2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Sakın vajina içini temizleme. Ben bigün yaptım onu kontrole gittik doktor kızdı bana elleme o kendi salgısı dedi asıl temizleyerek enfeksiyon kaptırırsın dedi
Ben de temizlemiyorum canım sen önceden demiştin ordan biliyorum arkadaşın enfeksiyon olmuş ya ona dedim acaba temizledi de mi oldu diye

Aynen öyle oluyor çocuklara yüklenmeye başlıyorum alalhtan onlar durumu görüyor da ilgileniyor bebekle büyük oldukları için düşünceliler
Onlara da ek sorumluluk gibi oluyor bi dönem senin gibiydim akşama kadar bebekle ilgilenmekten büyüğüne tahammülüm kalmıyordu en ufak bişeyde kızıp bağırıyordum sonra insan üzülüyor ama o an gerçekten elinde olmuyor.
Akşama kadar 3 çocuk ev temizlik yemek boğuşmak bide adamın sorumsuzluğu. Ne bileyim erkek ilgili olup eşini mutlu edince ev çocuk yemek kadının hiç gözüne gelmiyor aksine keyifle yapıyor ama tam tersi durum zor. İnşallah bu geçiş sürecini çabuk atlatırsınız da kocanın kafası da yerine gelir eşini mutlu eder

Ben oğlumda BLW yapmıştım yine öyle yaparım diye düşünüyorum böyle saatli liste işi zormuş hem kendi eliyle yesin bi de ben mi yedircem diye uğraşayım seninki prematüre diye mi böyle uygun gördü acaba?

Ben de temizlemiyorum canım sen önceden demiştin ordan biliyorum arkadaşın enfeksiyon olmuş ya ona dedim acaba temizledi de mi oldu diye
Aaaa olabilir doğal salgıyı bozuyor çünkü o durum.
Bide arada vajinayı kontrol et alt değiştirirken. Yapışıklık oluştuysa ve farkedilmezse oda enfeksiyon yapıyor. Doktor 30 saniyede açıyor o yapışıklığı ama enfeksiyonla uğraşmak daha sıkıntılı ve uzun ‍♀

Ben oğlumda BLW yaptım o daha kolay bence sebze meyve sonra süt ürünleri olarak gidiyor, parmak boyunda haşlıyorsun önüne koyuyorsun bebek istediği kadar yiyor. Bi temizliği zor işte

Prematüre diye daha az başlar diye düşünmüştüm ama anne sütünden veya mamadan alerji sıkıntısı olmayan bebeklerde düz ilerliyor sanırım. Ay blw bende yapayım dedim mama sandalyesinin altına kullan at örtü aldım her beslenme sonrası banyo üst değiştirme falan filan. Aslında başarılıydı ama bana sıkıntı geldi şimdi kendi yiyor ben destekliyorum sadece tabi kendi yerken yine bi süre sonra oyuna dönüyor iş

Nasıl anlıcam ya yapışıklık olduğunu? Bakınca anlaşılan bişey mi

Evet temizliği zor ben de her seferinde örtüyü yıkıyordum mama sandalyesini siliyordum falan ama bana kendim yedirmek daha zor geldi ağzını açmıyor sağa sola bakıyor tükürüyor falan, iştahlı bebeklerde iyidir de benimki zorla yediği için fenalık geliyordu. Sıvı şeyleri kendim yedirdim ben o kadar uymadım blw ye ama katıları kendisi yedi. Ayy zor süreçler ya boğazına kaçınca ben panik oluyordum falan.. bakalım bu kez nasıl olacak

Nasıl anlıcam ya yapışıklık olduğunu? Bakınca anlaşılan bişey mi
Evet anlaşılıyormuş benim kızın bi kere kapandı bende daha önce nasıl anlıcağımı bilmediğim için farkına varmamıştım doktor gösterince öğrendim.
Dudakları hafif ayırınca tam o vajina kvarya delik. O şuan mesela pembe görüntülü delik şeklindedir yapışıklık olduğunda vajina zarla kaplı gibi oluyor kapanıyor delik görünmüyor .
Farkedilmezse kendiliğinden de açılıyormuş sanırım yani hayati bi durum değil ama enfeksiyon yapıyomuş

Ayy tamam canım dikkat edeyim sağol ben de doktor en son dudakları açıp baktı heralde yapışık olsa söylerdi, yine de sorayım ben her kontrolde

İşte ben yıkamayım diye kullan at aldım o bile sıkıntı yok valla benimki iştahlıydı gözü düşerdi yemeklere el atardı ek gıdaya geçince ne oluyorsa hiç yemiyor püskürüyor ağzını açmıyor kavga dövüş tatlı dil en son oturup ağlıyordum 12 ay sonrası düzeldi anca onda da saldım yani ben ne yiyorsam sende onu yiceksin artık sana özel yemek yapmıcam dedim oda çok anladı sanki

Ayy tamam canım dikkat edeyim sağol ben de doktor en son dudakları açıp baktı heralde yapışık olsa söylerdi, yine de sorayım ben her kontrolde
Yapışık olsa söylerdi canım özellikle ona bakıyolar doktorlar. Ben hala arada 3-5 gün yada haftada bir inceliyorum. 4 yaşa kadar yapışıklık olabiliyormuş

Ya gercekten bu kadar elekten melekten mı gecırırcez ay işimiz zor gerçekten
Yok cnm o sana bağlı biraz ben direkt verdim. Kesme şeklin önemli bir de sert ise buharda haslama yaparsın. Blv yaptım ben parmak seklinde kesip buharda pişirdim.

Açıkçası ek gıda süreci doktordan doktora değişiyor diğer her şey gibi. Standart hiç birsey yok anlayacağın. Süreç biraz da bebege bagli bence. Ben tadimlara sebze ile başlamıştım.

Haa biz alerjiğiz diye tadımla başlayacağız o zaman anladım kuzum sağol

Ne kadar sürüyor enfeksiyon iştahsızlık var dünden bugüne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…