2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Canım ben başta hep tentesiz kullandım yenilerde takmıştım o tepedeki oyuncaklara baksın oyalansın diye ama onları da tam göremiyor zaten 😄 çıkarayım ben de komple. Ama benimki emmeden uyumuyo ya maalesef o yüzden benden başka kimse uyutamıyo ben de başka şekilde uyutamıyorum. Gün içinde duruyor ama şükür ben mutfakta iş yaparken o anakucağında duruyo gerçi abisi oluyo yanında o konuşup ilgileniyo. Okul açılınca anlıcam tek başına durup durmadığını 😅
Bizimki durmuyordu da sürekli ayaklarıyla tepiniyordu sonra da ağlamaya başlıyordu, eskiden çok seviyordu şimdi sevmiyor diye çok üzülmüştüm😅 şükür derdimizi çözdük tenteymis 😁 her bebeğin destekli uyuma şekli var sanırım ya🥺 seninki de emzirmek. Bizimki de sallamadan uyumuyor

Bizimki durmuyordu da sürekli ayaklarıyla tepiniyordu sonra da ağlamaya başlıyordu, eskiden çok seviyordu şimdi sevmiyor diye çok üzülmüştüm😅 şükür derdimizi çözdük tenteymis 😁 her bebeğin destekli uyuma şekli var sanırım ya🥺 seninki de emzirmek. Bizimki de sallamadan uyumuyor
Benim oğlan 2 gündür nenniiii diyo Allah allah bu çocuk ne istiyo diyoruz normalde eli gözüne giderdi anlardım meğersem uyku demekmis seninki öyle sesler çıkarıyor mu belirtmek için uykusunu nenni de çok komik ya 🤣🤣🤣🤣

Ben de sürekli dışarı cikartayim istiyorum kafeste kalmış gibi çocuk bir odada ama ne zaman dışarı çıksak eve geldiğinde sıcaktan bayılmış gibi bir hâli oluyor elini kolunu salmış halde oluyor üstü falan sırılsıklam. Değiştirdim emzirdim derken uyanıyor bu sefer de uyumuyor hiç. Ben de havaların derinlemesine bekliyorum en azından sabah yürüyüşü yaparız bana da iyi gelir bebise de diye. Ne güzel gezdiriyorsun bence böyle devam et 🌸 eşim bu konuda çok panik, sahile yürüyüşe gidince bile ya huzursuz olursa ya ağlarsa modunda. En fazla ne olabilir ki diyorum ben de kucağımıza alırız etrafı izletiriz susar. Acıktı mi emzirme örtüm var herhangi bir bankta emzirebilirim. Çok sıcak mi oldu hızlıca arabaya döneriz klimalı ortamda rahatlar kafasındayım. Antalya şu ara aşırı sıcak gerçekten o yüzden çocuğa eziyet gibi olmasın diye çıkartmıyorum ama eylülden sonra biraz serinleyince ben de sürekli çıkartmayı planlıyorum. Tatil konusunda da panik olma en fazla ne olabilir diye düşün😅
Yaa aslinda biz artik aliştik. Dişari cikmadin süt sağiyorum . Ağlayinca süt veriyorum . Yetmezse mama veriyorum. Gerçi bu aralar mamayi azaltacak çok hizli kilo almaya başladi . Sütle idare edecez. Bizim burada çok sicak akşama doğru cikiyoruz . Cükmadiğimiz zaman evde kavga kiyamet 😂😂

Kizlar tatile giden var mi aranizda . Çok kararsizim tatile gidince sanki daha çok yorulacam gibi geliyor .
Canım ben 12 günlükken termal otele 45/50 günlükken de normal tatile gidip otelin villalarından kiralamıştım. Yeme içme herşey otelde ama normal otel odası değil villa tarzı. Ağlaması zırlaması vs sıkıntı olmadı o yüzden. Bizde bide iki çocuk olunca bazen dönüşümlü çıktık eşimle. En sonda geçen hafta arkadaşlar filan günübirlik götürdüm çocukları gerçi onda yanımda bakıcımızda olduğundan rahattım.

Kızlar oyun halısını denedim elektrikli analucağı manuel anakıcağı kanguru… oğlan asla durmuyor. Yeminle çıldıracağım beşikte sallıyorum mutfağa gidip işlerimi yapayım diyorum iki dakika sonra başlıyor ıngaaaaa🥺🥺🥺🥺
Haydaa kız n’oluyo bu bebelere arka arkaya geliyolar

Ah annem en buyuk ablamin cocuklarina bakti.sonra bir kucugun ikizlerine.ben evlendim dedi kizim dogurda elden ayaktan dusmeden bakayim seninkine de..gecen sene pihti atti bir bir goz komple digerininde buyuk olcude gorusunu kaybetti.simdi icten ice cok uzuluyor biliyorum.tek baktigim icin.ama onca cocuk ustune zaten bak diyemezdim oyle yorgunki.hastaneye bile istemedim🥹
Rabbim sağlık versin ömür versin başınızda olsun da varsın gelip yardım edemesin. Önemli olan onun iyiliği sağlığı Rabbim şifa versin tekrarını göstermesin inşallah 🥺

🤣🤣🤣🤣🤣🤣melek güldürdün valla öyle ama ilk sırada oğlum var sıraya sokmak istemezdim ama malesef ilk sırayı kaptı
Çocugum olduktan sonra eşimin sırası geriledi 2 3 derken şuan 4. Sırada hatta ailemi onun önüne katarsam sırası bile yok herkese hak ettigi gibi 🤪🤪🤪

Benim oğlan 2 gündür nenniiii diyo Allah allah bu çocuk ne istiyo diyoruz normalde eli gözüne giderdi anlardım meğersem uyku demekmis seninki öyle sesler çıkarıyor mu belirtmek için uykusunu nenni de çok komik ya 🤣🤣🤣🤣
Benimkinin gözlerinin altına kirmizi kalem sürmüş gibi oluyor bir de göz ovuşturuyor 🤣

Yaa aslinda biz artik aliştik. Dişari cikmadin süt sağiyorum . Ağlayinca süt veriyorum . Yetmezse mama veriyorum. Gerçi bu aralar mamayi azaltacak çok hizli kilo almaya başladi . Sütle idare edecez. Bizim burada çok sicak akşama doğru cikiyoruz . Cükmadiğimiz zaman evde kavga kiyamet 😂😂
Ben henüz biberonla tanistirmadim o yüzden bir şekilde emzirmek için bir yer bulmam lazım😅 akşama doğru pertim çıkıyor benim de dışarı cikasim gelmiyo 😅

Başka belirtileri takip et bi durum daha olursa vakit kaybetmeden doktora bildir ciğerlerine inmeden müdehale edilir canım
Şuanlık ateşi yok 36.5 falan. Halsizlik ve öksürük var bakayım o zaman 1-2 güne geçmezse götüreyim 🥹

X