2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım ben bol bol su, kuru dut, incir ve lokum ( ben canım istiyor diye yedim lokumu süt yapar dediler) yedim bir de bestlak damla kullandım ve sürekli sütümü sağmaya çalıştım. Önce sol memede süt fazlalaştı ben sağmayı sağ memeye kastım şimdi sol kadar olmasa da sağdaki sütde arttı.
Stres yapma, sakince pozitif düşünerek sütünü çoğalt

Babaannem ve halam da doğum sancılarını ayakta çekmişler doğumlarını da çömelerek yapmışlar.
Yetişemediniz mi diyorduk hayır biz öyle istedik diyolar. Fakat Sebebi daha kolay olması değil çıplak halde ebenin önünde uzanmak istemeyişleriymiş

Bide valizini hazırla madem artık sonra eşler tikistirio biliosun
E bugünü de atlattık sayayım artık, yarın söz hazırlıyorum
Önemli birşey yok ama bende her seferinde o pskilojiyi tekrar tekrar yasamaktan çok yoruldumneyse hiç moral bozmak yok herşey güzel gececek inşallah. 38+6 canım benim
Benim ilk doğumum 38+6 da olmuştu :) ilk doğumlatda normal ya hiç sıkma canını. Merdiven inip çıkıyordum son günler bir de hurma tüketmiiştim bolca.

Güle güle büyütün inşallah Amazonda 300 350 tlymis biberon cnm bende ekledim sepete lansinoh krem kullandnmi hiç yara için iyi geliyor genelde o ama sarı kantaron da iyi gelio diolar ben ikisinide denerim heralde ins yara olmazda tabi yinede her türlü çatlama oluo meme ucunda bnmde sağ trfta şimdiden var yani hayirlisi artik sağma makinesi de almadım süt durumuma göre alırım dedm bakalm

Aynen bende almadım cnm ihtiyaç halinde alırım dedim pahalı ürünler hepside malum sonra elimizde kalmasın dedim

Eskiler ayakta asılarak sağa sola doguruyormus pırt diye valla

Sarı kantaron mucizevi birşey ya mesajı görünce yazmak istedim göğüs ucu yarası ya da hassasiyetinden çekenler varsa mutlaka denesin hemen ağrıyı alıyor iyileşmeyi hızlandırıyor zeytinyağı ile birlikte sürebilirsiniz ya da onu içeren kremler var çok güzel

Bana hemşireler masaj yaptı öyle geldi sütüm masaj denedin mi

Aynı mantıkla ben de 37ye kadar bekledim squat merdiven için. Ama yürüyüşün doğumu tetikleyeceğini sanmıyorum. Hamileliğimin başından beri çok yürüyorum ve sonuç 41. Hafta bile olabilir diyor doktorum

Valla asla bozulmadım, kendisi için erkeği bulana kadar canı çıktı diye yorum yaptıklarında bende hı, olsun demiştim ahahahah ama tabi değer verdiğim biri olsaydı bozulurdum bende

Ay kocaman olmuş kız seninki de. Haftaya 3,5 olur seninki de. Kolayca doğuralım inşallah Ay dün giremedim geriden cevap yazıyorum

Rabbim bizim için en hayırlısını nasip ediyor zaten dışardan konuşanlar dışarda kalmaya devam etsinler kız da erkek te bizim sonuçta yolda gordugumuz çocuk bile içimizi kıpır kıpır yapmaya yetiyor ise kendi bebeğimizin cinsiyeti bizim için ne kadar mühim olabilir ki sağlığı yerinde olsun hepsinin inşallah, konuşanlar da konuşmaya devam edebilirler :)

Niye böyle bu insanlar ya Benim de KV kız olduğunu öğrenince "olsun, daha ilk çocuk nasılsa" dedi. Eşim çok bozuldu ertesi günü gidip annesine sen niye böyle dedin diye hesap sormuş fghjköl
Ya cidden değişikler benim annem de mesela ilk çocuğun kız olması kanaatinde sanki biz belirliyormuşuz gibi, ilkin kız olsun rahat edersin diyip duruyordu valla rabbim bunu uygun gördü, hayırlı evlat olsun hepsi inşallah

Eskiden hep çömelerek kendi kendine doğum yaparmış kadınlar ama bu dediğim mağara dönemi tabi Çömelerek doğum çok kolaydır ama rahim ağzını bebeğin başını göremez doktor. Kesi gerekebilir bebeğe müdahale gerekebilir. Sevmesek de çatal en güvenlisi. Bi sürü doğum izliyorum instagramda evde ya da suda doğumlarda bi sürü pozisyonda doğuruyor kadınlar hoşuma gidiyor ama kesinlikle cesaret edemezdim

Cumartesi kontrolüm var . 37.hafta için gideceğim ondan sonra bende egzersizlere başlayayım iyi fikir
41 mi dedi Hayırlısı olsun artik hepimiz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…