2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kizla3 ya bebeğinizi son beslemeden sonra nası uyutabikiyorsunuz ya benimki asla uyumuyor. Misal 20m3p xa yattı 12.30 da kalkti 12.55 de yatırdım geri emiyor bu arada o zamanlar. Sonra 2.30 da kalkti sonra 3 te geri yatırdım sonra 4.3p da uyandi yeniden ve 6.30 a kadar uyumadi ve bu günlerdir devam ediyor bi süredir belki 20 günü var. Herseyine dikkat ediyorum yok abi 4 yen sonrasi yenidogan gibi uykusu gidiyor
Bebeğiniz ne kadarlık uyanık kalma süreleri çok kısa değil mi tabi bazen uyku istiyorlar ama gece fazla uyanmıyor mu bu şekilde. Akşam saati uyumayan ya da uykuya direnen bir benim bebeğim sanırdım. Ama bebeklerin çoğu 4-5 gibi başlayıp akşam 8-9 civarına kadar bir huzursuz yani benim ki öyle uyumak istiyor ama uyuyamıyor ağlıyor gözlerini kızartana kadar kaşıyor. Yeğenim var o iki aylık o da aynı saatlerde başlıyor. Bebeğiniz erkekse bu biraz daha sıkıntılı geçiyor. Erkek çünkü benim ve kolik

Kızlar ben de bir şey soracağım bebişim 4 gündür boğaz temizlermiş gibi küçük küçük öksürüyo günde 5-6 kez. Ateş ya da burun akıntısı yok doktora götürsem mi bilemedim keyfi de yerinde
Bizde aynı durumdayız bugün gittik birşeyi yok dedi bende hastayım ama ben hasta olmadan öncede böyleydi. Sanki bogazına birşey kaçmış gibi yapıyor. Belki de dikkat çekmek için yapıyorlar çünkü o esnada bir tatlı oluyor. Yalandan öksürüyor gibi 😂

Kızlar bebişime yoğurt yapıcam. Sütün kaymağını alayım mı ? Kaymaklı mı yapayım? Kaymak vermek sakıncalı olur mu emin olamadım. Var mı bir fikriniz?

Bebeğiniz ne kadarlık uyanık kalma süreleri çok kısa değil mi tabi bazen uyku istiyorlar ama gece fazla uyanmıyor mu bu şekilde. Akşam saati uyumayan ya da uykuya direnen bir benim bebeğim sanırdım. Ama bebeklerin çoğu 4-5 gibi başlayıp akşam 8-9 civarına kadar bir huzursuz yani benim ki öyle uyumak istiyor ama uyuyamıyor ağlıyor gözlerini kızartana kadar kaşıyor. Yeğenim var o iki aylık o da aynı saatlerde başlıyor. Bebeğiniz erkekse bu biraz daha sıkıntılı geçiyor. Erkek çünkü benim ve kolik
Bunlar gece olanlar xanim. 5 aylik olucaz birkaç gün sonra. Uyanıklık suresi 1.3p 2 ye gelmeden uykuya geciyor ama cok yorgun oluyor 3 saat uyumuyor bu yaşına göre çok çok fazla ce sonra gece sık uyanıyor ce sabah 5 4 ten sonra uyumuyor

Benım bebeğim 2 saatte bir 40 dk uyup uyanıyor. Aksama kadar döngümüz bu şekilde. Ama akşamları 5 sonrası asırı huysuz oluyor uykuya gecırmekte zorlanıyorum
Benimkide öyle akşamüstü huysuz oluyor. Uyumakta zorlanıyor bazen saat başı kalkıyor. Emerek uyuyor. Koyunca uyanıyor. Mama versem daha mı uzun uyurdu acaba diye düşünmüyo değilim

Bizimki bugün pusetinden düştü. Halinin üzerine allahtam. Bi baktım kafasi içinde gövde yerde. Puset dik konumda. Hemen kaldırdım bi yeri galab açılmamış belli ki guliyordu. Kızlar götüreyim mi sizce doktora. Eşime söyledim bisey olmaz dedi
Ay bilemedim ki bir dahaki kontrol ne zaman? Bence doktor olmasa bile bir sağlık ocağındaki doktor görsün muayene etsin, kafasını çarpmadı değil mi?

Kızlar merhaba mayıs annelerindenim, ocean microfer demir damlası kullanan var mı? Kaç damla veriyorsunuz? Eczacı peki bilmiyordu bilgilendiremedi beni

X