2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

2 numara mamaya neye göre gecılıyr ona göre az alcam mamayı kaldı 19 gun 6 aya

Kızlar bu hava degısımlerınden dolayı üşüttüm sanırım mide bulantısı var ve boğzlarda ağrı. Parol dışında ilaç kullanamıyorum dimi bu süreçte
Osman gönülal’ın emziren anne ilaç listesi diye bir videosu var youtubeda bakın isterseniz. Ama ben hasta olunca hastaneye gitmiştim sadece parol serum verdi o bile çok iyi gelmişti bana

Benimkide öyle hatta 9.30 gibi bende yatıyım artık diyorum ama zaten 3-4 defa uyanıcakk o uyanmaları bitsin öyle uyuyım diyorum niye öyle bilmiyorum bumerang gibi yatırıyorum geri geliyo ilk gece uykusuna geçerken
Benimkide öyle 8-9 arası uyuyoruz. Saat başı kalkıyor gece 12- 1 e kadar. Sonra bazen uyuyo biraz bazen yine saat başı kalkıyo. Uykusuzum nezamandır

Merhaba arkadaşlar 🫶🏻 bebeğim 4 nisan doğumlu, geçen gün 5. Ay kontrolümüz vardı. Doktor oğlumun geçen aydan beri hiç kg alamadığını farketti ve bana diyette misin diye sordu? Açıkçası diyette değildim ama bu ay biraz kendimi salmıştım psikolojik olarakta bunalmıştım hemen sütümü etkilemiş:KK43: tadımlara başlayalım dedi ve yoğurtla başladık tadımlara🥹

Merhaba arkadaşlar 🫶🏻 bebeğim 4 nisan doğumlu, geçen gün 5. Ay kontrolümüz vardı. Doktor oğlumun geçen aydan beri hiç kg alamadığını farketti ve bana diyette misin diye sordu? Açıkçası diyette değildim ama bu ay biraz kendimi salmıştım psikolojik olarakta bunalmıştım hemen sütümü etkilemiş:KK43: tadımlara başlayalım dedi ve yoğurtla başladık tadımlara🥹
Merhaba. Bizimde dündü kontrolümüz. Benim oğlumda çok az kilo aldı bu ay. 8 nisan doğumluyuz. Bizde başladık tadımlara kabak patates falan. Zaten geçen hafta yoğurtla başlamıştım. Doktor artık ek gıdaya ihtiyaç duyuyor o yüzden az aldı dedi. Normal bir durum yani.

Bu aylarda hareketli de oluyorlar ya sanki artık eskisi kadar kilo almayacaklar galiba

Emziren anneler saçınızı boyuyor musunuz 1 buçuk senedir saçımı boyatmıyorum artık acil boyamam lazım ama korkuyorumda boyatmaktan bir zarar verir mi bebeğe diye

Saat başı kalkıyor demişsiniz sonra uykuya geçiyor mu nasıl geçiriyorsunuz yani ben yıldım artık uykusuzum
Hemen memeye takıyorum yoksa uykusu açılıyo. Oğlum memede uyuyo başka uyumuyo maalesef. Öyle uyuyakalıyorum yarı oturur pozisyonda. Oğlum dalınca yatırıyorum yatağa. Bazen hissediyo yatağa koyacağımı hemen memeyi arıyo ağzıyla. Bana msj veriyo “ben daha dalmadım ver memitoyu ağzıma”diye. Ne biliyim öyle saçma sapan bi sistem bizimki 🤣

Kızlar ek gıdaya nasıl geçiş yapıcaksınız patates misal nasıl vermeliyiz 🙏🐬
Yoğurtla başladım. 3 gün yoğurt verdim. Alerji veya pişik yaptımı diye takip ettim. Şimdide haşlanmış kabak patates veriyorum. Haşlayıp zeytinyağ ekleyip çok az veriyorum ama sevmedi sebzeleri. Bende sevmezdim haşlanmış sebze tatsız tuzsuz 🤢 bi süre alışana kadar sebzelerden devam. Kabak, pataes, havuç, kapya biber, domates deniycez. Sonra sebze çorbası falan.

Kızlar ek gıdaya nasıl geçiş yapıcaksınız patates misal nasıl vermeliyiz 🙏🐬
Doktorum sebzeleri ya zeytinyağında pişir yada buharda haşla dedi, ben hiç zeytinyağında pişirmeyi duymadım😁 haşladım bir iki damla zeytinyağı damlatacağım, 3 gün kuralı ile. 3 gün kabak 3 gün patates 3 gün havuç, 3 günü atlatan sebzeyi sonrasında istediğin gibi verebilirsin. Birde pirinç eklememi söyledi doktor sanırım kg aldırsın diye

Ama sebzeleri nasıl pişireceğim bilmiyorum buharda pişirici alsam mı yoksa kaynamış suyun üzerine süzgeç koyup sebzeleri öyle mi haşlasam tencere içine aleti de var , karar veremedim

Kızlar özür dileyerek sormak istiyorum...
Doğruluğu olabilir mi?
Çok negatif gördüm hep hayal kırıklığı yaşadım..
Bu pozitife inanamıyorum
Adetim 5 gün geçti
Bu erken gebelik fakat normal kaset testte çıkmadı bu testte 1 saniye içinde t cizgisi belirip ilerledi 🥺
Neden kaset test negatif

Eklentiler

• IMG_20240910_164300.jpg
    IMG_20240910_164300.jpg
    63,7 KB · Görüntüleme: 16
Yoğurtla başladım. 3 gün yoğurt verdim. Alerji veya pişik yaptımı diye takip ettim. Şimdide haşlanmış kabak patates veriyorum. Haşlayıp zeytinyağ ekleyip çok az veriyorum ama sevmedi sebzeleri. Bende sevmezdim haşlanmış sebze tatsız tuzsuz 🤢 bi süre alışana kadar sebzelerden devam. Kabak, pataes, havuç, kapya biber, domates deniycez. Sonra sebze çorbası falan.
Anladım canım Şifaa olsun umarım alışır bebiş sevdiğini yiyecektir pekii miktar olarak ne kadar veriyorsunuz ben bidee yutabilirmi korkuyorum hiç vermedim henüz 🙏🐬

Doktorum sebzeleri ya zeytinyağında pişir yada buharda haşla dedi, ben hiç zeytinyağında pişirmeyi duymadım😁 haşladım bir iki damla zeytinyağı damlatacağım, 3 gün kuralı ile. 3 gün kabak 3 gün patates 3 gün havuç, 3 günü atlatan sebzeyi sonrasında istediğin gibi verebilirsin. Birde pirinç eklememi söyledi doktor sanırım kg aldırsın diye
Anladım canımm pirincide haşlayıp nasıl karıştıracaksın blender ile mi eziceksin ve miktar olarak ne kadar vericeksin günde ve porsiyon olarak bende patatesle başlıcam Naaasipse ama yutabilirmi korkuyorum deniycem🙏🐬

Ben dısarda yuzde 99 u su olan ıslak mendıl (prims aqua,water wips) evde su pamuk kullanıyorum

Su pamuk zor oluyor diger ıkı ıslak mendıl fıyatı da uçuk ama gerekıyorsa devam ederım

Kullandıgınız ıslak mendıl nedir artık büyüdü sanırım normal şeylere geceyım mı yardımcı olur musunuz sız ne ıle temızlıyprsunuz bebegınızın altını
Ben calla kaka yaptıysa elimde ne varsa onu kullanıyorum hazira dağ dayanmıyor ama benimde radarimda bu konu. Cis ise pamuk su

Merhaba. Bizimde dündü kontrolümüz. Benim oğlumda çok az kilo aldı bu ay. 8 nisan doğumluyuz. Bizde başladık tadımlara kabak patates falan. Zaten geçen hafta yoğurtla başlamıştım. Doktor artık ek gıdaya ihtiyaç duyuyor o yüzden az aldı dedi. Normal bir durum yani.
Anam benimkide 8 nisan.

Emziren anneler saçınızı boyuyor musunuz 1 buçuk senedir saçımı boyatmıyorum artık acil boyamam lazım ama korkuyorumda boyatmaktan bir zarar verir mi bebeğe diye
Osman gonlal videosu ızlemıstım bunun ıcın sanırım boyatmayın dıyordu tamamını ızlemedım ama sen bi ona bak istersen canım

X