2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhaba arkadaşlar,

Gruba yeni katıldım. Doğum aslinda Ocak ayında planlanılıyordu fakat bu gidişle erken doğumum olacak. Şuan 32+4 haftalik gebeyim. İlk gebeligim ve çok korkuyorum. Malesef gebelikte böbreklerimde rahatsızlık olduğunu öğrendim ve kortizon tedavisine başlanıldı. Tansiyonum ve şekerim yokken kortizondan dolayı ikisi de çıktı ve bu da bebeğinin sıvısının artmasına sebep oldu. Artık yiprandigimi hissediyorum. Normal doğum düşünüyordum hep fakat sezeryan olma ihtimali çok yüksek. Epidural ve spiral istemiyorum. Genel anestezi hakkında ne düşünüyorsunuz sizlerin de düşüncelerini almak isterim sevgili Annelerim :)

Kızlar basur problemi yasayaniniz varmı şu 1 haftadır benim sıkıntılarım çoğaldı ztn vardı artırdı yoğurtta yiyorum okdr anlamadım zeytinyağ içmeye başladım faydası olur umarım🥴😬
Kronik kabızlığım var hamileliğimden bağımsız. Küçük yaşlarda da hemoroid ameliyatı olmustum . Bana iyi gelen şeyler lifli beslenmek ,kefir tüketmek ve kuru kayısı . İlaçsız kuru kayisilar oluyor yaprak şeklinde kurutulmuş. Onu sabah sıcak suya koyuyorum . Yarım saat bekliyorum kahvaltıdan önce yiyorum üzerine de suyunu içiyorum . Şekerin yoksa tabi bunu yapabilirsin ,rahatlatır .

Hahhaha bende bana ot ,cöp yedirir, içirir diye çok korkuyorum 😂
Ben de benimkinden o bakıma korkuyorum, rahim ağzı ameliyatı oldugumda bana ısırgan otu kaynatıp icirmisti, ortalık kan gölüne dönmüştü. En son bacaklarımdan kanlar süzülürken tansiyonum düşmüş. O yüzden çok dikkatli olmam lazım kayınvalidem gelince 🙃

Oğluma küçükken de teyzesi bakmıştı bı sure. 2-9 aylık arası teyzesi bakıyordu, kardeşim o zaman yeni mezun olmuştu ise girene kadar oğlumla ilgilendi, o yüzden ilişkileri güzeldir, öncelikle benimle hastanede kalmak istiyor o mümkün değilse de teyzemle kalırım diyor.
Ben de öğrenciyken çok yardımcı oldum ablama. Çocuklar elimde büyüdüler o kadar emeğim var ki onlarda. Evladım gibi seviyorum onlar da beni anne gibi görür. Oğlunun senden sonraki tercihinin teyzesi olması çok normal 🥹💕

Merhaba arkadaşlar,

Gruba yeni katıldım. Doğum aslinda Ocak ayında planlanılıyordu fakat bu gidişle erken doğumum olacak. Şuan 32+4 haftalik gebeyim. İlk gebeligim ve çok korkuyorum. Malesef gebelikte böbreklerimde rahatsızlık olduğunu öğrendim ve kortizon tedavisine başlanıldı. Tansiyonum ve şekerim yokken kortizondan dolayı ikisi de çıktı ve bu da bebeğinin sıvısının artmasına sebep oldu. Artık yiprandigimi hissediyorum. Normal doğum düşünüyordum hep fakat sezeryan olma ihtimali çok yüksek. Epidural ve spiral istemiyorum. Genel anestezi hakkında ne düşünüyorsunuz sizlerin de düşüncelerini almak isterim sevgili Annelerim :)
Cook çok geçmiş olsun ...
Benim de ilk doğumum olucak inşallah 🙏 Doktor neyi uygun görürse onu yapmaktan yanayım ben . Genel anestezi de tercih meselesi neden olmasın ki

Ben de benimkinden o bakıma korkuyorum, rahim ağzı ameliyatı oldugumda bana ısırgan otu kaynatıp icirmisti, ortalık kan gölüne dönmüştü. En son bacaklarımdan kanlar süzülürken tansiyonum düşmüş. O yüzden çok dikkatli olmam lazım kayınvalidem gelince 🙃
Ay kıyamam ya ısırgan otu ne alaka nerden ogrenmis acaba 😔
Ben sırf bu yüzden kavga etmekten korkuyorum ...Hayırlısı bakalım ...

Benimkinin güya var ama daha kibrit çöpü gibi bacakları olan bebeği asla bakamaz, biraz ele avuca gelmesi lazım, ikinci çocuk olmasına rağmen ben yine ilk bı iki hafta tutarken eli ayağına dolaşır diye düşünüyorum. Normalde sogukkanlidir ben evhamliyim ama ben de annemden başkasına güvenemem ilk zamanlar bakım için, kendime bile, genzine süt kaçsa ben oracıkta korkudan bayılırım. Annem şart bana 😁
Benim eşim nasıl tutacağını da bilmiyor zaten. Aşırı tecrübesiz. Eminim bebeği görünce bi korkup panikler ne yapacağım bununla diye 🤣 O yüzden Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin 🙏🏻☺️

Grubumuzda bi bebekte daha strese girmeyelim ama ya. Nasıl aşağıda hissediyorsun tam olarak. Benimki de hala kasıklarda baya hareketli. Başının yanına kollarını kaldırıyor diye düşünüyorum hep
Benim de öyle kasıklarda hissediyorum bazen bazen de yukarida . Tehlikeli bir durum değildir dimi ? Bir de bazen vajinamda çok kısa süreli bir şey hissediyorum . Hafif bı dolgunluk ,uyuşma gbi . Kontrol süreme de daha var . Gidince sorucam ama böyle hisseden var mı acaba merak ettim . Bir iki gündür var bu his .

Öyle mi, o zaman sat i da erken girmiş öyle göstermiş. Yapilabiliyorsa benimki de işi yokuşa sürmez yapar, ama burada öncesinde verilmiyor filan diye konuşuldu ya ben de tam 32+0 diye hesap edip randevu aldım.
Benim hastaneye gitmem çok zor değil en kötü tekrar giderim diye düşünüyordum ama doktor sorun değil rapor yazarım dedi. Kağıdı alınca baktım bebeğin doğum tarihini erken girmiş. Bence mutlaka yardımcı olur doktorun. 2 gün için seni yormazlar

Grubumuzda bi bebekte daha strese girmeyelim ama ya. Nasıl aşağıda hissediyorsun tam olarak. Benimki de hala kasıklarda baya hareketli. Başının yanına kollarını kaldırıyor diye düşünüyorum hep
canim hickirik oldu bebis yani afedersin vajinada hissettim tüm hickiriklarini nasil anlatsam kasiklarimin alt tarafi
Bir hafta önce kontrolde 30 mm idi rahim boyu. Yarin gidicem tekrar

Yalnızlık derken aslında eşimi kastetmiştim o olsa yeter gbi geliyor fakat onun da benim de tecrübe sıfır 😂 Güya gebe okuluna falan gidicektim ama hareket kısıtlaması getirince doktor nasip olmadi . Senin dediğin doğru ben istemezsem de bizi yalnız bırakmaz muhtemelen anneler . Bakalım neler olucak 🤷

Yaa annen duygusallasadabilir tabi hiç o tarafından bakmadım . Sen öncesinde annenden taktikleri al madem ne yapman gerektigini anlatsın 🥰
Ay evet sadece eşin olursa çok zorlanırsınız☺️ Kendimizin gücü sağlığı yerinde olsa sorun olmaz ama o sırada biz de bebek de baktıma muhtaç olacak. En iyisi annelerin birinin gelmesi 🥰

Herkese merhabalar umarım herkes çok iyidir 🙏

Ben bugün bebeğin çantasını yapayım dedim en azından . Arkadaşım yardıma gelmişti sağolsun . 1 tane 10 lu set bir tane 5 li set bir tane de tulum koyduk. Ekstra çorap koyduk . Kıyafet olarak bunlar yeterli olur mu ?
Ben 2 yenidoğan takım koydum bir tane de büyük takım koydum. Beklenenden uzun doğarsa falan diye. Bi de ekstra 2 tane zıbın koydum. Kaka olur kan olur yere düşer hastane ortamı bu ☺️Ben çorap koymamışım sen yazınca fark ettim hemen ekleyeyim onu da 🥰

Merhaba arkadaşlar,

Geçmiş olsun bobregindeki rahatsızlık bir an önce iyileşir umarım. Ben epidural sezaryen olmuştum, bu doğumumu da o şekilde düşünüyorum, bana epidural konforlu gelmişti çünkü ben genel anesteziden korkuyorum. Kendi talebim epiduralden yanaydı, doktorum da tercihimi değiştirmedi, sen de kendini nasıl iyi hissedeceksen o şekilde yapmalısın, epidural ya da spinal benim psikolojim kaldırmaz diyorsan ve genel anestezi sana daha güvenilir geliyorsa doktoruna bunu söyle, ona göre doğum öncesi anestezi şekline karar verirsiniz.

X