2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Annemi istiyorum ben. İlk dogumumda annem ve kardeşim ikisi de kalmıştı hastanede. Biri benle biri bebekle ilgilenmisti. Ama şimdi kardesim çalışıyor, gerçi büyük oğlum teyzemle kalırım diyor, yine mecbur izin alabilir, babanesi de gelecek memleketten ama evde babanesiyle kalmak istemiyor. Keşke hastanede benimle kalmasına izin verseler. Refakatçi olarak annem eşimden daha iyi olur. Benim yine sezaryen olacağı için bebekle ilgilenme hususunda annem daha tecrübeli. Eşim asla bı kaç saatlik bebegi besleyemez altını değiştirip uzerini giydiremez. Elleri titrer 😁
Bence de en iyi anneanne yardımcı olabilir. Bebeğe de bize de en iyi annemiz bakar diye düşünüyorum. Küçük yeğenimin doğumunda ablasına ben bakmıştım sen öyle diyince aklıma geldi. Anne yarısıyız tabi çok seviyorlar bizi 😍😍

Bence de en iyi anneanne yardımcı olabilir. Bebeğe de bize de en iyi annemiz bakar diye düşünüyorum. Küçük yeğenimin doğumunda ablasına ben bakmıştım sen öyle diyince aklıma geldi. Anne yarısıyız tabi çok seviyorlar bizi 😍😍
Oğluma küçükken de teyzesi bakmıştı bı sure. 2-9 aylık arası teyzesi bakıyordu, kardeşim o zaman yeni mezun olmuştu ise girene kadar oğlumla ilgilendi, o yüzden ilişkileri güzeldir, öncelikle benimle hastanede kalmak istiyor o mümkün değilse de teyzemle kalırım diyor.

Yok canım onunla alakalı değil benim dediğim şey, ben yanlış mı hesapladim perşembeye denk gelmiyor mu acaba dedim. Yoksa benim de doğum için 15 Ocak civarı alalım dedi doktorum. Ben çalıştığım için yasal analık iznimi uzaticam o yüzden de öncesindeki doğum iznimi geç baslatmam lazım o da son adet tarihine göre hedaplandiginda tam 32+0 da rapor verilmesi gerekiyor öncesinde verilemiyormus
Himm şimdi anladım aslında aynı durumda gibiyiz. Ama sen bence doğuracağın tarihten değilde sat ından hesaplayarak her türlü bugün 31 haftalıksın uygulamalarda mantıken aynı gösteriyor senin satın benden 2 gün önce çünkü 20 Nisan o zaman bugün tam 31 oluyorsun. Benim uygulamam doğumu 26 gösteriyor çünkü son günü 39+6 olarak almış. Muhtemelen senin kullandığın uygulama doğum tarihini 40+0 olarak almıştır. O yüzden aramızda 1 günlük fark çıkıyor doğumda. Dediğim gibi kafan karışmasın hiç randevunu değiştirme 32 oluyorsun haftaya bugün.

Böyle bi cevap beklemiyordum. Bebek kucak kucak gezmekten sana gelmeyecek gibi duruyor🤣
Benim doğumda hastanede değil ama evde her 5 metrekareye bir insan düşüyordu 😁 dediğin gibi çocuk kucaktan kucağa gezerken bı turlu bana gelmiyordu carlamistim bı keresinde çocuğumu bana verin artık diye. İnsan aynı evin içinde bebeğine hasret kalır mı yahu 😁 sonra herkes gidince doyduk kucaklaşmaya gerçi 😁

Himm şimdi anladım aslında aynı durumda gibiyiz. Ama sen bence doğuracağın tarihten değilde sat ından hesaplayarak her türlü bugün 31 haftalıksın uygulamalarda mantıken aynı gösteriyor senin satın benden 2 gün önce çünkü 20 Nisan o zaman bugün tam 31 oluyorsun. Benim uygulamam doğumu 26 gösteriyor çünkü son günü 39+6 olarak almış. Muhtemelen senin kullandığın uygulama doğum tarihini 40+0 olarak almıştır. O yüzden aramızda 1 günlük fark çıkıyor doğumda. Dediğim gibi kafan karışmasın hiç randevunu değiştirme 32 oluyorsun haftaya bugün.
Aynen sat a göre hesaplaninca doğru tarihe aldım galiba. Hastane de bir uzak trafik vs iki gün arayla gidip gelme fikri bile urpertiyor 😁

Benim kız kardeşim yok . Annem de 3 saatlik mesafede başka şehirde yaşıyor . Yakın olsa bile eşimin kalmasini isterdim .

Ben normalde doğumdan sonra da kimseyi istemiyordum ama rahim agzi kisalmasi görüldüğü için annemi çağırdım geldi bu süreçlerde sağolsun . Bir iki haftaya da kayınvalide gelir diye düşünüyorum 😀 Kimseyi istemem aman ne gerek var modundaydim. Ne kadar kalır bilmiyorum git gel yapar belki ama o da 1000 km ötede yaşıyor .

Bu arada annem ebe olsaydı ben annemi isteyebilirdim :)
Yalnız olmaz canım olur mu hiç. Anne kayınvalide eş üçünden birini seçmen gerekecek. Ne kadar uzak da olsa biri gelir illaki. Sen istemesen de yalnız bırakmazlar seni ☺️ Annem ebe de olsa doğum sırasında duygusallaşır bi panikler ben bağırırsam falan. Annem varken baskı hissederim ben onu üzmeyeyim diye bağıramam ağlayamam 🙈

Benim de son adet tarihi 20 Nisan senden iki gün önce ama ikimizin de tahmini doğum tarihi aynı görünüyor çok enteresan 😁 eğer seninki doğruysa haftaya Perşembe randevu günü 32+0 olmuyorum 31+5 oluyorum, çalışabilir raporu verilmez, illaki 32+0 olması gerekiyormuş o gün. Üniversite hastanesine gittiğim için de randevu olayı sıkıntı, şimdi baksam iki gün sonrası için randevu bulamayabilirim. Kafam karıştı. Benim de bebek iki haftaya yakın ileriden gidiyor ama ona bakmıyor doktorlar rapor verirken, tam günü gününe 32. Haftanın dolmuş olmasını istiyorlarmış. Umarım doğru zamana almisimdir randevuyu
Canım doktor bı şey demedi mi? Ben de bugün aldım 32 hafta calışamaz raporunu. Bana son kontrolde sôylemişti şu gün diye. Benimki de karışık çok. Normalde adet tarihim 9 Nisan. Transfer de 4 Mayıs. Gecikmeli transfer olduğu için 9 nisanı kabul etmiyorlar son adet tarihi olarak. Önce gittiğim doktor 19 Nisan diyordu ben hep öyle alistirmıştım kendimi. Hatta burdakinde de oyle gorünüyor 24 Ocak gorünüyor doğum tarihi. Ama şimdiki doktorum 13 Nisan olarak alacağız dedi. Her gittiğimde de tekrar tekrar aynı muhabbeti yapıyoruz😊

Canım doktor bı şey demedi mi? Ben de bugün aldım 32 hafta calışamaz raporunu. Bana son kontrolde sôylemişti şu gün diye. Benimki de karışık çok. Normalde adet tarihim 9 Nisan. Transfer de 4 Mayıs. Gecikmeli transfer olduğu için 9 nisanı kabul etmiyorlar son adet tarihi olarak. Önce gittiğim doktor 19 Nisan diyordu ben hep öyle alistirmıştım kendimi. Hatta burdakinde de oyle gorünüyor 24 Ocak gorünüyor doğum tarihi. Ama şimdiki doktorum 13 Nisan olarak alacağız dedi. Her gittiğimde de tekrar tekrar aynı muhabbeti yapıyoruz😊
Doktor tarih olarak söylemedi, yani takvimden bakıp hesap etmedi, tam 32+0 olduğun gün gel dedi sadece. Ben de işte hesap ettim haftaya Perşembeye denk geliyor 32+0. Ama az önce aynı doğum tarihi farklı haftalar görünce yanlis mi gösteriyor benim uygulama dedim. Sat a göre benim 25 Ocak, ama adet tarihim 2 gün önce. Bı uygulama daha indirip bakayım en iyisi ben. Bugün 31+0 görünüyorum bendeki uygulamaya göre

Ebe anne diretmez mi ya ben kalayım diye, ben olsam kesin isterdim daha doğrusu benim isteyip istememe lüksüm olmazdı 😀
İlk doğumumda kayınvalidem ve büyük ablam kalmıştı yanımda oda müsaitti, iyi olmuştu :) Annemin yaşı var, öyle yatması kalkması kolay değil. hem o ertesi güne hazırlıkları yapmıştı sağ olsun evde.
Şİmdi ablamlar ankaradan hemen gelebilir mi bilmiyorum, malum eskişehirin kışı meşhurdur, bu sene de ağır geçecek deniyor. Kızım evde kim olsa kalır ama babası kesin yanında olsun isterim.
Bakalım napıcaz :)
Canım ben annemi doğum sonrası istiyorum ama doğururken istemiyorum. Sonuçta acı çekiyorsun ne bileyim. Torun falan gözü görmez kendi çocuğuna üzülür diye düşünüyorum. Annem fazla duygusal hassas bi kadın. Dışarıda beklesinler ben rahatça bağırıp çağırıp ağlayayım. Belki kocama söveceğim o sırada 🤣🤣 İlk doğumum olacağı için neye dönüşürüm bilmiyorum. Belki gıkım bile çıkmaz hiç bi tahminim yok 🤣

E yaşandı bu 2 defa Buda 3. Serisi artık bizim filmin 😂 kayınvalidem hiçbir işe yaramaz çocuk bakamaz vs madem ne geliyorsun bekle işte otur evde birde öyle bir gelşyor ki orası daha da gülünç 😂 sanki altın gününe gidiyor hemen poğaçalar pideler meyve suları 10 arlı 20 li ama ıslak mendiller peçeteler oturuyor yiyor içiyor eteğini sirkeliyor gidiyor 😅 orda bebek varmış yeni doğmuş muş, gelini yeni doğum yapmış mış bu kısımlar önemli değil onun için orda bulunsun ve karnımı doyursun tek mesele bu 😂
Ben daha hiç kayınvalidesi normal olan kadın görmedim. Her seferinde şaşırtıyor beni bunlar. Ellerinden öpüyorum ne diyim 🤣🤣🤣

Benim eşim ve annem kalır diye düşünüyorum. Biri benimle, biri bebişle ilgilense daha hızlı toparlanılır. Hemde bir kişi çok fazla yorulmamış olur 😊
Evet öyle mantıklı. Eşim annemle birlikte gelirse olur yoksa sadece eşimi istemiyorum. Çünkü hiç bir fikri yok bebek bakma konusunda 🤣

Benim de son adet tarihi 20 Nisan senden iki gün önce ama ikimizin de tahmini doğum tarihi aynı görünüyor çok enteresan 😁 eğer seninki doğruysa haftaya Perşembe randevu günü 32+0 olmuyorum 31+5 oluyorum, çalışabilir raporu verilmez, illaki 32+0 olması gerekiyormuş o gün. Üniversite hastanesine gittiğim için de randevu olayı sıkıntı, şimdi baksam iki gün sonrası için randevu bulamayabilirim. Kafam karıştı. Benim de bebek iki haftaya yakın ileriden gidiyor ama ona bakmıyor doktorlar rapor verirken, tam günü gününe 32. Haftanın dolmuş olmasını istiyorlarmış. Umarım doğru zamana almisimdir randevuyu
Canım 31+5 te rapor verdi doktorum bana devlet hastanesinde. Tahmini doğum tarihine de 2 gün erken olarak yazmış. Tam 32de gitmeye gerek yokmuş

Evet öyle mantıklı. Eşim annemle birlikte gelirse olur yoksa sadece eşimi istemiyorum. Çünkü hiç bir fikri yok bebek bakma konusunda 🤣
Benimkinin güya var ama daha kibrit çöpü gibi bacakları olan bebeği asla bakamaz, biraz ele avuca gelmesi lazım, ikinci çocuk olmasına rağmen ben yine ilk bı iki hafta tutarken eli ayağına dolaşır diye düşünüyorum. Normalde sogukkanlidir ben evhamliyim ama ben de annemden başkasına güvenemem ilk zamanlar bakım için, kendime bile, genzine süt kaçsa ben oracıkta korkudan bayılırım. Annem şart bana 😁

X