takibi istedi doktor dususe gecmeyince 40i beklenmedik.Dün sabah kızıma spinal sezeryanla kavuştum çok şükür her şey yolunda.Spinal olacaklara tavsiye ben igneden dahi ödüm kopar ama çok rahat ve kolay geçti kendinizi motive edin olumlu girin zaten oradaki herkes size yardımcı oluyor
Maaşallah gözünüz aydın, sağlıkla büyüsün 🥰

Yaa bak ne güzel destek olmak isteyen ailenin yanındasın, bugünler geri gelmeyecek hiç düşünme birini rahatsız eder miyim gibi şeyleri, gece daha rahat olacak gibi dersen öyle dene. Çok ayaklanmayın ben ihtiyaç anında seslenirim desen? O hissi biliyorum, yardım etmek için pervane oluyorlar ama insan arada yalnız halletmek istiyor bazı şeyleri. Kendini üzüp strese sokma iyi düşün inşallah gönlüne göre devan edecek 🙏🏼

Yanma mı var ya? Bu ara iyice baskı oldu ya böyle az az geliyor ben de şüphelenmiştim geçen kontrolde söyledim, ama bi şey çıkmadı tahlilde kültürde. Ama fazlaysa belirtin bi yaptır istersen için rahat etsin.
Yanma yok şöyle idrar çıkıyor ya bittikten sonra sanki sancıyor aşağıya düşüyor gibi mesanem ve yerine çıkna kadar ve 3-4 saniye kıvrandıroyor. Rahat çıkarsın ya ittirerek idrarını o zaman sancı oluyor. Şuan yavaştan çıkıyorum ittirmeden nasıl anlatayım sana zorlamadan rahat olmadan sıkarak yaparız ya öyle yapınca ağrı olmuyor. Doğum acildeki dr dedi bebek baskı yapıyor ondandır diyor. Ama o kadar da ağrı olmaması lazım bence anormal. Sabah sağlık ocağına değil de normal acile gidip tahlil yaptıracağım başka yolu yok. Sağlık ocağı haftasonu çıkar sonuç acilde hemen enfeksiyon varsa antibiyotik yazarlar en azından.

X