2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bizimkini elleri hep yuzunde uyurken illaki uyandiriyor. Sicriyor birde o reflex 4. Ayda gececekmis belki ozaman duzene girer yatis seklimiz
O zaman da zaten dönmeye başladıkları için kendi istedikleri gibi yatarlar bence. Bence benim oğlum zaten yüzüstü uyumayı seviyor yada öyle durmayı. Tummy time yaparken uzun uzun öyle kalabilir sıkılmaz ama sırtüstü yatırınca 5 dk ya sıkılıp ağlıyor 😅

Benim kızdığım tek nokta o biliyo musun en güzel zamanlarimi zehir etti diye.. İlk defa anne olmuşum ilk defa doğurdum hamileligimden beri zehir etti hatırlıyor musun bilmiyorum ama 6 aya kadar ne olur ne olmaz bir şey alma demişti dogurcam 2 gün önceden işte sen bi doğumu gorde bir daha dogurabilecrk misin doğuracak misin diye gülmüştü.. insanın gözünü korkutmak yerine keşke biraz motivasyon yukleseydi de ben onu sildim zaten dün son şansıydı onun hadi doğum günü bahanesiyle konuşur mu acaba dedim yok konuşmadı gerek yok öyle bi insana hayatımda.. cok sukur ki eşim görüyor beni anlıyor eşimden Allah razı olsun
Yani sen böyle yazınca şimdi kadının mutluluğunda gözü mü var diyesim geldi. Çok şükür ki eşin herşeyin farkında önemli olan da o.

O zaman da zaten dönmeye başladıkları için kendi istedikleri gibi yatarlar bence. Bence benim oğlum zaten yüzüstü uyumayı seviyor yada öyle durmayı. Tummy time yaparken uzun uzun öyle kalabilir sıkılmaz ama sırtüstü yatırınca 5 dk ya sıkılıp ağlıyor 😅
Aslında kuvezde tüm bebekleri yüz üstü yatırıyorlar hem daha rahat nefes alıyolar hemde o pozisyonu seviyorlar. Tabi orda da her hemşirenin baktığı belli bebek sayısı ve cihazlar var ani bi durumda ötüyor filan. Evde de sürekli gözünün üstünde olması gerekiyor. Yüz üstü çok fazla vakit geçiren yada uyuyan bebekler çok daha hızlı gelişimlerde bulunuyor

Alerjik bebiş anneleri diyete rağmen bebeklerinizin kakası düzeldi mi? Ben diyete başladığımda düzelmiş gibiydi şimdi son bir kaç gündür kakası çok mukuslu hatta balgamlı gibi.. hiç fire vermedim yani bide kilo alımında şuan sorun görüyorum ben acaba başka biseye daha mı alerjisi çıktı 😔 üstelik hiç bişi yemiyorum..
Aynısını bende yaşıyorum 😔 2 aydır diyetteyim hep aynı şeyler yiyorum paketli gıda asla yemedim ama mukus hiç geçmedi 2 aydır. Üstüne birde egzamalari arttı 3 haftadır ve 2 gündür sadece balgamlı mukuslu kaka yapıyor.. 2 haftadır hiç kilo alamamış sürekli kusuyor reflüsu iyice arttı. Doktorumuz patatesi kesti geçmezse gluteni de keseceğiz. Belki sonradan birşey dokunmaya başlamıştır size de

X