2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bel ağrısı dediğin için aklıma geldi . Bel fıtığı olanlara epidural anestezi önerilmiyor mu ?
Hic bı fikrim yok yani bana hiç sormadılar bel fitigim olup olmadığını, ama engel teşkil eden bişey değil bence, hiç duymadım daha önce bel fıtığı olduğu için epidural olamayan. Yine doktoruna sorarsın ama sıkıntı olacağını sanmam

Hoşgeldin canım sağlıcakla kavuşman dileği ile öncelikle 🙏 benimde erken doğum riskim var nst de sancı çıktığı için, hepimiz vaktinde alırız umarım kucaklarımıza.. ben diğer doğumlarımı normal yaptığım için sana sezaryan hakkında yorum yapamam ancak eğer ben sezeryan oluyor olsaydım genel anestezi yerine spinal yada epidural tercih ederdim. Hem komple ayılmak vs daha zor olmalı hemde bebeğimin ilk doğduğu ana şahitlik etmek isterim ❤️
Hoşbuldum :) Amin canım inşallah. Bende şahit olmak isterim o anlara. Aslinda doğum özel hastane de olacakti fakat şimdi hem Nefroloji hemde kadın doğum olan devlet hastanesinde yapmam uygun görülüyor. Malesef gittiğim devlet hastanesinde ki kadın doğumculara güvenemiyorum. Çok saygısızlar ve insana değer vermiyorlar.

Hic bı fikrim yok yani bana hiç sormadılar bel fitigim olup olmadığını, ama engel teşkil eden bişey değil bence, hiç duymadım daha önce bel fıtığı olduğu için epidural olamayan. Yine doktoruna sorarsın ama sıkıntı olacağını sanmam
Bende 2 tane bel fıtığı var epidural sezeryan oldım hiçbir sıkıntı yaşamadım bebeğim doğduğu ana şahit oldum normal doğum gibi sesini duydum tanıma verdiler hemen eşim de girdi beraber şahit olduk hatta memnundum iyiydi ama anestezi uzmanı iyi olmalı

Kızlar ya bu normal doğum yapacaklar kendinizi nasıl hazirliyorsunuz buna? Video kitap vs var mı yararlandiginiz? O esnada panik atak gecirmek istemiyorum 🤣 bi de normal doğum yapmış olanlar o bebegin çıkış anında bi sokulme hissi gibi mi his oluyor? Ay pliz help me 😩
Sakin olllll, derin bi nefes al sana herşeyi anlatıcam 😂
Öncelikle sancılar ufak ufak vurmaya başlıcak, diyeceksin ki amaağğn bu muydu ya tamam doğururum ben şimdi. Sonra şiddeti artacak of anam noldum diyeceksin. Ben bir epiduralsiz ve bir epiduralli normal doğum yapmış biri olarak kesinlikle epidural alıp ağrısız doğum yapmanı öneririm ne diye boşuna o sancıları çekesin ki bence saçmalık 😅 epiduralden sonra rahatla ve derin bi nefes al. Sancılarını hissetmediğin için açılmanda hızlanacak. Sonra bakmışsın ki çataldasın. Ebe diyecek ki hadi yavrum ıkın! Gözlerini kapat, derrrinnn bir nefes al bacaklarını karna doğru biraz çek ve tüm gücünle kabız olmuşçasına ıkın. Başka hiçbirşey düşünme. Sadece ıkınmana odaklan. 2 ve 3. Yü de ıkınınca bebeğin doğmuş oluyor zaten genelde. Önemli olan ıkınmalarını kesintisiz ve doğru güçle yapman. Eğer böyle yaparsan belki de hiç kesi ve dikişin bile olmaz. Benim olmadı mesela 🙏

Hoşbuldum :) Amin canım inşallah. Bende şahit olmak isterim o anlara. Aslinda doğum özel hastane de olacakti fakat şimdi hem Nefroloji hemde kadın doğum olan devlet hastanesinde yapmam uygun görülüyor. Malesef gittiğim devlet hastanesinde ki kadın doğumculara güvenemiyorum. Çok saygısızlar ve insana değer vermiyorlar.
Senin için şuan en önemlisi yenidoğan yoğun bakımı güzel bi hastanede olması. Eğer erken doğarsa küvezde kalırsa diye. Doktorlarından yada hastanenden şüphen varsa yolun sonu değilken değiştirmelisin. Nefroloji özel hastaneye gelip hizmet vermez mi senin için külfetli mi olur öylesi?

Evet belki ben yanlış biliyorumdur . Bir sorayım en iyisi kontrole gittiğimde çok tşk ederim .

Bende 2 tane bel fıtığı var epidural sezeryan oldım hiçbir sıkıntı yaşamadım bebeğim doğduğu ana şahit oldum normal doğum gibi sesini duydum tanıma verdiler hemen eşim de girdi beraber şahit olduk hatta memnundum iyiydi ama anestezi uzmanı iyi olmalı
Eşinin girmesi harika olmuş, benim doktorum eşe izin vermiyor, o girse ben daha az kaygilanirim vakit daha çabuk geçer gibi düşünüyorum aslında ama doktorun prensini bu şekilde malesef. Ben de başımda asistan doktorlarla anestezi doktoruna sarmistim vakit hızlı geçsin diye. Bu sefer tekrar teklif edicem eşimin girmesini ama prensiplerini değiştirdiğini düşünmüyorum, bı sansimi denerim yine de 😄

Çok tşk ederim ben bunu kendi hastanemle bir konusayim duruma göre . Henüz belli değil zaten doğum şekli .

Normalde d vit eksikliğinde damla şeklinde veriyordu doktorlar en son hamilelikten önce 16 damla kullaniyordum günlük, ama şimdi hamileyim ya kafama göre damla alıp kullanmaya cesaret edemedim. Normalde koruyucu olarak ocean 1000 Ul iki ya da uç fiş kullanıyordum normal zamanlarda. Yine öyle kullansam en azından daha düşmese dedim. 27 sanki çok aşırı bı düşüklük değil ama kış aylarına girdik daha da yükselmez artık zaten azalmaya devam eder
Depoları doldurmuşsunuz rutinde devam edilebilir diye düşünüyorum

Senin için şuan en önemlisi yenidoğan yoğun bakımı güzel bi hastanede olması. Eğer erken doğarsa küvezde kalırsa diye. Doktorlarından yada hastanenden şüphen varsa yolun sonu değilken değiştirmelisin. Nefroloji özel hastaneye gelip hizmet vermez mi senin için külfetli mi olur öylesi?
Gittiğim özel hastane başka bi şehirdeydi. Çok uzak değil ama gelmezler sanırım. Başka bi yolunu bulacağım artık. Yenidogan yoğun bakımı mevcut Allahtan her ihtimale karşı

Eşinin girmesi harika olmuş, benim doktorum eşe izin vermiyor, o girse ben daha az kaygilanirim vakit daha çabuk geçer gibi düşünüyorum aslında ama doktorun prensini bu şekilde malesef. Ben de başımda asistan doktorlarla anestezi doktoruna sarmistim vakit hızlı geçsin diye. Bu sefer tekrar teklif edicem eşimin girmesini ama prensiplerini değiştirdiğini düşünmüyorum, bı sansimi denerim yine de 😄
Aynen öyle canım birine ihtiyaç duyuyorsun o an ve eşin en iyi seçenek oluyor biz konuşurken perdenin ardında olanlara yoğunlaşmadım ve stresim azaldı yine isticem eşimi doktorum da aynı bakalım izin verir yine umarım sen de şansını denemelisin 🌸

İstediğin zaman Yine doktoruna gidiyorsun çalışamaz raporu veriyor. 🎈💐
ay sevindim böyle olmasına çok sağol canım
Kızlar yukarıda biraz konuşmuşsunuz ama konu olarak da açmak istedim ben. Refakatçi olarak kimi alacaksınız yanınıza. Benim annem ebe ama ben doğumda annemi istemiyorum yanımda. Çocuğunu öyle görmesin acı çekerken duygusal kadın bi de. Ablamla daha iyi oluruz gibi geliyor. Refakatçi olarak doğum sonrasında annemi yanıma alayım diyorum. Eşim hastanede pek kullanışlı olmaz gibi geliyor 😀
anam anam canım anam. Eşim kalmak istiyor yanımda ama bebek konusunda tecrübeli biri olması bana daha mantıklı geliyor. Annem 48 yaşında hem genç hem soğuk kanlıdır. Ama eşimde bizi bırakıp gitmez hastane köşelerinde orda burda sürünür iki gün 😅

Aynen öyle canım birine ihtiyaç duyuyorsun o an ve eşin en iyi seçenek oluyor biz konuşurken perdenin ardında olanlara yoğunlaşmadım ve stresim azaldı yine isticem eşimi doktorum da aynı bakalım izin verir yine umarım sen de şansını denemelisin 🌸
Ben o an eksikliğini hissetmiştim eşimin zaten, doktora da söyledim bence izin vermeliydiniz şuan burada olsa daha az kaygilanirdim demiştim. Gerçekten o an birinin beni teselli etmesine çok ihtiyaç duydum, her şeyin yolunda olduğunu bilsem de yakın birinin yanımda olması beni çok rahatlatacakti. O yüzden doktoru izin verenler eşlerini alsın sezaryene bence, o an keşke burada olsa diyor insan. Ben hayatım boyunca eşime o kadar ihtiyaç duyacagimi dusunemezdim. Farklı bı psikoloji oluyor zaten. Korku, heyecan, sabırsızlık, merak karman corman. En güzeli teselli edecek birilerinin olmasi

anam anam canım anam. Eşim kalmak istiyor yanımda ama bebek konusunda tecrübeli biri olması bana daha mantıklı geliyor. Annem 48 yaşında hem genç hem soğuk kanlıdır. Ama eşimde bizi bırakıp gitmez hastane köşelerinde orda burda sürünür iki gün 😅
İlk dogumumda annemle kardeşim yanımda kaldı, suit oda tutmustuk o yuzden iki refakatciye yer vardı ama üçüncüye yoktu, eşim arabada yatmıştı üç gece boyunca 😄 bu sefer nasıl olur bilemicem oğlum evde kalmayı kabul ederse gece eve gelir sabah oğlumla hastaneye gelirler taburcu olana kadar, ama teyzesinde kalırsa eşim yanımda kalır suit oda bulabilirsek. Yalnız şimdi düşününce ilk dogumda sanki çocuk sadece bana ve aileme aitmiş gibi annemi kardeşimi yanıma alıp kocamı arabaya atmışım gibi olmuş 🤣

Ben safra kesesi göbek fıtığı ameliyatı oldum ikisi bir şekilde genel anestezi aldığım halde ağlayarak uyandım göbek deligimdeki acıdan ama sezeryanimda hiç acı duymadan çıktım sonradan anladım mi blmiorm unuttum 4 5 sene olunca🙄 yine spinal olurum hrlde düşünmesi bile korkutuo plansız doğumda düşünmeden alinmstm hemen planlı olursa uyuyamam hrlde🥴🙈😬
Yani spinal mi mantıklı. Anlayamadım da ben orayı pek 🥰

Annen ne kadar gençmiş maşallah 🥰 eşin gitmez tabi canım sürekli bebeğini görmek ister o da. İkinizi de merak eder. Sürünüversinler 2 günde bişey olmaz 🤣

Doğru nefes ve ikinma herşeyi cozuyor kolaylastiriyor deniyor bununla ilgili benim de doğru teknikleri bilmem beni psikolojik olarak rahat hiasettirecek diye düşünüyorum onun için fikir almak istedim. Ay bilmiyorum kafam çok karisik ya hala 😣
Kendini daha iyi hissettirecekse YouTubeda falan güzel videolar bulabilirsin canım. Ben bakmamayı tercih ediyorum. Hatta kafamı farklı şeylerle meşgul etmeye çalışıyorum. Çünkü baya korkuyorum açıkçası ☺️

Kızlar ya bu normal doğum yapacaklar kendinizi nasıl hazirliyorsunuz buna? Video kitap vs var mı yararlandiginiz? O esnada panik atak gecirmek istemiyorum 🤣 bi de normal doğum yapmış olanlar o bebegin çıkış anında bi sokulme hissi gibi mi his oluyor? Ay pliz help me 😩
Of var ya o son an acayip bir his böyle bir güzellik olamaz :)) inşallah isteyen herkes sağlıkla yaşar o anı 🙏🏼 doğurduktan sonra bebiş muayene edilip giydirilirken benim de çok az dikişim olmuştu, o sırada saçımı topuz yapıp muhabbet etmiştim filan. Çok acayip hiç yaşanmamış gibi oluyor. Ya biz yine seninle konuşmuştuk sanki teorik pratik işini 😁
Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam ve emilyinpariss emilyinpariss çook güzel anlatmış.
Ben sancı artınca bebeğin kalp atışının aynı oranda hızlanmasından çok etkilenmiştim mesela, yavrum doğmak istiyor demiştim, o acayip bir güç veriyor insana.

Canım ben annemi doğum sonrası istiyorum ama doğururken istemiyorum. Sonuçta acı çekiyorsun ne bileyim. Torun falan gözü görmez kendi çocuğuna üzülür diye düşünüyorum. Annem fazla duygusal hassas bi kadın. Dışarıda beklesinler ben rahatça bağırıp çağırıp ağlayayım. Belki kocama söveceğim o sırada 🤣🤣 İlk doğumum olacağı için neye dönüşürüm bilmiyorum. Belki gıkım bile çıkmaz hiç bi tahminim yok 🤣
Ayy inşallah çok güzel geçer de herkes mutlu mesut takılır 🥰🥰 benim ablamın zor olmuştu ama kendisi bıyık bile aldıramayan bir insan öyle düşük bir acı eşiği olamaz, bağrış çağrış alaah. Hepimiz mahvolmuştuk kapısında beklerken, bir de hastane personeli diye çok yakınında durabildik tüm gün ama durmaz olaydık, ben migrenden acillik oldum filan ertesi gün 😬😬 hakkaten insanın gözü görmüyor torunu yeğeni öyle bi durumda çok haklısın. Ama yani bence o çok çok uç bir örnek 😁 ben eşim ablam annem kayınvalidem hep birlikte sancı çektik mesela kimse anlamadı doğumhaneye gitme vaktimin geldiğini 😁

X