2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bitmiyor sevgili anne günce tutuyorum 2 aydır ve değişen birsey yok. Günden güne daha kötü gidiyor. Felaket uykuları ile basık dertte ve gece sürekli ama surrrejli uyaniyoe bizde 5 ayluk olacağız
Uykusu var uyumamak için direniyo zorla uyutuyomuşum gibi birde yırtınıyo ağlıyo kendini paralıyo çığlık çığlığa katılıyo sonra yorgunluktan uyuyakalıyo omzumda her gece aynı

Kızlar benım bebiş sadece sağ tarafına dönüyor sola hıc dönmedi sizde de öyle mi acaba? Yüzüstü döndürüyor kendini öyle uyuyor çoğu zaman.

Kızlar benım bebiş sadece sağ tarafına dönüyor sola hıc dönmedi sizde de öyle mi acaba? Yüzüstü döndürüyor kendini öyle uyuyor çoğu zaman.
Benımkı de sag donuyor sola ve yuzustu donmuyor bazen nadir olarak yuzustunden sırt ustune donuyor saçma bisi

Benimki yüzüstü dönüyor tekrar sırt üstü donmek için çok çabalamıyor sinirleniyor 😂 ağlıyor çeviriyorum 10 sn geçmeden hop geri dönüyor değişik bir hal almaya başladı 😂

5. Ay kontrolünden geliyoruz
7400 kilo
66 cm boyu
42 cm baş çevresi

Havuç-patates-kabak 3 gün deneyerek başlayın, sonra yoğurt verin bir iki çay kaşığı dedi ev yapımı, ve su içirmeye başlayın dedi :)
Geçen gün özel bi hastanede doçent diye bi doktora gittim bebeğim hastaydı, 8. ayda su içirmeye başla dedi 😵‍💫

Ben kullanıyorum damlalığında 0,5 ml yazıyo oraya kadar çekiyorum 2 defa veriyorum 1 ml olcak şekilde. Öyle söyledi doktorumuz
Ben kullanıyorum canım benim bebek 7,5 kg ana sağlığı doktoru 7 damla demişti kendi doktorumuz 14 damla ver dedi 14 damla kullanıyorum

Eğer rahat yatamadiysa ilk 3 4 saat saat başı uyanıyor bizimki aynı zamanda. Sonra bi baktım 4 saat uyumuş mal gibi kaldırdım ama biliyorum ki kaldirmazsam 30ndk sonra kendinuyancak
Canım karışmak gibi olmasın ama azıcık su mu versen benim bebekte böyle ağlardı huzursuzdu annem dedi ki su istiyor olabilir gerçekten azıcık su verdik çocuğum kendine geldi şimdi suyunu hiç eksik etmiyorum ben 5 ay 1 haftalık olduk suya alıştı tadına içiyor kakasini falan da çok rahat yapıyor demir ilacı bile çok şükür bizde kabiz bile yapmadı

Ben de vermeme tarafındaydım ama bu sıcaklarda olmaz benimki daha üç buçuk aylık ama arada veriyorum az az 3-5 cc çok değil de
Evet evet senin bebiş daha minik ben çay kaşığıyla veriyordum başta azar azar anne sütü+mama gittik suan hiç sütüm yok hep mama olduğu için biberonuna koyuyorum gene çok abartmayarak veriyorum zaten büyüdü maşallah artık tadimlara başlayacağız

Yoook ben de meme+mama gidiyorum hatta meme reddi başladı iki haftadır onu söylediğim hâlde sekiz demesi... Cidden her kafadan bir ses
Ben doktoruma güveniyorum ya sanırım bilmiyorum vericem , havalar çok sıcak, çişi sapsarı oluyor bazen, kafasından aşırı terliyor, zaten mamanın içine de su katıyoruz ekstradan biraz suyun zararı olacağinı sanmıyorum

Ben 4. aydan beri su veriyorum. Suyu çok geç verince bu sefer suya alışmaları da problem oluyo. Hem havalar sıcak. Ne kadar mamadan sütten su alsalarda normal su gibi olmaz diye düşünüyorum. Benim su biberonum var kenarında kolları olan. Veriyorum eline kendi içiyor suyunu.

Kızlar 19 hafta 3 günlüğüz dünden beri kızım çok az emiyor 3-4 dakikayla bırakıyor. Meme reddi bitti diye seviniyordum şimdi hemen bırakması ağlaması başladı. 10 dakika falan emiyordu birden böyle emme süresi düştü böyle bir sey yaşayan var mı çok gerildim aç kalıyor cocuk diye

Ben 4. aydan beri su veriyorum. Suyu çok geç verince bu sefer suya alışmaları da problem oluyo. Hem havalar sıcak. Ne kadar mamadan sütten su alsalarda normal su gibi olmaz diye düşünüyorum. Benim su biberonum var kenarında kolları olan. Veriyorum eline kendi içiyor suyunu.
Emiyo mu normalde? Meme reddi yapar mı acaba o biberon

Kızlar 19 hafta 3 günlüğüz dünden beri kızım çok az emiyor 3-4 dakikayla bırakıyor. Meme reddi bitti diye seviniyordum şimdi hemen bırakması ağlaması başladı. 10 dakika falan emiyordu birden böyle emme süresi düştü böyle bir sey yaşayan var mı çok gerildim aç kalıyor cocuk diye
Bizimki de 5/6 dk emiyor uzun zamandır. Eskiden 20 dk idi. Ams uzun zamandır kilo alması normal. Süreleri azalıyor zarten gittikçe. 3 dk degildd oyalayıp en azından 5 dk emzirmeye calışssan

X