2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Çok teşekkür ederim ben de dudulludayım tam da ataşehirden öneri bekliyordum süper oldu 🥰 biraz pahalı bu hastaneler galiba ama bir sorayım muayene ücretlerini 🤍
Ben de oradayım :) ben erdem hast kürşat beye gidiyorum ama ben de degıstırecegım. Mayıs grubundan biri de hisar hospital engin tutar ı cok önermişti. Ben de ona randevu alacagım sanırım.

Hıcbısı yemek ıstemıyor 5.5 ay tam çıldırvak kıloda almıyo

Hıcbısı yemek ıstemıyor 5.5 ay tam çıldırvak kıloda almıyo
Benimkiside kilo almıyo nerdeyse 3 haftada 160 gram almış bizim doktor bu ay ek gıdaya başlatıcak geçen ay yemeklere atlıyo mu diye sormuştu ama o zaman hiç atlamıyodu 10 gündür ne yesek saldırıyo ağzını açıyo vakti geldi sanırım ama tadım ayı sadece kilo almaz yine☹️ emekleme çalışmaları var mı seninkinde o hareketlenmeler de kilo aldırmıyomuş

4-6 ay arası aylık 400 gram alınması bekleniyomuş benimkisi almıyo ki o kadar hele bu ay iyice düşmüş kilo alımı ama hiç aç gibi ağlamıyo gayet keyfi yerinde çok hareketli hatta sizinkilerde kilo alımı nasıl kızlar yavaşladı mı?

4-6 ay arası aylık 400 gram alınması bekleniyomuş benimkisi almıyo ki o kadar hele bu ay iyice düşmüş kilo alımı ama hiç aç gibi ağlamıyo gayet keyfi yerinde çok hareketli hatta sizinkilerde kilo alımı nasıl kızlar yavaşladı mı?
Benim kızım 24 nisan doğumlu, geçen ay 300 gram almış 🥲 inanılmaz hareketli bacakları sabit durmuyor. Hiç aç gibi değil aynen benimki de. Ama almıyor yani çişli kakalı bezi de normal ama kilo artmıyor

Artık ek gıda zamanımız geldi. Bu ay bizde az kilo aldık. Doktor artık ek gıda istiyo dedi. Benim oğlum haşlanmış sebzeleri hiç sevmedi. Direk sebze çorbası yapayım diyorum. Belki öyle sever. Zaten kime sorduysam çocuğu zorlama haşlanmış tatsız şeylerle çorba yap ona diyo.

Kizlar bizi taburcu ettiler nezle olduğu için yatırdılar ama dış sanirim vuruyor ya çok ağrısı var bence durmuyor. Çok wukur evimize geldik şimdi hersey daha da yoluna girecek inşallah hepinizden Allah razı olsun dualarınızda bulundurdunuz...çok dikkat edin ama sakinan göze daha çok diken batıyor evin içinde hasta oldu yavrum olacağı varmış demek böyle böyle buyucek melekler ❣️🌸🤲 not : tüm hastaneyi her gece ayağa diktik ve hemşireler aşık oldu bize anlamadığımız zamanlarda ve bizde onlara mavi boncuk verdik hep:))))
Bu arada amoklavin ve malfor şase verdiler nabulzater de kızlar

Emmedigi için yani bana göre azaldı ama doktor önlem için tuzlu sekerli besleyici bi serum daha verdiler ay inşallah dua edin emmesini sütümü etkilemez kızlar 🤲🤲 çünkü memeye hiç uğramadı diyebilirim yaa :KK43:((

Antibiyotik ishal.yapti bizi kan alındı kanda enf cikmadi çok sukur düşük beslenme dedi kan da ama doktor hersey normal hiçbir sıkıntı yok dedi 🤲🤲

Artık ek gıda zamanımız geldi. Bu ay bizde az kilo aldık. Doktor artık ek gıda istiyo dedi. Benim oğlum haşlanmış sebzeleri hiç sevmedi. Direk sebze çorbası yapayım diyorum. Belki öyle sever. Zaten kime sorduysam çocuğu zorlama haşlanmış tatsız şeylerle çorba yap ona diyo.
Nasıl yaptın mor yazma? Bize de bilgi verir misin? Ne kadar miktar haşlayın mesela? Bir çay kaşığı biliyorum içine de zeytinyağı kaç damla koydun? Ben surec bitsin 3 4 gün yedavimiz daha sürecek sonra inş baslayacagim bu arada ay kontrp7muzr de gidemedik ah kızlar gecemiz gündüz uyku hepsi mafoldu ayakta duramıyorum hele dün daha fenaydim ya. Uyuması ayrı bisey

Çok teşekkür ederim ben de dudulludayım tam da ataşehirden öneri bekliyordum süper oldu 🥰 biraz pahalı bu hastaneler galiba ama bir sorayım muayene ücretlerini 🤍
Canım selam ataeshirde Ayşe hanım var. Hastanesi de medicana ateştehir. Onh da iyi diyorlar. Bizde bu durumdan ötürü dr değişmeye karar elendik.

Benim kızım 24 nisan doğumlu, geçen ay 300 gram almış 🥲 inanılmaz hareketli bacakları sabit durmuyor. Hiç aç gibi değil aynen benimki de. Ama almıyor yani çişli kakalı bezi de normal ama kilo artmıyor
Benim oğlum da 22 nisan doğumlu 24 olsun istemiştim çok güzel tarih😄 aynen öyle sağlıklı olsunlar da artık zayıf olcaklar belki de bilemedim ya da ilerde tam yemeye başladıklarında alırlar🙄 en azından bugünlere kadar getirdik artık bişeyler yiyebilirler

Vallahi ben de P pelinn den gaza gelmiştim aynen söylediği gibi sadece aynı gün ağladı o kadar çok çok kolay halloldu. Kakadan sonraki pansumanında , 5 gün yıkanmadığından stres oluyordum ama çocuk bir şey hissettiğinden değil ben kendi kendime😀 yoksa cidden kolay bi süreç
İçimi rahatlattınız ben canı acıyacak diye kendimi strese soktum 😂 gerçi her ay aşı zamanında aynı stresi oluyorum zaten

İlk zamanlara göre azaldı ilk üç ay 1.200-300 gram aldı 4. Ayda 700 gram aldı 18nde 5. Aya girecek şimdilik 1 kilo aldı şuan 8.600 çıkıyor tartıda

Henüz ek gıdaya geçmedik bu ay kontrolde ne der bilemiyorum zor geliyordu ek gıda olayı ama geçelim derse kendimi hazır hissediyor gibiyim artık

Nasıl yaptın mor yazma? Bize de bilgi verir misin? Ne kadar miktar haşlayın mesela? Bir çay kaşığı biliyorum içine de zeytinyağı kaç damla koydun? Ben surec bitsin 3 4 gün yedavimiz daha sürecek sonra inş baslayacagim bu arada ay kontrp7muzr de gidemedik ah kızlar gecemiz gündüz uyku hepsi mafoldu ayakta duramıyorum hele dün daha fenaydim ya. Uyuması ayrı bisey
Çok çok geçmiş olsun. Küçücük yavrucaklar hastanelere düşmesin 🙏
Küçük bir kabak yada patates soydum küp küp doğradım. Tencerede kaynayan suyun üstüne anne süzgeçi koydum. Üstüne hangi sebzeyi vereceksem onu koydum. Sebzelerin üstünü bi tencere kapağıyla kapattım. Ezilecek kıvama gelince aldım. Çatalla ezdim. Göz kararı zeytinyağ ekledim. Az ekledim. Midesi bulanmasın diye. Ama yemedi. Tükürdü, diliyle dışarı attı kabak ve patatesi. Yoğurdu sevdi ama şimdilik. Sevmediği için çok zorlamadım sebzeleri. Çocuk haklı bende olsam yemem öyle.

İlk zamanlara göre azaldı ilk üç ay 1.200-300 gram aldı 4. Ayda 700 gram aldı 18nde 5. Aya girecek şimdilik 1 kilo aldı şuan 8.600 çıkıyor tartıda
Maşallah çok güzel kilo alımı🧿 benimkisi almıyo ya artık acaba diyorum sütüm mü yetmiyo yoksa kalitesi falan mı düştü bilemiyorum☹️ siz neyle besliyorsunuz anne sütü mü sadece? Benimkisi 22sinde 5.ayı bitiricek 7100 gram aslında kilosu kötü değil ama üstüne almıyo çok az alıyo

Çok geçmiş olsun canım hasta olmasınlar da bi şekilde uyucaz bi ara ya düzelicek hepsi

X