2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım 31+5 te rapor verdi doktorum bana devlet hastanesinde. Tahmini doğum tarihine de 2 gün erken olarak yazmış. Tam 32de gitmeye gerek yokmuş
Öyle mi, o zaman sat i da erken girmiş öyle göstermiş. Yapilabiliyorsa benimki de işi yokuşa sürmez yapar, ama burada öncesinde verilmiyor filan diye konuşuldu ya ben de tam 32+0 diye hesap edip randevu aldım.

Yalnız olmaz canım olur mu hiç. Anne kayınvalide eş üçünden birini seçmen gerekecek. Ne kadar uzak da olsa biri gelir illaki. Sen istemesen de yalnız bırakmazlar seni ☺️ Annem ebe de olsa doğum sırasında duygusallaşır bi panikler ben bağırırsam falan. Annem varken baskı hissederim ben onu üzmeyeyim diye bağıramam ağlayamam 🙈
Yalnızlık derken aslında eşimi kastetmiştim o olsa yeter gbi geliyor fakat onun da benim de tecrübe sıfır 😂 Güya gebe okuluna falan gidicektim ama hareket kısıtlaması getirince doktor nasip olmadi . Senin dediğin doğru ben istemezsem de bizi yalnız bırakmaz muhtemelen anneler . Bakalım neler olucak 🤷

Yaa annen duygusallasadabilir tabi hiç o tarafından bakmadım . Sen öncesinde annenden taktikleri al madem ne yapman gerektigini anlatsın 🥰

Herkese merhabalar umarım herkes çok iyidir 🙏

Ben bugün bebeğin çantasını yapayım dedim en azından . Arkadaşım yardıma gelmişti sağolsun . 1 tane 10 lu set bir tane 5 li set bir tane de tulum koyduk. Ekstra çorap koyduk . Kıyafet olarak bunlar yeterli olur mu ?

Bana d vitamini vermedi doktor, decavit filan kullanıyorum ondan mı acaba, ama sanki d vit benim de düşük gibi geldi 17 miydi 27 miydi neydi. Ocean 1000 ul var evde ondan kullansam olur mu acaba. Ocean kullandın mi hamileyken
Bana sormamissin ama ocean 1000lik fisfis evde vardı . Doktora sordum iki fis sikabilirsin demişti . Ben decavit kullanmıyorum . Bu arada bende hiç açılmamış decavit var . Önceki dusugumde kullanırım diye aldirmislardi tabi sonrasında gerek kalmadı . Yakın olsak verebilirdim ya da istersen kargo da yapabilirim.

Bana d vitamini vermedi doktor, decavit filan kullanıyorum ondan mı acaba, ama sanki d vit benim de düşük gibi geldi 17 miydi 27 miydi neydi. Ocean 1000 ul var evde ondan kullansam olur mu acaba. Ocean kullandın mi hamileyken
Her fısta 1000 ünite almış oluyorsun , yetişkin bir insan için biraz düşük oluyor dozu eğer d vitaminin düşükse , 3 hatta 4 gıda kadar kullanabilirsin diye düşünüyorum

Bana sormamissin ama ocean 1000lik fisfis evde vardı . Doktora sordum iki fis sikabilirsin demişti . Ben decavit kullanmıyorum . Bu arada bende hiç açılmamış decavit var . Önceki dusugumde kullanırım diye aldirmislardi tabi sonrasında gerek kalmadı . Yakın olsak verebilirdim ya da istersen kargo da yapabilirim.
Ocean hamilelikte kullanılıyorsa ben de arada iki fıs sıkayım sanki d vit baya düşük gibi benim. Bu arada çok teşekkürler canım düşünmen yeterli 🙏 hamile halinle hic ugrasma kargo vs. Bizim ASM doktoru ilaç yazma konusunda sorun çıkarmıyor sağolsun gidince yazıyor hemen. Çok teşekkür ederim 💐

Her fısta 1000 ünite almış oluyorsun , yetişkin bir insan için biraz düşük oluyor dozu eğer d vitaminin düşükse , 3 hatta 4 gıda kadar kullanabilirsin diye düşünüyorum
Normalde d vit eksikliğinde damla şeklinde veriyordu doktorlar en son hamilelikten önce 16 damla kullaniyordum günlük, ama şimdi hamileyim ya kafama göre damla alıp kullanmaya cesaret edemedim. Normalde koruyucu olarak ocean 1000 Ul iki ya da uç fiş kullanıyordum normal zamanlarda. Yine öyle kullansam en azından daha düşmese dedim. 27 sanki çok aşırı bı düşüklük değil ama kış aylarına girdik daha da yükselmez artık zaten azalmaya devam eder

Canım seninle doğum tarihlerimiz aynı gösteriyor, benim de 25 Ocak ama sen bugün 30+5 yazmışsın benim kullandığım uygulamada 31+0 yazıyor. Ben de ona istinaden haftaya Perşembe randevu aldım tam 32+0 oluyorum calisabilir raporu için. Şimdi içime kurt dustu hangimizinki doğru acaba, erken randevu aldıysam bosuna gitmiş olurum 32+0 dan önce rapor verilmiyormus. Sana doktorun mu dedi 30+5 diye yoksa uygulamadan mı baktın.
Benim uygulama 31+3 diyor pazartesi rapor almayı düşünüyorum bende

Benim de son adet tarihi 20 Nisan senden iki gün önce ama ikimizin de tahmini doğum tarihi aynı görünüyor çok enteresan 😁 eğer seninki doğruysa haftaya Perşembe randevu günü 32+0 olmuyorum 31+5 oluyorum, çalışabilir raporu verilmez, illaki 32+0 olması gerekiyormuş o gün. Üniversite hastanesine gittiğim için de randevu olayı sıkıntı, şimdi baksam iki gün sonrası için randevu bulamayabilirim. Kafam karıştı. Benim de bebek iki haftaya yakın ileriden gidiyor ama ona bakmıyor doktorlar rapor verirken, tam günü gününe 32. Haftanın dolmuş olmasını istiyorlarmış. Umarım doğru zamana almisimdir randevuyu
Benim son adet tarihim de 20 Nisan. Bugün doktora gittim. Haftaya perşembe gel raporunu vereyim dedi. Perşembe tam 32+0 oluyoruz. Sıkıntı yok yani 😊

E yaşandı bu 2 defa Buda 3. Serisi artık bizim filmin 😂 kayınvalidem hiçbir işe yaramaz çocuk bakamaz vs madem ne geliyorsun bekle işte otur evde birde öyle bir gelşyor ki orası daha da gülünç 😂 sanki altın gününe gidiyor hemen poğaçalar pideler meyve suları 10 arlı 20 li ama ıslak mendiller peçeteler oturuyor yiyor içiyor eteğini sirkeliyor gidiyor 😅 orda bebek varmış yeni doğmuş muş, gelini yeni doğum yapmış mış bu kısımlar önemli değil onun için orda bulunsun ve karnımı doyursun tek mesele bu 😂
Hic gelmesin kalabalık etmesin yaa daha iyi😂

Kızlar basur problemi yasayaniniz varmı şu 1 haftadır benim sıkıntılarım çoğaldı ztn vardı artırdı yoğurtta yiyorum okdr anlamadım zeytinyağ içmeye başladım faydası olur umarım🥴😬

Kızlar basur problemi yasayaniniz varmı şu 1 haftadır benim sıkıntılarım çoğaldı ztn vardı artırdı yoğurtta yiyorum okdr anlamadım zeytinyağ içmeye başladım faydası olur umarım🥴😬
Bunda çok zorlamadi, pek kabızlık yaşamadım ama ilk hamileliğimde her WC ye çıktığımda kanıyordu. Duphalac ile cikabiliyordum tuvalete. Aslında aynı vitaminleri kullanıyorum, ondaki gibi ekmek vs diyeti de yapmıyorum ama her hamilelik farklı demekki, bunda hormonlar beni kabız yapmadı. Ama nasıl zor bişey olduğunu çok iyi biliyorum hemoroid derdinin Allah yardımcın olsun 🙏

Birde şöyle bir ayrıntı var. Uygulama doğumumu Ocak 26 gösteriyor ama doktorum Ocak 15 diyor 😃 benim bir saçmalık silsilesi beni çok kıyas alma o yüzden kafan karışmasın hiç 🥰🥰
Bnmde programa göre 11 Şubat diyor doktor 8 Şubat diyor ama Ocak sonu alırız diyor anlamadım 🙄 biraz daha geçsin sorarım artik

Bunda çok zorlamadi, pek kabızlık yaşamadım ama ilk hamileliğimde her WC ye çıktığımda kanıyordu. Duphalac ile cikabiliyordum tuvalete. Aslında aynı vitaminleri kullanıyorum, ondaki gibi ekmek vs diyeti de yapmıyorum ama her hamilelik farklı demekki, bunda hormonlar beni kabız yapmadı. Ama nasıl zor bişey olduğunu çok iyi biliyorum hemoroid derdinin Allah yardımcın olsun 🙏
Sağol canım kanama herdefa olmuyor ama bu zorluk feci hapul hupul yiyici biriside değilim ama anlamadm 🙄🙂

Ocean hamilelikte kullanılıyorsa ben de arada iki fıs sıkayım sanki d vit baya düşük gibi benim. Bu arada çok teşekkürler canım düşünmen yeterli 🙏 hamile halinle hic ugrasma kargo vs. Bizim ASM doktoru ilaç yazma konusunda sorun çıkarmıyor sağolsun gidince yazıyor hemen. Çok teşekkür ederim 💐
Rica ederim ne demek . Yarın sağlık ocağına gidicem progesteron yazdırmak için oraya bırakirim öyleyse .

Ayşe Kafkasli bana kullanabilirsin demişti gosterince . Ben unutuyorum o ayrı tabi :KK43:

X