2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Benimkiside kilo almıyo nerdeyse 3 haftada 160 gram almış bizim doktor bu ay ek gıdaya başlatıcak geçen ay yemeklere atlıyo mu diye sormuştu ama o zaman hiç atlamıyodu 10 gündür ne yesek saldırıyo ağzını açıyo vakti geldi sanırım ama tadım ayı sadece kilo almaz yine☹️ emekleme çalışmaları var mı seninkinde o hareketlenmeler de kilo aldırmıyomuş
Evet yuzer gibi yapıyor
Donemıyordu simdi fıldır fıldır masallah ama moralım bozuk hasta falan plur aç kalır dıye dertlendım 2 gundur

Tartıda hassas degıl bi oyle bi boyle tartıyor bilemedımde kılosunu aman ne bıleyım

Sizinkilerin kiloları baya iyi, benim kız 6400 anne sütüyle, bu ay 550 gram aldı, mama yok. 5. Ayında doğum kilosunun iki katıysa sorun yok diye biliyorum, bizim öyle oldu. Benim temostan su içmeye çalıştı bugün, yemeklere de bakıyor. Mama sandalyesine oturtutırym arada ama durmuyor.

Kızlat destekli oturtmaya geçtiniz mi, nasıl oturtturuyorsunuz? Ben emzirme yastığı ile denedim ama direkt öne yuvarlanıyor. Acaba bunun için özel vakumlu oturanlardan almama gerek var mı?

Evet yuzer gibi yapıyor
Donemıyordu simdi fıldır fıldır masallah ama moralım bozuk hasta falan plur aç kalır dıye dertlendım 2 gundur
Benimde moralim bozuldu ama yapıcak bişey yok sağlıklı olsunlarda belki de kilolu bebek olmıcaklar bilemedim

Kızlat destekli oturtmaya geçtiniz mi, nasıl oturtturuyorsunuz? Ben emzirme yastığı ile denedim ama direkt öne yuvarlanıyor. Acaba bunun için özel vakumlu oturanlardan almama gerek var mı?
Bende var o vakumlulardan ilerde çok işine yarıyomuş mesela mutfakta iş yaparken içine koyabilirsin bence al ama şuan ona oturtmak için erken galiba 6.ayını doldursun dediler bana şuan canlı destek ve birazda yastıkla destekle oturtuyorum öne düşüyo tabi hemen nasıl ek gıdaya başlıcaklar böyle bilemiyorum

Ben kucakta sürekli oturtuyorum zaten arada da koltukta köşelere koyuyorum 2-3 dk

Bende var o vakumlulardan ilerde çok işine yarıyomuş mesela mutfakta iş yaparken içine koyabilirsin bence al ama şuan ona oturtmak için erken galiba 6.ayını doldursun dediler bana şuan canlı destek ve birazda yastıkla destekle oturtuyorum öne düşüyo tabi hemen nasıl ek gıdaya başlıcaklar böyle bilemiyorum
Ben oturtuyorum mama sandalyesine biraz sırta doğru eğimli. Çok dik oturamıyo. Bebek arabasında da puseti kaldırdım. Ona da karşıya bakacak şekilde yine hafif eğimli oturtuyorum.

Mamas papasın mama sandalyesi şeklinde olanı var. Normal sandalyeye sabitleniyo kemerleriyle. Nereye istersen koyuyosun portatif bişiy. Çok beğendim onu. Mama sandalyesi gibi gereksiz yer kaplamıyo. Bana bi arkadaşım mama sandalyesi verdi. Elimde olmasaydı onu alırdım bende.

Mamas papasın mama sandalyesi şeklinde olanı var. Normal sandalyeye sabitleniyo kemerleriyle. Nereye istersen koyuyosun portatif bişiy. Çok beğendim onu. Mama sandalyesi gibi gereksiz yer kaplamıyo. Bana bi arkadaşım mama sandalyesi verdi. Elimde olmasaydı onu alırdım bende.
Benım gördüğüm kadarıyla bu sandalyeler max 1 yasına kadar filan kullanılıyo. çocuklar sıkılarak oturuyor hatta . Ben de hafif portatif uygun bişi alacagım

Kızlar merhaba , mutlaka konusu geçmiştir ben kaçırmısımdır , sormak istedim , gece uykuya yatırıyorum banyo yaptıktan sonra , 1 saat sonra hop kalkıyor tekrar meme vererek uyutmaya çalısıyorum memede uyutabiliyorum sadece , siz nasıl yapıyorsunuz nasıl uyutabiliyorsunuz?

Kızlar merhaba , mutlaka konusu geçmiştir ben kaçırmısımdır , sormak istedim , gece uykuya yatırıyorum banyo yaptıktan sonra , 1 saat sonra hop kalkıyor tekrar meme vererek uyutmaya çalısıyorum memede uyutabiliyorum sadece , siz nasıl yapıyorsunuz nasıl uyutabiliyorsunuz?
Aynı benimde. Memede uyuyo. Hatta bazen gece boyu kucakta devam ediyo uykuya. Yatağa koyunca uyanıyo. Herzaman bir olmuyo

Ben oturtuyorum mama sandalyesine biraz sırta doğru eğimli. Çok dik oturamıyo. Bebek arabasında da puseti kaldırdım. Ona da karşıya bakacak şekilde yine hafif eğimli oturtuyorum.
Bende başlıcam senin gibi yapmaya pusetten atıyo kendini zaten hiç sevmiyo. Artık oturabildiği kadar oturtsak sorun olmaz sanırım sağlık ocağındaki hemşire 5-10 dk oturt mama sandalyesine dedi bilemedim

Maşallah çok güzel kilo alımı🧿 benimkisi almıyo ya artık acaba diyorum sütüm mü yetmiyo yoksa kalitesi falan mı düştü bilemiyorum☹️ siz neyle besliyorsunuz anne sütü mü sadece? Benimkisi 22sinde 5.ayı bitiricek 7100 gram aslında kilosu kötü değil ama üstüne almıyo çok az alıyo
kilosu iyiymiş aslında aç kalsa da ağlar diye düşünüyorum ama kilo da alması gerek tabii mama vermeyi denedin mi ?ben emziriyorum sadece sanırım sütüm yağlı kahvaltıda tahin pekmez ve ceviz çok tüketiyorum birde bol su içiyorum bunların etkisi olabilir onun dışında çok yemek yiyen biri değilim

Biz bu ay doktora kontrole gidemedik o yüzden her şey havada kaldı bende gitsem otuttur diyecek miydi ek gıda için önden bir hazırlık yaptıracak mıydı, kötü oldu.

Bizim de aynı çoğu zaman bir ara classy classy yazmıştı artık uyuyor demiştim ama yine eskiye döndü :KK70: hatta bazen yarım saat sonra bile kalkabiliyor tam derin uykuya geçmesi 11 i buluyor

X