2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Size bir sorum olacaktı, Allah korusun da bebisler karnimizda iken kalbi dursa ne gibi belirtiler oluyor?kötü bir deneyim ama tecrübe eden var midir? Ve ayrıca vefat eden bebis kendiliğinden duser mi?
Kanama kahverengi lekelenme gibi belirtiler verir anormal ağrılar falan olur

Kanama kahverengi lekelenme gibi belirtiler verir anormal ağrılar falan olur
Cuma günü kanamam oldu,hemen acile gittim ,çok sukur ikizlerimin kalp seslerini duyduk,doktor progestan başladı,fitil şeklinde vajinadan alinacak dedi,kafamın rengi açık kirimizi olursa aktif kanamadir tehlikelidir dedi,cumartesi çok az kahverengi akıntı geldi.ama işte annelik evhami, acaba birsey olmuş mudur korkusu var

Cevap yazan arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum.
8.gün yine çok fazla parça düştü. Dr baktı, temizlenmiş dedi, rahatladım.
4 cocuk dogurdum ama bu düşükteki kadar kanama görmedim.
Bebeğin fasulye kadar olduğuna bakmayın, düşenleri görünce içeride ummali bir çalışma olduğuna şahit oldum bu süreçte.

Rabbım sağlıkla tamamlayıp kucağınıza almayı nasip etsin inşaallah, her aninizin tadına çıkarın.
Çok inanıyorum buna, gözleriniz neye bakarsa, kulaklarınız neyi işitirse, kalbiniz, gönlünüz neye meylederse bebeğinize de o geçecek.
Yapraklarda ki çiğ tanesi değsin gözünüze
Kuş cıvıltılarını işitsin kulaklarınız,
Çiçeklerin kokusu dolsun içinize
Teninizde, içinizde can bulan o muhteşem mucizeyi hissedin, büyüsün kalbiniz sevgisiyle...

Kimbilir belki önümüzdeki ay kafamı uzatıp " kizlar biz yine geldik " diyebilirim 🤲
Kalın sağlıcakla 🥰

Cevap yazan arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum.
8.gün yine çok fazla parça düştü. Dr baktı, temizlenmiş dedi, rahatladım.
4 cocuk dogurdum ama bu düşükteki kadar kanama görmedim.
Bebeğin fasulye kadar olduğuna bakmayın, düşenleri görünce içeride ummali bir çalışma olduğuna şahit oldum bu süreçte.

Rabbım sağlıkla tamamlayıp kucağınıza almayı nasip etsin inşaallah, her aninizin tadına çıkarın.
Çok inanıyorum buna, gözleriniz neye bakarsa, kulaklarınız neyi işitirse, kalbiniz, gönlünüz neye meylederse bebeğinize de o geçecek.
Yapraklarda ki çiğ tanesi değsin gözünüze
Kuş cıvıltılarını işitsin kulaklarınız,
Çiçeklerin kokusu dolsun içinize
Teninizde, içinizde can bulan o muhteşem mucizeyi hissedin, büyüsün kalbiniz sevgisiyle...

Kimbilir belki önümüzdeki ay kafamı uzatıp " kizlar biz yine geldik " diyebilirim 🤲
Kalın sağlıcakla 🥰
Çok duygulandım. Çok geçmiş olsun. Allah gönlüne göre sapsağlıklı, huzurlu ve mutlu bir çocuk nasip etsin sana inş. Güzel duaların ve dileklerin için çok teşekkürler. Dediğin gibi tüm duyu organlarımızı güzele yoğunlaştırmamız lazım ki bebeklerimizde huzurlu olsun. Az önce annem ile telefonda konuşurken de aynı şeyleri söyledi bana; ne hissedersen çocuğuna geçer diye. 🥰🌸🧿♥️

Canını hiç sıkma bu sağlıklı beden senin -sonuçta bir çok insana göre ssğlıklıyız- ve Allah nasibi varsa o bebeği yine verecek sana. İyi kal 🌸🤞

Size bir sorum olacaktı, Allah korusun da bebisler karnimizda iken kalbi dursa ne gibi belirtiler oluyor?kötü bir deneyim ama tecrübe eden var midir? Ve ayrıca vefat eden bebis kendiliğinden duser mi?
Merhaba her zaman belirti olmaz. kendiliğinden düşenler de var ultrasonda farkedilenler de. o yüzden belirli aralıklarla kontrole gitmekte fayda var. ilk gebeliğimde 6. hafta kontrolden çıktım 10 hafta gittiğimde kalbinin durmuş olduğunu gördük. beklerseniz düşer dedi doktor hemen başka bi doktora gittik ve bu kadar hafta tutunduysa düşmez almamız lazım dedi ve o şekilde sonlardırdık. Allah kimseye göstermesin. kontrollü olalım ama evham da yapmayalım. sağlıkla gelsin minnoşlarrr :anneadayı::KK200::nazar:

Son düzenleme:
Merhaba herkese size bir konuda fikir danışmak istiyorum ama hep tersleniyorum beni terslemesen cevap verirseniz çok sevinirim çünkü psikolojim iyi durumda değil reglim 17 gün gecikmişti ve ilişkinin üzerinden 30 gün geçmişti korunduk ama zevk suyunun sızdığından şüphelendik reglimin geciktiği 4.günden beri erken gebelik ve kaset testler yaptım 2 günde bir 17 güne kadar hepsi negatifti cuma günü doktor ultrasonla bakıp gebelik yok ama kan testi isteyelim dedi kan verdim sonuç bekliyorum sizce olsaydı şuana kadar idrar testleri ve ultrasonda çıkar mıydı teşekkür ederim
Kan testi negatifse negatiftir

Herkese selam 5+0'dan :) Ağustos 2020 annelerinde günlerim, aylarım geçmişti. Şimdi yeni bebek yeni konu :)
Hepinize sağlıklı bir hamilelik süreci ve sağlıklı doğumlar diliyorum.
Çarşamba doktora gideceğim, ilk gebeliğimde bu haftalarda vajinal ultrasonda kalp atışını duymuştuk. Beklentim yine o yönde.

5+6 dan merhaba doktorum nazar boncuğu koydu🤗

Eklentiler

• D161CD7E-A0D7-4A93-ADB6-803C67BCFB81.jpeg
    D161CD7E-A0D7-4A93-ADB6-803C67BCFB81.jpeg
    60,3 KB · Görüntüleme: 67
Cuma günü kanamam oldu,hemen acile gittim ,çok sukur ikizlerimin kalp seslerini duyduk,doktor progestan başladı,fitil şeklinde vajinadan alinacak dedi,kafamın rengi açık kirimizi olursa aktif kanamadir tehlikelidir dedi,cumartesi çok az kahverengi akıntı geldi.ama işte annelik evhami, acaba birsey olmuş mudur korkusu var
Merhaba, sizin doktorunuz bu şekilde söylemiş ben benim doktorumun yorumunu yazayım, belki biraz moral olur ssize... Dün benimde kanamam oldu, kırmızı renkteydi, ağrıda eşlik ediyordu. doktoruma yazdım acile gidip proluton depot yaptırdık. Bugün sabahta muayeneye gittim tabi, ultrasonla baktık hiç sorun yoktu yolk kesesini gördük (5+4 benim). Dün mesaj attığımda da endişelenmememi kanama olabileceğini önemli olanın ultrason olduğunu söylemişti. Bugün de haftalarca kanama yaşayarak sağlıklı doğum yapan çok hastam oldu, veya hiç kanama yaşamasa da gebeliği malesef son bulanda oldu dedi. Kanama ile bir kanıya varamayız, önemli olan bizim için ultrasondur dedi :) Yani kanama olduğunda mutlaka doktorunuza haber verin ama rengine kıvamına bakıp lütfen kendinizi peşin peşin strese sokmayın. Dünden beri sayısız yerli&yabancı makale okudum, kırmızı renkli zararsız kanamalarında olduğunu anlatıyordu. Önemli olan rahat olmanız stres yapmamanız :) ultrason ile bakar rahatlarsınız sonra zten

Malesef yarın tekrar ölçtürcem dua edermisiniz sağlıklı olsun 🥺
İnşallah hayırlısıyla sağlıklıdır canım belki yavaş artıyordur bilemeyiz 🙏🏻 ama değilse de erken aşamada kimyasal olup adetle atılması daha hayırlı olabilir senin için ömrü yoksa sonuçta ilerleyen süreçte olsa daha zor ve yıpratıcı olurdu 😞 ama inşallah hayırlısıyla sağlıklıdır ve kucağına alırsın 🙏🏻

X