2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Evet evet Cemre de ben konuşurken o kadar dikkatlice ağzıma bakıyor ki bir de kuş gibi ağzını açıyor yapmaya çalışıyor bayılıyorum görsel zekası iyi olanlar çabuk konuşuyor sürekli karşıma alıp anlatıyorum herşeyi ama bazen sıkıyor insanı

Ne gibi belirtileri var canım otizmde
Cnm göz kontaği kurmuyorlar . Sosyal gülümseme yok . Sesli gülme yok . Çok hiperaktifler . Bazilari donuklar . Göz kontaği etrafindaki seslere duyarsizlar . Çoğu zaman ağlamazlar kolay bebekler .ellerini ilk zamanlarda tanimazlar . Sonradan sürekli hareket ettirirler . Dönen şeylere bakarlar. İleri yaşlarda herşeyi siraya koyarlar. İsimleriyle cağirinca sana bakmazlar . Yaşiylariyla oynamazlar . Parmak uclarinda yürürler . Genellikle genetik olarak görülür . TV ile televizyon derecesini artirir .

Ya sanırım görsel zekası daha baskın gibi çünkü en başından beri evi gezip etrafı incelemek istiyor, evdeki tabloları inceliyor buzdolabı süslerine bakıyor kitap gösteriyorum hep oradaki şekillere bakıyor, ben kucağıma aldığımda hiç bakmazdi eşimin kucagindaysa bana bakardı bugün bakınca çok mutlu oldum bir de ağzımı inceleyince daha bir heyecanlandim o kadar çok konuştum ki ben de bir de heceleri düzgün görsün diye ağzımı daha yavaş oynattim insan yoruluyor tabii

Aay çok şükür bunlar yok, sanırım grupta hicbirimizde yok bunlar inşallah ileriki aylarda da olmaz hicbirimizin bebeğinde

Cnm gözü ağzi olmayan oyuncaklar çocuklar iÇin iyi değil . Bütün uzuvlari tam olan oyuncaklar alin diyorlar . Araştir istersen . Bence bi battaniye yapabilirsin uyku Arkadaşi bebeğine . Böyle ince bi battaniye al. Müslim filan olsa en azindan uyurken yüzüne filan gelirse nefes alabilir

3. Ay anneleri bebekleriniz gündüz güzel uyuyor mu? Benimki yaklaşık 1 haftadır gündüzleri hiç uyumuyor yada 10 dk sonra uyanıyor artık bitik haldeyim yorgunluktan ağlıyorum sürekli bu atak mi ne neden bu kadar değişti gündüz uykuları anlamıyorum 3. Ayı bitirip de bu ayda böyle bir şey yaşamış olan var mı yada şuan yaşayan beni bir aydınlatın nolur

Süt geldi heralde bilemedim ki bakım yagi da sürmüş olabilirim yanlışlıkla kendi kendine gecer heralde dimi, bunun için doktora yazmama gerek yok. Doktora da sürekli yaşıyorum hocam şu oldu bu oldu diye
Geçer canım geçer olurda çogalırsa danışırsın doktoruna

Tecrübeli anneler bilgisi olan var mı

Ben 3. Bebegim oldugu halde ayyy bugün bunu ögrendi şöyle yaptı diye sevindirik oluyorum ailece başına toplanıyoruz hepimize gülücükler saçıyor minnoşum

Ya bende düşünüyorum acaba çok uykusu gelse oldugu yerde kendi kendine uyur mu diye ama hayal bile edemiyorum yada ben uyku saati geldi diye fırsat mı vermiyorum acaba çünkü çok uykusu gelince kucagımda yada ayagımda iki salladım mı uyuyor mesela arabaya binelim hemen uyuyor çok yaramaz bi bebek degil aslında sadece uyku sorunu var

Cnm Merhaba! bizimde halen iki elinden tutup çekince başi geriye düşüyor . Dün doktora gittik 3 aylik oldu . Doktor gelişimi herseyi önde gidiyor bi sıkıntı yok dedi .
Mrb canim. Cok sevindim bebegin adina. Yuz ustu kaldiriyor basini ama kollarindan tutup kaldirmaya calistigimda asla kaldramiyor basi sirtina degecek nerdeyse. Alt ekstremitelerde bir sıkıntı yok ama omuz boyun bas zayif. Basi buyuk biraz. Sma testi bils verdik dün biz. Sma düşünmüyorum pek dedi. Metabolizma testleeine de bakalim dedi doktor ama inanilmaz üzgünüm

Benim bebeğimde 11 haftalık kollarından tutup kaldirmaya çalıştığımda başını tutamiyor hala. Sma da başka gelişimsel sorunlarda oluyor sadece baş tutamama bir parametre değil canım.

Ay ınsallah oyledır gaz yenı yenı bıtıyor derken bırde hemen bu çıkmasın şuan karsımda cokkur cokkur el emiyor elı gıdınce basıyor baglıgı

Kızlar benim bebeğim uyanınca bazen ağlamıyor, duruyor öyle ama ben yanına hemen gidiyorum. Acaba gitmesem kendi kendine geri uykuya dalar mi? Kendini çaresiz hissetmesin diye hep gidiyorum

Gözü ağzı var aslında kafası amigurumi kol ve bacakları bezden. Battaniyeyi şu an veriyorum uyku için ama yıkanınca kendi kokusu olmayınca olmuyor o da
Oyun arkadaşının birisi de su ama bu kocaman olunca emin olamadım vermek konusunda

Eklentiler

• IMG_20240807_145644.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 42
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…