2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Eğer emzirmemin üzerinden 2 saate yakın geçtiyse benim bazen tek göğüsten 150 cc çıkıyor ama sütüm artsın diye hiiç bişey yapmadım sadece su içtim bol bol beslenme düzenim berbat zaten iştahsız bir insanım bebekten sonra hepten zamanım kalmadığı için bozuldu yani bilmiyorum yeme içmeyle ilgisi var mı ama varsa benim bu beslenmeyle 20-30 cc anca çıkması lazımdı 😂
Maşallah bârekallah süphanallah ben bir saat birini bir saat birini sağdığımda, 140 cc anca çıkıyor.

Yukarda paylaştığım gibi yapıyodur sizin bebekleriniz de muhtemelen benimkisi bütün gece ara ara yapıyo bunu ve bu yüzden asla uyuyamıyorum

Sizin bebekleriniz emzik alıyor mu? Ben philips avent ultra air ve bibs denedim, philips’i daha iyi alıyor gibi ama uykuya geçerken almıyor. İlk 40 gün vermedim, 2 aylıkken başladım vermeye, bazen alıyor bazen almıyor. İstemezse itiyor. Nasıl alıştırdınız? Valla en büyük pişmanlığım, şimdiki aklım olsa direk 40 günlükken verirdim, algısı açıldıktan sonra zor oluyor alıştırmak, sabır işi biraz.

Sizin bebekleriniz emzik alıyor mu? Ben philips avent ultra air ve bibs denedim, philips’i daha iyi alıyor gibi ama uykuya geçerken almıyor. İlk 40 gün vermedim, 2 aylıkken başladım vermeye, bazen alıyor bazen almıyor. İstemezse itiyor. Nasıl alıştırdınız? Valla en büyük pişmanlığım, şimdiki aklım olsa direk 40 günlükken verirdim, algısı açıldıktan sonra zor oluyor alıştırmak, sabır işi biraz.
Bende ikisini denedim. İlk gün hastanede almıştı. Memeyi almaz diye bi süre vermedim. Sonra doktorumuz ilk 1 ay verme dedi. Dinledim vermedim şimdide alışmıyo emziğe. Çok uğraşıyorum ama istemiyo

İlk gün verdim hastanede😀 ama yine istediği zaman alıyor istemediğinde almıyor, uykuya dalacakken veriyorum genelde o zaman alıyor ama onda da şöyle bi kötülük var gündüz uykularında özellikle, emzik düştüğü an ağzından pat diye uyanıyor

Benimkisi ilk günler alıyordu şimdi asla almıyo alıştıcak sanmıştım ama öğürmeye başladı ilk günler verince de olmadı yani

Kızlar doğumdan beri foruma girmiyodum valla girdim mutlu oldum yanlış anlamayın ama aynı şeyleri yasadigimiza sevindim çünkü sadece ben böyleyim saniyodum kendimi beceriksiz hissediyodum oladar uzuluyodum ki neyseki yalnız değilmişim ama hepsi gecicek dimi 😇😇😇

Bazen uyurken alıyor o kadar
Ben de pişmanım vermedıgıme
Ama bu ara daha cok ıstıyor vermeyınce aglıyor bazen
Bizimki bibs

3.ayını tamamlayan bebişleriniz bişeyleri uzanıp tutuyor mu? 3.ayda mı başlıyo o tutmalar

Eline verırsem alıyor tutuyor savuruyır ama uzanmıyor
3. Ay dolmasına bir haftamız var daha
Belkı guncellenır
Gerçi bugun emzigi dustu aldı taşıdı bi yerde dusurdu bu da bi sey

Eline verırsem alıyor tutuyor savuruyır ama uzanmıyor
3. Ay dolmasına bir haftamız var daha
Belkı guncellenır
Gerçi bugun emzigi dustu aldı taşıdı bi yerde dusurdu bu da bi sey
Evet gayet iyi bence benimkisi 2 aylık henüz verdiğimizi çok az tutuyo o da eline ben tutturursam

İlk gün verdim hastanede😀 ama yine istediği zaman alıyor istemediğinde almıyor, uykuya dalacakken veriyorum genelde o zaman alıyor ama onda da şöyle bi kötülük var gündüz uykularında özellikle, emzik düştüğü an ağzından pat diye uyanıyor
Benimkisi ilk günler alıyordu şimdi asla almıyo alıştıcak sanmıştım ama öğürmeye başladı ilk günler verince de olmadı yani
Valla beni vicdan azabından kurtardınız. İlk bir ay vermedim de ondan mı alışmadı diye kendimi yiyordum. Kucakta uyutmayınca emzik kolay oluyor diye boyuna deniyorum 🤣🤣 ama şimdi de 12. Hafta az emiyor, emmede ağlıyor, ondan bıraktım.

3.ayını tamamlayan bebişleriniz bişeyleri uzanıp tutuyor mu? 3.ayda mı başlıyo o tutmalar
Valla 12. Hafta güncellemesinden sonra başlaması lazım. Benimki ağzıyla baloncuk yapıp, elini yumruk yapıp onu bir güzel emiyor. Daha bu kadar. Uzanıp kavrama yok. Olur yakında herhalde. Ellerini benim gözüme sokuyor o ayrı 🤣🤣

Ben 20. Gün vermiştim emzik, şuan gaz ilacı sab simpleks i içtikten sonra çok güzel emiyor
Bir de uykusu geldiğinde huzursuzlandığında bazen o kadar :)

X