2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet ,evet hatırladım . Ben böyle söyledikten sonra rahim agzi kisalmasi görüldü bende. Annem yardımcı oldu sağolsun sonrasında da daha fazla kısalır diye düşünüp kayinvalidemi de aradım çağırdım 1 aydır benimle kalıyor. Kimseyi istemem derken cumbur cemaat olucak öle duruyor Hayırlısı böyledir belki de o yüzden artık takilmiyorum

Sormayı unuttum sen tuplerini bağlattın mi

Kızlar bu arada benim doktorum yine aynı ihtimalden bahsetti.Makat geliş bebeklerde ciğerleri geç geliştiği için küvöze girme ihtimali olabilir dedi zamanında doğsa bile olabilir dedi ama tabi bu küçük bir ihtimal 38 de geleceği için.İnsallah girmez küvöze ama yine de bir tedirgin olmadım değil

Atkıyı da takip ayağına kayaklari geçirip Ocak tatilinde kartepeye götürüyoruz çocukları bizim doktor çok kızıyordu kat kat giydiriyorum diye. 2. Ay kontrolünden sonra bırakmıştım lahana bebek gibi giydirmeyi. Korunaklı bir üst altına normal ev içinde giydirdigim gibi giydirip çıkarıyordum.

Ay benim göğüslerim vücuduma göre küçük sayilabilirler ,bilemedim şimdi . İnşallah sutum gelir o kadar sartladim ki kendimi zorla bı kutu mama aldım e bebekten

Beni haftada bir çağırıyor ebem düzenli gel diyor ama bilemiyorum mesela yatın randevum vardı ama doğum çıkmış randevum iptal oldu eşimde perşembe cuma yoğun cumartesi aldım bende ilk defa döngüsü şaştı ama senin baya uzun geldi bana yada ben erken gitmek için sürekli bahane buluyorum ya o yüzden de bana uzun gelmiş olabilir

Beni de en çok zorlayan sabahları çorap giymek

Evet ben de son zamanlarda işler üstüme üstüme gelip eşim de yoğun çalışmaya başlayınca gelseler keşke demeye başladım ama annelerin ikisinin de bu aralar kendi sağlık işleri var fizik tedavi, diş tedavisi falan.. Başlarda çok iddialıydım biz herşeyi hallederiz, kimse yorulmasın falan diye, ama şimdi inşallah bi an önce işleri biter de gelirler diyorum.
Senin rahim ağzında artık riskli bir kısalık yok değil mi, tehlike geçti diye kalmış aklımda.

Ay benim göğüslerim vücuduma göre küçük sayilabilirler ,bilemedim şimdi . İnşallah sutum gelir o kadar sartladim ki kendimi zorla bı kutu mama aldım e bebekten
Evet benimkiler de küçük biraz gerçi gebelikte büyüdü, keşke hep böyle kalsalar, ben de aldım bir kutu mama ama bu arkadaşım dedi ki hiç dert etme, öyle göğsünün büyük ya da küçük olması ile hiç alakası yok, rahat ol kendine bebeğine güven, hem sütün gelir hem meme ucu yarası olmaz hangi konuda çok endişelenirsen o konuda zorlanırsın dedi.

Ben de ilk haftalardan beridir beynimi çok süt üretmeye sartlandirdim. Ama ben çok garanticiyim yine de bir kutu mama, pompa, kaşık biberon bunları çantama hazır ettim. Biraz da hijyen konusunda takintiliyim, benim kendi ellerimle kaynattigim, organik deterjanla yıkadıgım beslenme malzemelerini kullanmak zorunda hastanedeki hemşireler, nemrut bı hastayım yani, benim gibisi düşman başına onları da koyunca içim rahatladı, yeter ki şarıl şarıl sütüm gelsin, isterse mamanın kutusu hiç açılmasın önemli değil, yeter ki o çantada dursun içim rahat etsin. Sonra gider ASM ye bırakırım ihtiyaç sahibi bı anneye versinler.

Sağol canım inşallah.
Hiç deme ya yemek yaparken yarım saat ayakta dursam yoruluyorum, eğilirken çok zorlanıyorum, sonra oturup buna ağlıyorum ben bu hallere mi düşecektim diye.

10 gün oluyor sanırım yarın gideceğim inşallah ama gitmekten de yoruldum gerçekten o yüzden hiç gitmek istemiyor gibiyim bi yandan bebeği merak ediyorum nasıl ne durumda diye artık doğsun istiyorummmm

Şahane plan ya şu 40 ları çıkana kadar zaten bilinmezim, 2 aylık olsalar bi ele avuca da geliyorlar daha makul yaklaşıyorsun sanki uzaylı gibi değil de
Baksanıza burada kızımı 4 günlükken bu halde doktora götürmüştüm yaz sıcağında, takdiri kapmıştım o yüzden şu an adapte olamıyorum bi türlü.

Eklentiler

• DDA6753C-E50A-419B-B39A-68F42FEECF5F.jpeg
    91,1 KB · Görüntüleme: 85
Hayırlı akşamlar güzel anneler sabah 10.17de bebeğim sağlıkla doğdu ben de sağlıkla doğurdum çok şükür.
O kadar güzel bir duygu ki.. Bu hayatta en çok anne olmayı sevdim, saatlerce, sayfa sayfa, ne yazarsam yazayım asla anlatamam bu duyguyuRabbim isteyen herkese nasip etsin. Darısı sabırla bekleyen herkese, sizin de hayırlı haberlerinizi alırız inşallah. Hepinize çok dua ettim
Sancılarım baya oldu, 3 kere ağrı kesici aldım. Daha yeni yeni ağrılarım diniyor. Ama beklediğimden, gözümde büyüttüğümden daha kolaydı diyebilirim. Daha kolay olmasaydı bile her şeye rağmen o kadar güzel ki.. Yüzümü çevirip başucuma bakınca her şeye değer diyorum

Yazın rahat ama kışın daha rahat aslında yenidoğan. Bı kaç günlük bebekle zaten bı yere cikamiyorsun evin içindesin, kış, ama bebeği oyalayim oynatayim derdin de yok bişeyden anlamıyorlar zaten. Bı de göbek düsene kadar yikayamiyorsun ama yazın isilik olma durumları çok zahmetli yenidoganin. Evi belli bı ısıda tutunca kış bebeği daha kolay gibi geliyor bana. Biraz anlamaya oyunculuğa başlayınca da yaz geliyor güzel oluyor, çıkıp etrafı izliyoruz, geziyoruz, dabil dabil biseyler anlatıyorlar. İlk bebeğim de kış olduğu icin mi bilmiyorum ama yaza denk gelse sıcaklarda nasıl yaparım diye düşünürdüm herhalde. Hele de lohusalık nasıl olurdu temmuz ağustosta acaba

Yaa gözün aydın, sağlıkla büyüsün insallah, normal doğumla mi aldın kucağına

Dogum sancilari kasiktan bele dogru yada belinden kasigina dogru sanci seklinde vuruyor canim kramp kasilma gibi degil farkedersin hemen dogum yaklastikcada sıklasiyor basta duzensiz araliklarla geliyor olsun bebisin icerde kalmasi daha guzel zamaninda dogmazsa suni sancidan hic korkma sadece rahminin kasilmasini saglayip dogum surecini baslatiyor sen bence son gunlerinin tadini cikar dogunca geceyi gunduzu sapitiyorsun

Maşallah canım, Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.Agrıların da bir an önce geçer gider inşallah.Senin bebeğin de tersti değil mi , bende cuma 38+1 de Sezeryan olacağım bebeğim dönmediği için.

10 gün oluyor sanırım yarın gideceğim inşallah ama gitmekten de yoruldum gerçekten o yüzden hiç gitmek istemiyor gibiyim bi yandan bebeği merak ediyorum nasıl ne durumda diye artık doğsun istiyorummmm
Ahhh ahhh isteyince olsa keşke sülalede bu kadar bekleyen tek gebeyim 28-36 arası doğurdu herkes bi ben buraları gördüm dişlenip çıkacak bizimkiler kararlı zorla sezeryan yaptıracak bana korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…