2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kış ayı oldugu için sanki atlet daha kullanışlı olur gibi emzirme sütyeninin üzerine normal atlet giysek yine açmak kapamak sıkıntı olur çünkü değil mi
Evet kışın emzirme atleti kullanışlı oluyor. Ben düğmeli pijama giyiyorum zaten lohusa pijamalarınin hepsinin önü düğmeli, üstten düğmeleri açıp rahatlıkla emzirebiliyordum emzirme atletiyle. Sutyensiz de evin içinde bile olsan olmuyor. Toplaması lazım göğüsleri biseyin. Penye olduğu için rahat oluyor zaten öyle destekli sutyenler gibi değiller.

Evet kışın emzirme atleti kullanışlı oluyor. Ben düğmeli pijama giyiyorum zaten lohusa pijamalarınin hepsinin önü düğmeli, üstten düğmeleri açıp rahatlıkla emzirebiliyordum emzirme atletiyle. Sutyensiz de evin içinde bile olsan olmuyor. Toplaması lazım göğüsleri biseyin. Penye olduğu için rahat oluyor zaten öyle destekli sutyenler gibi değiller.
Emzirme atleti haricinde sütyen mi giyelim diyosun galiba suan olayı cok yanlis anliyorum😂

Emzirme atleti haricinde sütyen mi giyelim diyosun galiba suan olayı cok yanlis anliyorum😂
pentinin hiç çamaşır var balensiz, onu almayı düşünüyorum ben sütyensiz gezmeyi sevmem şimbil şimbil sallanıyorlar 😂 yada kaplı emzirme sütyenleri var bende hala almadım bakınıyorum işte 😅

Tıpkı siz gibiyim ilk gebeliğim ikizdi 36 da plansız doğumla kızıma kucağıma aldim şükr kuveze girmedi 30 da ciğer geliştirici olmuştum oğlumu kaybettim anne karnında ex olmuş şimdide doktorum Şubat başı diyor ama beklemeyiz Ocak sonu alırız dedi 38.haftda muhtemelen doğum olur saglikla gelsinlerde inanın haftasının zayıflığın bı önemi yok kızım 2200 dü dokunmaya kiyamazdim şimdi maşallah 4 yaşında 22 kilo 🤲😄😍 sağlıcakla doguralim inşallah
Amin inşallah. Sağlıklı olsun da asla kilo takıntım yok. Bide benim ilk bebegim şuan 8 aylik doğumun da 11 aylik olucak. İkisi de küçük nasil bakicam diye endişeleniyorum. Bide ara vermeden iki sezeryan beni korkutuyor

Amin inşallah. Sağlıklı olsun da asla kilo takıntım yok. Bide benim ilk bebegim şuan 8 aylik doğumun da 11 aylik olucak. İkisi de küçük nasil bakicam diye endişeleniyorum. Bide ara vermeden iki sezeryan beni korkutuyor
Allah yardimcin olsun canim insallah kolay gecer ameliyatin🙏 dikislerinde agri falan oluyor mu doktorun riskli bir durumdan bahsetti mi yoksa kendin mi korkuyosun

Evet sütyen bence emzirme döneminde gerekiyor, çok büyüdükleri ve dolgunlastiklari için toparlayıcı bişey giymek lazım, bı de göğüs pedi koyuyoruz süt sızıntısı için. Ama kış dönemi olduğu için sütyen haricinde atlette gerekli tabi. Normal ipli atletler de iş görür ama ben emzirme atleti ile rahat etmiştik hiç sundurmeye gerek kalmamıştı üstten filan. Ama atlet keyfe keder alınsa da bence emzirme sütyeni büyük rahatlik

Benim vajina kemigimde sizi var özellikle sabahları. Üst tarafında özellikle.
Ya oda var ama belime bi sızım sızım ağrı girdi karnım zaten hep toplanmış gibi sipsivri önde. Ööffff. Yani bi görseydim 37-38 leri bu nedir ya kalbim hergün küt küt 😔

Evet sütyen bence emzirme döneminde gerekiyor, çok büyüdükleri ve dolgunlastiklari için toparlayıcı bişey giymek lazım, bı de göğüs pedi koyuyoruz süt sızıntısı için. Ama kış dönemi olduğu için sütyen haricinde atlette gerekli tabi. Normal ipli atletler de iş görür ama ben emzirme atleti ile rahat etmiştik hiç sundurmeye gerek kalmamıştı üstten filan. Ama atlet keyfe keder alınsa da bence emzirme sütyeni büyük rahatlik
Anladim canim ben hic böyle düşünmemiştim. Neyse artık deneyerek görcez herşeyi 😂

Kızlar bir şey sorucam size. Bebeğin hareketlerini hiç hissetmedim bugün. Ancak sürekli karın sertleşiyor, kasılma olarak adlandırıyoruz ya daha önce de konusu geçmişti. Hareketlerini hiç hissetmedigim için bugün korkuyorum biraz ama bu sertleşme vs olduğu için bebiş sağlıklı ve yaşıyordur değil mi? Daha önce bir kaybım var saçma sapan şeyler geliyor aklıma. 33 haftalık gebelik. Bu sertleşme de bebisle alakalı sonuçta değil mi? Dün gece 2 civarı hissettim en son, sabah 8 buçukta uyandım bu saate kadar tık yok.

Kış ayı oldugu için sanki atlet daha kullanışlı olur gibi emzirme sütyeninin üzerine normal atlet giysek yine açmak kapamak sıkıntı olur çünkü değil mi
Evet lohusayken belimizi sicak tutmamiz lazim bence:KK48:
pentinin hiç çamaşır var balensiz, onu almayı düşünüyorum ben sütyensiz gezmeyi sevmem şimbil şimbil sallanıyorlar 😂 yada kaplı emzirme sütyenleri var bende hala almadım bakınıyorum işte 😅

Valla canim benimkiler şimbil şimbil sallanmiyo küçükse demekki :KK70:
atlet yetiyo bana hem sütyen hem atlet sıkılırımki ben 😅

Kızlar bir şey sorucam size. Bebeğin hareketlerini hiç hissetmedim bugün. Ancak sürekli karın sertleşiyor, kasılma olarak adlandırıyoruz ya daha önce de konusu geçmişti. Hareketlerini hiç hissetmedigim için bugün korkuyorum biraz ama bu sertleşme vs olduğu için bebiş sağlıklı ve yaşıyordur değil mi? Daha önce bir kaybım var saçma sapan şeyler geliyor aklıma. 33 haftalık gebelik. Bu sertleşme de bebisle alakalı sonuçta değil mi? Dün gece 2 civarı hissettim en son, sabah 8 buçukta uyandım bu saate kadar tık yok.
Canım yemek ye sonra tatlı bir şeyler atıştır. Sırtüstü 2 dk sonra sola sonra sağa yat 5-6 dakika. Genelde sağa yatınca benimki o gün hiç hareket etmediyse bile sağda hareket ediyor. Yine de hareketini hissetmediysen acile git bence. Dr günlük en az 10 hareket hissetmemiz gerektiğini söyledi.

Canım yemek ye sonra tatlı bir şeyler atıştır. Sırtüstü 2 dk sonra sola sonra sağa yat 5-6 dakika. Genelde sağa yatınca benimki o gün hiç hareket etmediyse bile sağda hareket ediyor. Yine de hareketini hissetmediysen acile git bence. Dr günlük en az 10 hareket hissetmemiz gerektiğini söyledi.
Şimdi boza içtim, hafiften hareketlendi yemekte yiyeceğim birazdan ama kasılmalarım aşırı devam ediyor bir yere toplanıyor çok sık oldu bugün

Evet lohusayken belimizi sicak tutmamiz lazim bence:KK48:

Valla canim benimkiler şimbil şimbil sallanmiyo küçükse demekki :KK70:
atlet yetiyo bana hem sütyen hem atlet sıkılırımki ben 😅
Ay ben lohusayken çok üşüyorum benim ilki de kış bebegiydi değil atlet sütyen polar pijama üstüne sabahlık bile yetmiyor. Gerçi ben normalde de atletsiz gezemem yazin yarım atlet kışın normal atlet hem terlemeye hem üşümeye birebir 😁 normalde sütyen takmayı sevmem evin içinde ama lohusalıkta sütyen bana rahat geliyor, destekli olsa hayatta takamam da penye olunca inanılmaz konforlu. Disari çıkarken bile destekli takmıyorum emzirirken. Dışarda örtüyü üzerine at, üsten aç emzir 😁

Kizlar hastane cantami hazırlamaya calisiyorum ama heyecandan isin icinden cikamadim neyden ne kadar koycam diye kafam cok karıştı 😂 elim ayagim titredi resmen ya sanki cok yaklasti gibi hissedince panik oldum
Tatlim bi liste yap ihtiyaclarini yaz. Cantaya koydugunu listeden cikar. Öyle iyi oluyo acaba bir sey unuttum mu derdin olmuyo.

X