2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
10 gun sonraya randevu verdi 6+2 yim suan cagirdiginda 6+6 olacagiz aslinda 7.haftaya denk getirdi ama bir gun once gidecegiz biz
Eğer sıkıntılı bir durum olsa 10 gün bekletmezdi sizi, daha erken isterdi, o nedenle endişelenmeyin. Olumluları zor söylüyorlar ama olumsuz birşey oldumu mutlaka özellikle belirtiyor doktor... İnşallah kalp atışını bile duyarsınız bir sonrakinde ☺️

Sizin de mi beta düzensiz artıyordu Peki yada 2 ye katmaladan mı arttı . Okumadığım form kalmadı benim de her okuduğum da umudum bi tık düşüyor 🥲
Benimki de bugün beklediğimin 2 katı kadar artmış doktora sordum anormal değil mi diye yok normal bi artış dedi. Yani bizim yorumlamamız çok doğru olmuyor doktor en iyisini bilir tabiki

Merhaba kızlar. Sat 24 Nisan. Bat 24 Mayıs. 16 Mayısta silik çizgi gördüm. 18 Mayısta koyulaştı ve kan testi yaptırdım.
18.05.2023 beta: 28
21.05.2023 beta: 117
25.05.2023 beta: 1013
28.05.2023 beta: 3648
Ayın 31inde doktor randevum var. Sizce kese görünür mü. Mart ayında kimyasal geçirdim çekincelerim var o yüzden

Merhaba kızlar. Sat 24 Nisan. Bat 24 Mayıs. 16 Mayısta silik çizgi gördüm. 18 Mayısta koyulaştı ve kan testi yaptırdım.
Ayın 31inde doktor randevum var. Sizce kese görünür mü. Mart ayında kimyasal geçirdim çekincelerim var o yüzden
Kaeındam gözükür canım inşallah 🥰🥰benim 1048 çıktıktan sonraki 4.gün gözükmüştü. Doktorumda 3500 4000 üzeri karından gözükür dedi

Görünür evet ☺️ benim kanda 1900 ciktiktan üç gün sonra karinda görünmedi vajinal göründü sizin değer daha yüksek görünür o yüzden

Kaeındam gözükür canım inşallah 🥰🥰benim 1048 çıktıktan sonraki 4.gün gözükmüştü. Doktorumda 3500 4000 üzeri karından gözükür dedi
İnşallah 🙏🏼 Sanırım kalp atışı için erken henüz daha 5+0 gözüküyorum şuan uygulamanın söylediğine göre tabii keseyi görene kadarda hep bir kuşku var içimde 🥲

İnşallah görünür. Ne kadar araştırılırsa o kadar korku oluyormuş gerçekten 😂
Bende ilk öğrendiğimde 32 ile öğrendim. Acildeki doktor cok düşük dedi bende o zaman korkmustum. Adetten beş gün once erken gebelik testi yaptim ondan öyle oldu normalde regl gününün gecmesini beklemek en mantıklısı zaten o durumda kese de gorunuyor bir hafta sonra bebekte görünüyor :))

Bende ilk öğrendiğimde 32 ile öğrendim. Acildeki doktor cok düşük dedi bende o zaman korkmustum. Adetten beş gün once erken gebelik testi yaptim ondan öyle oldu normalde regl gününün gecmesini beklemek en mantıklısı zaten o durumda kese de gorunuyor bir hafta sonra bebekte görünüyor :))
Belirtilerim olmasaydı hiç yapmazdım aslında bendekide kötü şans mıdır nedir kimyasal olan gebeliğimde de bunda da 1 hafta 10 gün öncesinden anladım kimseciklere söylemek istemedim hatta ama insan avaz avazda bağırmak istiyo 😂

Benimki de bugün beklediğimin 2 katı kadar artmış doktora sordum anormal değil mi diye yok normal bi artış dedi. Yani bizim yorumlamamız çok doğru olmuyor doktor en iyisini bilir tabiki
Kesinlikle öyle şuan bebek varsa 5+0 olcaktık haftaya kese görmeye gitcektik 🥲 şimdi ise bütün hayallerin durduğu yerdeyim zaten son adete göre çok düşük gelmişti değerim . Yanıltmadı beni . İnşallah bebeğinizi sağ salim kucağınıza alırsınız sizde rabbim bize de nasip eder sağlıklı şekilde bir gün inşallah..

Kesinlikle öyle şuan bebek varsa 5+0 olcaktık haftaya kese görmeye gitcektik 🥲 şimdi ise bütün hayallerin durduğu yerdeyim zaten son adete göre çok düşük gelmişti değerim . Yanıltmadı beni . İnşallah bebeğinizi sağ salim kucağınıza alırsınız sizde rabbim bize de nasip eder sağlıklı şekilde bir gün inşallah..
Amin insallh benim dualarım da sizinle haberdar edin durumdan🙏🏼🙏🏼

Kızlar midem o kadar çok bulanıyor ki yemek yemeyi geçtim su bile içemiyorum taş çatlasa iki bardak içiyorum günde 🙄 ilk zamanlarda bebeğe zararı olur mu acaba 😢😢

Kızlar midem o kadar çok bulanıyor ki yemek yemeyi geçtim su bile içemiyorum taş çatlasa iki bardak içiyorum günde 🙄 ilk zamanlarda bebeğe zararı olur mu acaba 😢😢
Bebeğe hiçbir zararı yok bu durumun doktoruma sordum, o senin depolarından faydalanıyor şuan. İleride bulantı kesilince sağlıklı beslenmeye dönersiniz. Ben de gün içinde çok zorlanıyorum yediğim şeyler belli salatalık, erik, elma, ekmek 😔

Selam 🙂 hayırlı uğurlu olsun size dee 🤲🏻
Evet benim bulantı oluyor her gün uyanınca midem bulanıyor hafif hafif.
Evet, zaten hamilelikte bunları yaşamak kadar hiç bulantı ya da farklılık hissetmemek de normaldir. Ben ikinci kez gebelik yaşıyorum. Kendimi biraz da olsa yorgun keyifsiz hissediyorum. Bhcg hormonu yüksekliğine bağlı olarak günde bir iki kez bulanma, keyifsizliğim olduğunu düşündüğüm için sadece evdeki testten faydalandım ben de gitmedim hala doktora. Sanırım benim de 16 Haziran'da işten izin isteyip gitmem gerekecek.
Size de hayırlı olsun. Teşekkür ederim. Doktora gitsem rahatlayacağım aslında zaman da geçmiyor ki. Siizn de sonucunuzu belirliyorum giderseniz beni etiketleyin merakla bekliyorum. Ben de yazayım. Beraber konuşarak zaman geçirmek aynı şeyleri farklı şekilde farklı yerlerde yaşamak insanı biraz rahatlatıyor. Hepimiz heyecanlı bir sürece girdik. İnşallah hayırlısı olsun herkes için.

Bulantı olarak değil de rahatsız bazen midem. Bazı şeyler yediğimde ağır geliyor. Şimdi mesela bir parça simit aldım. Tuhaf yaptı midemi. Benim bu 3.gebeliğim olacak. 1 oğlum var. Bir de 10 haftalkk düşük yapmıştım. Ama inanın bulantılar bu baştakiler değil. 8.haftadan snra başlıyor genelde. Bitsin diye dua ettiriyor. Tabi benim öyle oluyor. Herkes de aynı olur mu bilmiyorum. Ama bulantınızın olmaması bebekle ilgili bir sorun olduğu anlamına gelmez korkmayın
İnşallah öyledir. Benim de bir oğlum var geçen sene benim de 9. Haftalıkta kalbi durmuştu (( Sizi çok iyi anlıyorum. İnşallah sorunsuz bir gebelik geçiririz hep beraber.

Yaa geçmiş olsun. Demek ki 6 haftadan sonra başlar dedikleri doğru. Allah yardımcınız olsun.
Teşekkür ederim bugün sabah bir başladı, hala hafif hafif bulanıyor yanıyor çok değişik.Agzimın içi zehir gibi, doğru düzgün birşey de yiyemedim.Sanki midemi üşütmüşüm gibi sanırım benim artarak devam edecek.Saglikli Olsun da bebiş razıyım artık 🙏

Aranızda yeniyim ve taze anne adayıyım inşallah :) Yengem ikizlere hamileyken çok bulanıyordu ve bulanmakla kalmıyo afedersin hep çıkartıyodu doktora “çocukları çıkartmaktan korkuyorum” diye espri yapmıştı hatta :)) Hiçbir zararı vs yokmuş bu durumlarda henüz yeni olduğu için yediğin şeylerden sağlanmıyormuş gelişimi. Yinede tez zamanda geçer inşallah yorulmadan bi hamişlik geçirirsin sağlıklada kucaklarsın 🙏🏼

X