2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim de öyle kasıklarda hissediyorum bazen bazen de yukarida . Tehlikeli bir durum değildir dimi ? Bir de bazen vajinamda çok kısa süreli bir şey hissediyorum . Hafif bı dolgunluk ,uyuşma gbi . Kontrol süreme de daha var . Gidince sorucam ama böyle hisseden var mı acaba merak ettim . Bir iki gündür var bu his .
Canım ben dün muayene oldum gayet yolundaydı herşey. Hala kasıklarda ve göbek deliği civarında hareketleri. Kaburgalara dayanmadı hiç. Çok şükür nefes sorunum da yok o yüzden. Emin ol sende de bi sorun yoktur. Uyuşma dolgunluk hissi de bebeğin yaptığı baskıdan oluyor bence. Sen yine için rahat etmiyorsa muayene ol yine tabi

canim hickirik oldu bebis yani afedersin vajinada hissettim tüm hickiriklarini nasil anlatsam kasiklarimin alt tarafi
Bir hafta önce kontrolde 30 mm idi rahim boyu. Yarin gidicem tekrar
Eminim bi sorun yoktur canım. Sen benden daha tecrübelisin bilemiyorum o yüzden inşallah aşağı inmemiştir. Yarın mutlaka haber ver

Ben 2 yenidoğan takım koydum bir tane de büyük takım koydum. Beklenenden uzun doğarsa falan diye. Bi de ekstra 2 tane zıbın koydum. Kaka olur kan olur yere düşer hastane ortamı bu ☺️Ben çorap koymamışım sen yazınca fark ettim hemen ekleyeyim onu da 🥰
Bende 3 aylık tulumlardan alıp koyayım . Mantıklı belki uzun olur. Pek tulum almamışım hep alt üst almışım nedense 🤷

Canım ben dün muayene oldum gayet yolundaydı herşey. Hala kasıklarda ve göbek deliği civarında hareketleri. Kaburgalara dayanmadı hiç. Çok şükür nefes sorunum da yok o yüzden. Emin ol sende de bi sorun yoktur. Uyuşma dolgunluk hissi de bebeğin yaptığı baskıdan oluyor bence. Sen yine için rahat etmiyorsa muayene ol yine tabi
Birkaç gün bekleyeyim de bakalım internette aratttim normal diyorlar . İçim rahat etmezse giderim tabiki zaten daha 12 gün var çünkü . Çok uzun geldi bu sefer ☺️

Kızlar ya bu normal doğum yapacaklar kendinizi nasıl hazirliyorsunuz buna? Video kitap vs var mı yararlandiginiz? O esnada panik atak gecirmek istemiyorum 🤣 bi de normal doğum yapmış olanlar o bebegin çıkış anında bi sokulme hissi gibi mi his oluyor? Ay pliz help me 😩

Bende 3 aylık tulumlardan alıp koyayım . Mantıklı belki uzun olur. Pek tulum almamışım hep alt üst almışım nedense 🤷
Ben de genelde alt üst takım aldım hep. Bı kaç tane patiksiz tulum aldım geniş ağı olan, bı tane de yanlışlıkla patikli tulum almışım 3-6 aylık. Onu 0-3 aylıkken giydirmeyi dusunuyorum. Patikli tulumlar çabucak küçük kalıp gerdiriyor bacaklarından. Alinmisken çöp olmasin diye ilk haftalar giydireyim dedim. Ama genelde hep alt üst takım ve çıtçıtlı zıbın şeklinde alışveriş yaptım

Kızlar ya bu normal doğum yapacaklar kendinizi nasıl hazirliyorsunuz buna? Video kitap vs var mı yararlandiginiz? O esnada panik atak gecirmek istemiyorum 🤣 bi de normal doğum yapmış olanlar o bebegin çıkış anında bi sokulme hissi gibi mi his oluyor? Ay pliz help me 😩
Ben normal doğum düşünenlere hayranım 😅 beni tamamen bayıltsınlar hiçbirlerimi görmeyim duymayım belden uyuşma ile bile ben o anı beklerken aldılar mı alacaklarmı çatlarım diye düşünüyorum. Normal doğumda sancıyı çekiyorsun ıkınıyorsun yani aşırı zor geliyor. Helal olsun şimdiden normal doğumlu annelere 🥰🧿

kullananlar acayip memnun özellikle belinde sıkıntı olanlar. bana da ablam al al demişti ama yerim de yoktu açıkçası. ilkine almadım o yüzden bu defa da almam ama çok kullanışlı modelleri var ikeada özellikle, işin bitince şifonyer gibi kullan yıllarca. Baya araştırdım sonra vazgeçtim ama yerim olsa ve ilk çocuğum olsa alırdım :)
şimdi ablası da yanında olmak isteyecek hep değiştirirken, şimdiden plan yapıyor, bize yaramaz o 🙄
Bende almaktan vazgeçtim 🙄 anneme sordum her dakika odaya gidemem ben alt açmaya dedi 😂😂 ikna ediciydi vazgeçtim 🤔☺️☺️

Ben de genelde alt üst takım aldım hep. Bı kaç tane patiksiz tulum aldım geniş ağı olan, bı tane de yanlışlıkla patikli tulum almışım 3-6 aylık. Onu 0-3 aylıkken giydirmeyi dusunuyorum. Patikli tulumlar çabucak küçük kalıp gerdiriyor bacaklarından. Alinmisken çöp olmasin diye ilk haftalar giydireyim dedim. Ama genelde hep alt üst takım ve çıtçıtlı zıbın şeklinde alışveriş yaptım
Herhalde bende bu bilgiyi bir yerden öğrenmiş ve uygulamisim demek ki . Senin gbi alışveriş yapmışım. Gerdirme olayı kötü tabi büyümeyi de engelleyebilir.

Kızlar zara da indirim var, yüzde 40. Benim pek eksiğim kalmadı kıyafet vs ama ihtiyacı olan baksın diye haber vereyim dedim
Ayni şekilde Marks and Spencerin uygulamasında da yüzde 40 indirim gördüm . Çok güzel bebek urunleri vardı . Benim de pek eksiğim yok o yüzden bakmadım. Belki ihtiyacı olanlar vardır .

Kızlar yukarıda biraz konuşmuşsunuz ama konu olarak da açmak istedim ben. Refakatçi olarak kimi alacaksınız yanınıza. Benim annem ebe ama ben doğumda annemi istemiyorum yanımda. Çocuğunu öyle görmesin acı çekerken duygusal kadın bi de. Ablamla daha iyi oluruz gibi geliyor. Refakatçi olarak doğum sonrasında annemi yanıma alayım diyorum. Eşim hastanede pek kullanışlı olmaz gibi geliyor 😀
Biz herhalde hastanede 15-20 kişi oluruz 😂😂onun için doğurana kadar kimseye söylememeyi düşünüyorum zaten ebe arkadaşım yardımcısıda kuzenim 🙈 normal doğum olursa en yakınlara bile son dakika haber vericem becerebilirsem anneme bile çünkü herkesin beklediği bi bebek herkes yanımda olmak isteyecek ben acı çekerken ağlayıp sızlayacaklar dayanamam ben 🙈 doğurduktan sonra annem yeter bana 🫠🫠

Bende almaktan vazgeçtim 🙄 anneme sordum her dakika odaya gidemem ben alt açmaya dedi 😂😂 ikna ediciydi vazgeçtim 🤔☺️☺️
Ben de bugün alt açma masası ile ilgili yazacaktım ama o esnada biraz yogundum. Doğumdan sonra ilk zamanlar bende biraz bel ağrısı oldu epiduralden dolayı sanırım. O dönem ayaktayken hiç egilmeden alt almak çok rahat olurdu eminim ama o masanin bebekten bebeğe kullanışlılığı değişir diye düşünüyorum. Misal oğlum 2 aylıkken dönmeye başlamıştı o andan itibaren ben kanepe üstünde bile alt alamadım illa yere yatırdım. Hele emeklemeye başlayınca tutabilene aşk olsun, eşim yanimdaysa hep birimiz kacmasin diye tuttuk digerimiz altını değiştirdik. Yani hareketli bebekler için en fazla bı iki ay için kullanılır ama uysal sakin bebekler için kullanışlı olabilir tabi.

X