2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aslında bende egzema var ara ara kaşıntı yapan. Çok şiddetli olmaz da kremle 2 günde iyileşiyordu. şuan mesela heryerim çarşaf kırışığı batsa bile kaşınıyor ve bildiğin kanatıyorum. Ben bu kaşıntı olayını bilmiyordum bak egzemamdan bu kaşıntı diyordum. Yarın bunu da söyleyeyim. Geçen özeldeki dr a sordum ama kaşıntıyla tansiyonun ilgisi var mı aşırı arttı diye uyuz olmuşsundur cildiyeye git dedi. Uyuz olunca çorabın lastik yeri veya kıyafetin kırışığının batmasıyla cildin kaşınması uyuz değilim ben ya. Evde kimse kaşınmıyor😀
Uyuzda kaşınan yerde içi su dolu kabarcıklar okur. Sivilce gibi. Patlayıp su etrafa bulaşınca yeni kabarcıklar çıkar. Daha çok parmak aralarında olur başlarda. Ama sonra her yere yayılır. Sizde böyle bişey yok anladiğım kadariyla. Ama yine de bir cildiyeye gidebilirsiniz bence o ihtimali egale etmek için.

Kızlar az önce tansiyonum 151 / 80 çıktı. Sonra 10 dk geçtikten sonra ölçtüm 108 sonra da 121 çıktı anlamadım aletim mi bozuk. Biraz başım da ağrıyor.
Allah Allah ya garip olmuş. Belki de tansiyon aleti sıkıntılıdır, baş ağrısı geçmezse acile git bence. Bana da baş ağrısı, baş dönmesi olursa, tansiyonun yükselirse, uçuşan sinekler ışıklar görürsen hemen acile gel demişlerdi.

Teşekkür ederim canım. Ay inşallah dediğin gibi olur. Tansiyonun yüksek miydi senin de? Son 1 ayı sorunsuz atlatsak süper olurdu.
Tansiyonum birkaç kez 12/7, 13/7 çıktı çok yüksek değil ama yine de takip edelim dediler. Bende protein kaçağı, karaciğer enzimleri ve tansiyon aynı anda çıkmıştı, ama hepsi de sınırın biraz üstünde, tek başına baksan anlamlı olmayacak şeyler bir aradaydı. Baş ağrın geçmezse acile gidersin. Atlatacağız inşallah sağ salim, sonra da kolaylıkla gelecek bebişlerimiz. 🥰

Kızlar az önce tansiyonum 151 / 80 çıktı. Sonra 10 dk geçtikten sonra ölçtüm 108 sonra da 121 çıktı anlamadım aletim mi bozuk. Biraz başım da ağrıyor.
Çok peş peşe ölçme, arada en az yarım saat hatta 1 saat olsun. Yakın yakiba olcumlerde hata çıkıyor, yanıltmasın. Bı de yarın kendi aletini de alıp bı eczaneye ya da sağlık ocağına gidip orada teyit et. Onların aletleri ile arada ne kadar fark var o sekilde anlarsın. Kol mu bilek mi ölçüyor cihaz

Uyuzda kaşınan yerde içi su dolu kabarcıklar okur. Sivilce gibi. Patlayıp su etrafa bulaşınca yeni kabarcıklar çıkar. Daha çok parmak aralarında olur başlarda. Ama sonra her yere yayılır. Sizde böyle bişey yok anladiğım kadariyla. Ama yine de bir cildiyeye gidebilirsiniz bence o ihtimali egale etmek için.
Ben gitmiştim birki ay önce dr krem yazmıştı uyuz değil yani. Kaşıdığım yer hemen kızarıyor sonra da kanıyor.

Maalesef canım. Ben yine de limonlu su içeyim ne olur ne olmaz.
Canım sen 1 saat sonra tekrar ölç, ama sen hamilesin, bu limonlu su ile hallolacak bişey degil, eğer 12 nin üstünde çıkarsa mutlaka acile git lütfen. Protein çıkmasa anlık yükselmiştir ya da tuzlu yemissindir yükselmiştir vs deriz ama bu öyle bişey değil, 13 bile olsa acile gitmen lazım, hamilelikte tansiyon normal zamandaki tansiyondan daha farklı

Ay çok geçmiş olsun, bence en yakın acile gidip birde orada bi ölçtür duruma göre de doktorunu haberdar edersin. Biraz idrarda protein çıkmasını da kafaya taktın tabi, çıkmayacaksa da çıkabilir üzüntü ile. Sakin kal, birşey olmaz merak etme önemli olan tedbirli ilerlemekti sende şuan yakın takipli ve tedbirli ilerliyorsun herhangi bi sorun yaşamazsın. Babam hipertansiyon hastası, onun en çabuk tansiyonunu düşüren şey sarımsak. 2-3 parçaya bölüp hap yutar gibi yutuyor o hızlı düşürüyor. Birde limonlu çaydansa limonu doğrudan sıkıp içiyor oda hızlı düşürüyor.

Allah Allah ya garip olmuş. Belki de tansiyon aleti sıkıntılıdır, baş ağrısı geçmezse acile git bence. Bana da baş ağrısı, baş dönmesi olursa, tansiyonun yükselirse, uçuşan sinekler ışıklar görürsen hemen acile gel demişlerdi.
E ben görüyorum arada uçuşan sinekler ışıklar 🥹 çok anlık oluyor ki anda siyah bişeyler uçuşuyor gözümün önünde birkaç saniye sürüp gidiyor. Hiç o esnada tansiyonuma bakmakta aklıma gelmiyor 🙈

Çok peş peşe ölçme, arada en az yarım saat hatta 1 saat olsun. Yakın yakiba olcumlerde hata çıkıyor, yanıltmasın. Bı de yarın kendi aletini de alıp bı eczaneye ya da sağlık ocağına gidip orada teyit et. Onların aletleri ile arada ne kadar fark var o sekilde anlarsın. Kol mu bilek mi ölçüyor cihaz
Dr da getir dedi hastaneye yarın. Ay ben bir panikledim bugün ya protein pozitif çıkınca. 😂 20 şer dakika arayla ölçtüm yatana kadar bakayım da. Sabaha zaten doktora gideceğim. Ama eminim hiçbir sorun yok çıkmayacak ta. Herşey yolunda 😂Evren duy beni 😃

Ay çok geçmiş olsun, bence en yakın acile gidip birde orada bi ölçtür duruma göre de doktorunu haberdar edersin. Biraz idrarda protein çıkmasını da kafaya taktın tabi, çıkmayacaksa da çıkabilir üzüntü ile. Sakin kal, birşey olmaz merak etme önemli olan tedbirli ilerlemekti sende şuan yakın takipli ve tedbirli ilerliyorsun herhangi bi sorun yaşamazsın. Babam hipertansiyon hastası, onun en çabuk tansiyonunu düşüren şey sarımsak. 2-3 parçaya bölüp hap yutar gibi yutuyor o hızlı düşürüyor. Birde limonlu çaydansa limonu doğrudan sıkıp içiyor oda hızlı düşürüyor.
Sağol canım evet ben biraz kafaya taktım galiba. Limonlu su içtim. Sabaha kadar bakayım erkenden gideceğim zaten. Babannemin de vardı tansiyonu hatırlıyorum bir diş sarımsak yutardı. Demek ki gerçekten faydası var.

Canım sen 1 saat sonra tekrar ölç, ama sen hamilesin, bu limonlu su ile hallolacak bişey degil, eğer 12 nin üstünde çıkarsa mutlaka acile git lütfen. Protein çıkmasa anlık yükselmiştir ya da tuzlu yemissindir yükselmiştir vs deriz ama bu öyle bişey değil, 13 bile olsa acile gitmen lazım, hamilelikte tansiyon normal zamandaki tansiyondan daha farklı
Tamam canım. Hastane yanımızda zaten 10 dklik yerde. Bakayım yine. Cidden protein çıkmasına biraz üzüldüm sanırım.

E ben görüyorum arada uçuşan sinekler ışıklar 🥹 çok anlık oluyor ki anda siyah bişeyler uçuşuyor gözümün önünde birkaç saniye sürüp gidiyor. Hiç o esnada tansiyonuma bakmakta aklıma gelmiyor 🙈
Hah bana da normal gelmişti işte, sordular arada oluyor dedim, uzaylı gibi baktılar böyle durumları önemseyeceksin dediler.

Hah bana da normal gelmişti işte, sordular arada oluyor dedim, uzaylı gibi baktılar böyle durumları önemseyeceksin dediler.
Allah Allah ya yarın kontrolüm var söyliyim doktoruma bakayım. Hangi birini söyleyeceksem adam bıktı benden artık bık bık sürekli şikayetleniyorum adama 😂

Kızlar doktordan çıktım. Kızım geçen hafta 2145 gramdı bugün 2500 gram olmuş bile. Bir haftada baya almış😍 bir haftalık Tansiyonumu takip edip yazmıştım götürdüm idrar kültürü idrar tahlili kan tahlili yaptırdı. Gebelik preeklamsi için. Umarım yoktur. Haftaiçi 2 kere tansiyonum yükselmişti 147 ve 140. Bir de şu 3 gün kalacak mıyım hastanede doğum sonrası diye sordum ortopedi dr yazdığını. Evet hastanede kalacaksın takipte dedi. 33+4 ve nst normal çıktı. Bizden haberler böyle.
Çok güzel cnm maşallah harika kilo almış bebeğin vaktiyle gelsin umarım 3 gün neden yatıyorsun ortopedik problemin mi vardı bzm burdaki özel 1 gecede çıkarıyorda sezeryanken

Çok güzel cnm maşallah harika kilo almış bebeğin vaktiyle gelsin umarım 3 gün neden yatıyorsun ortopedik problemin mi vardı bzm burdaki özel 1 gecede çıkarıyorda sezeryanken
Teşekkür ederim 🙏 hepimizin yavruları sağlıkla zamanında gelsin inşallah. Evet enfeksiyon riskine karşı tedbir amaçlı 3 gün kalmam gerekiyormuş.

Ben düzenli hep olcuyorum canım, daha düşük seyrettiği zamanlar bile düzenli ölçüm yapıyordum. Tahlil temiz çıkmasına rağmen yine de nolur nolmaz deyip tedbiri elden bırakmıyorum bı sabah bı akşam günde iki kez olcuyorum. Kuzenimden bildiğim için hamilelikte tansiyona önem veririm çok. Hamile kalınca insanlar hamile elbiseleri alır ben tansiyon aleti aldım 😂
😁Ben de ilkinde almıştım. Neyse ki hala çalışıyor

X