2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kişiye göre değişiyormuş gerçekten ağrıyı hissetme durumu. Ben evlenmeden önce adet sancım çok olurdu. Bayılacak gibi olurdum ağrıdan o kadar tüketirdi beni. Hep doğum yapamam diye düşünüyordum. Kafama takıp anneme sormuştum da belli olmuyor demişti. Adet sancısına dayanamıyorum diyip gayet rahat doğum yapıyor kadınlar demişti. Geçen doğum yapan bi arkadaşımı yazmıştım ya çok kolay doğurmuş diye. Adet dönemi hep acilde iğne yaptırırdı o kadar zor geçerdi onun. Doğum koymamış kıza resmen🤣 Bahsi açılmışken yazayım dedim çünkü geçen gün burada biri yazmıştı adet sancısına dayanamıyorum normal doğum da yapamam diye ☺️
Ben hiç regl ağrısı yaşamadim desem 🤷
O yüzden hamile iken yaşadığım kasık ağrıları beni çok tedirgin etmişti . Sürekli test verip baktiriyordum . Bu ters döngüye göre doğum zor geçmez inşallah 🙏

Kesinlikle öyle bende 28. Haftalarda tribe girmiştim çocum hiç kilo almamış diye ama doktorun açıklaması bu aylarda kilo boy tam net ölçüm yapılamıyor çünkü ayaklarını karnına çekiyor kilo ölçümü tam olmuyor bacaklarını kıvırıyor boyunu net ölçemiyoruz demişti 🙄 bizim için her zaman ilk zamanlarda alınan değerlerle çıkan doğum tarihini baz alıyoruz demişti 🫠 içini ferah tut yani canım ilk zamanlarda bir sorun yoksa şimdi çıkmaz 🙏🙏🙏 stres en büyük düşmanımız unutma 😘😘
Ne güzel doktorunuz gerekli açıklamayı yapmış bana bunu en başında deseydi doktor hiç kafama takmazdım zaten ama bana bunu büyük bir sorun gibi lanse etti ilk hamileliğim sonuçta her denileni doğru zannediyordum. İnşallah hepimiz sağ Salim kavuşuruz bebişlerimize 🥰

Az önce belime bi ağrı saplandı kramp gibi. Gözüm karardı. Birden çişim geldi ve damla damla yapabildim akmadı resmen. Sonra da mideme bi bulantı geldi. Kendimi yatağa attım şimdi hepsi birden geçti. Bebek de hareketli bi sıkıntı yok. Ben ne yaşadım böyle çok korktum 😳
Allahım bilmediğimiz şeyler insanı nasıl korkutuyor ya 🙈 bu veletler bize neler yapıyor ya 😂😂🙈🙈

Benim hep 30-40 larda çıkardı doğum için yattigim gün hariç, ama o zamanlar gruptaki arkadaşlardan 70-80 leri hatirliyorum, sorardim hatta ya çok ağrıyor mu diye 🙈 onlar da hayir deyince sasirirdim. Öyle 80 çıktı diye yatış yapanı hatırlamıyorum ama üstünden çok yıllar geçti tabi eksik hatırlıyor da olabilirim. Sadece benim son gün sancım arada 100 çıkıp ben zerre ağrı hissetmeyince vay be cidden ağrı yokmuş demiştim. Bu sancı dedikleri olay da çok garip kimi çok hissederken kimi çok az hissediyormus. Ben büyük olasılıkla az hissedip kasılma az olduğu için açılması olmayan guruhtan olurdum 🙈
Evet bu gerçekten kişiden kişiye çok değişiyor. Herkesin acı eşiği çok farklı. Benimde belim kasıklarım falan kasılıyordu gittim baktım 60-70 bandında. Aha dedim sıçtık görünce ekranı. Hep 40 ve üstü sancı diye biliyorum tabi birde düzenli olup olmaması da önemli. Benim kağıdımda 3 tane dağ oluşmuştu sancılardan 🙈 eğer bu sancılar 35-36 dan sonra olsa hiç problem olmaz paniğe gerek yok o zaman, haftalarımızın erken olması bu durumu ürkünçleştiren diye düşünüyorum 🫠

Evet bu gerçekten kişiden kişiye çok değişiyor. Herkesin acı eşiği çok farklı. Benimde belim kasıklarım falan kasılıyordu gittim baktım 60-70 bandında. Aha dedim sıçtık görünce ekranı. Hep 40 ve üstü sancı diye biliyorum tabi birde düzenli olup olmaması da önemli. Benim kağıdımda 3 tane dağ oluşmuştu sancılardan 🙈 eğer bu sancılar 35-36 dan sonra olsa hiç problem olmaz paniğe gerek yok o zaman, haftalarımızın erken olması bu durumu ürkünçleştiren diye düşünüyorum 🫠
Çoğu gitti azı kaldı şükür, bugüne kadar iyi geldik grupça, umarım erken doğum kriterini de hepimiz geçer 37 den sonra sağlıkla doğum yaparız 🙏

Bu nasıl kizlar ? Açıkçası ben fazla bı ürün almadim bebek dogduktan sonra ihtiyaca yönelik alırım diye düşünüp ama bu da uygunmuş
Ben henüz bunları almadım emzik bile almadım evde weebaby vardı kullanılmamış yenidoğan onu veririm tutarsa avent alırım dedm biberon amazondan kod gelince lansinoh aldım 135 e geldi cam lansinoh uygun buldukca alıyorum ilk etap eksikleri açıkçası mama kaldı bı inşallah bide bebek havlusu

Ben henüz bunları almadım emzik bile almadım evde weebaby vardı kullanılmamış yenidoğan onu veririm tutarsa avent alırım dedm biberon amazondan kod gelince lansinoh aldım 135 e geldi cam lansinoh uygun buldukca alıyorum ilk etap eksikleri açıkçası mama kaldı bı inşallah bide bebek havlusu
Sırf indirimde diye alicaktim ama sonra fırsat olmadı . Bende hala mama almadım . Emzik de lazim olmaz belki diye düşünüyorum :)
Bayağı az kalmış sizin eksikler . Huzurla kullansın bebiş ☺️☺️

Merhaba kızlar. Ben mart annesiyim inşallah. Tansiyondan dolayı tahlillerim yapıldı ve protein kaçağı tespit edildi. Çok yüksek değil ama gebelik zehirlenmesi başlangıcı olabilir dendi. Gebelik zehirlenmesi geçiren var mı?
Erken degilmi peki😔 benim kuzenim olmuştu ama 36 haftalikti 2 gün yatış verilip bebeği alınmıştı hemen .özel hastanede. sizin kaç haftalik şuan birde o aşırı şişmişti,abla hamileliğime rağmen günde 1 defa tuvalete gidiodum mümkün mü hiç bu diodu ödemi coktu

Sırf indirimde diye alicaktim ama sonra fırsat olmadı . Bende hala mama almadım . Emzik de lazim olmaz belki diye düşünüyorum :)
Bayağı az kalmış sizin eksikler . Huzurla kullansın bebiş ☺️☺️
Tekstil bez ıslak mendil şampuan fln o tarz genel acilleri aldım bende tarak tırnak makası fln onlari elbet alırım daha 2 ayım var inşallah tüm evlatlarımız güzellikle kullansınlar sağlıcakla 🤲 ebebegin Şubat indirimi oluyor ya alırız her hafta bı ürün giriyor nasılsa sağlıcakla dogsunlarda🤲🥰

Erken degilmi peki😔 benim kuzenim olmuştu ama 36 haftalikti 2 gün yatış verilip bebeği alınmıştı hemen .özel hastanede. sizin kaç haftalik şuan birde o aşırı şişmişti,abla hamileliğime rağmen günde 1 defa tuvalete gidiodum mümkün mü hiç bu diodu ödemi coktu
Onunkini geç farketmiş olabilirler. Benim de arkadaşımı geç farketmislerdi. Bı süredir başı ağriyormuş söyleme gereği duymamış doktora. Erken müdahalede sıkıntı olmaz inşallah.

Tekstil bez ıslak mendil şampuan fln o tarz genel acilleri aldım bende tarak tırnak makası fln onlari elbet alırım daha 2 ayım var inşallah tüm evlatlarımız güzellikle kullansınlar sağlıcakla 🤲 ebebegin Şubat indirimi oluyor ya alırız her hafta bı ürün giriyor nasılsa sağlıcakla dogsunlarda🤲🥰
Bunu bilmiyordum. Gerçi ocakta zam gelir ama olsun yine de bizim için tam eksik tamamlama zamanı.

Kızlar nidicard kullanan var mıydı? Ay ter basıyor beni ateş basmasından uyuyamıyorum. Saçlarım sürekli ıslak terden yapış yapış. Hiçbir yan etkisini de özellikle okumadım ki bilinç altım bana yaşatmasın diye. Başka yan etkilerde yaşıyorum ama kanımca. En içimi bunaltan şu ter basması bayılacak gibi oluyorum 🙄

X