2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bırde nasıl kokuyor 😂 ama bence gunduze göre cok da yapmıyorlar bısey olmuyor yani bende 12 saat tutuyorum altında zaten doktorlarda degıstırmeyın uykusu bolunmesın dıyor uyku emmeden bıle daha guzel buyutuyor bence
İlk zamanlar hep değiştirirdim çok rahatsız olurdu, uykuya dalması ayrı dertti. Sonraları gece kaka yaptığı için bir kere değiştiriyorsun. Şimdi gece uykusunu oturttuk gibi 4te uyaniyoe biraz zor dalıyor sonra altını değiştirsem hiç uyuyamaz herhalde. Bezler de 14-16saate kadar emici diyor zaten demek ki sıkıntı yokmuş 😅 sızdırma da olmuyor, artık tamamen uyanınca direkt değiştiriyorum. Dediğin gibi bezin zaten bı kokusu var kendine has o da cisle birleşince çok fena 😁

İlk zamanlar hep değiştirirdim çok rahatsız olurdu, uykuya dalması ayrı dertti. Sonraları gece kaka yaptığı için bir kere değiştiriyorsun. Şimdi gece uykusunu oturttuk gibi 4te uyaniyoe biraz zor dalıyor sonra altını değiştirsem hiç uyuyamaz herhalde. Bezler de 14-16saate kadar emici diyor zaten demek ki sıkıntı yokmuş 😅 sızdırma da olmuyor, artık tamamen uyanınca direkt değiştiriyorum. Dediğin gibi bezin zaten bı kokusu var kendine has o da cisle birleşince çok fena 😁
Aynen canım olsa zaten pişik olurdu benım kızımda 4 de 5 de uyanıyor babası gıdıp konusuyor sevıyor tam o zaman keyfı yerınde oluyorya kızın uykusunu kacırıyor resmen 😂

Evet uykusu açılmasın diye 9-10 gibi odaya geçiyoruz uyuması 1-2 oluyor gerçi ama yine de değiştirmiyorum 🙈

Benimki hep 20 gr aldı işte şu an zayıf baya 5 kilo bile olamadık 3440 doğdu. Bizden bi hafta büyük bi bebekle karşılaştık sanki aralarında 6 ay var gibi benimki küçücük yanında o boğum boğumdu 🥲

Kız bebek mi? Vajina içindeki dudakları açıp temizliyor musun? Ben açmıyorum orayı o sıvı enfeksiyondan koruyor diyorlar

Artık kendilerini kurtarabiliyorlar bence müdahale etmene gerek yok

Zeytinyağı içilebilirsin doktor tavsiye etmişti bize günde birkaç kaşık

Ya buna çok güldüm 😂😂😂😂😂
Sakın vajina içini temizleme. Ben bigün yaptım onu kontrole gittik doktor kızdı bana elleme o kendi salgısı dedi asıl temizleyerek enfeksiyon kaptırırsın dedi

anladım, antibiyotik olduğu için merak ettim bende , 25 derecenin altında muhafaza edin diyor ama dolaba koymadım
Valla bizde çocuk odasında bakım çantasında duruyor vitaminler ilaçlar kremler. klima oraya da vuruyor ama odanın 25 derecenin altında olduğunu düşünmüyorum. Antibiyotik yok ama elimde, onu yanlış yönlendirmeyim

Kızımın ilk ek gıda geçiş listesini buldum. İçime bi öküz oturdu Allahım sil baştan başlıcaz 🤦🏻‍♀️

Eklentiler

• 1000004397.jpeg
    1000004397.jpeg
    146,6 KB · Görüntüleme: 43
Kizlar bebekler için uyku arkadaşi edindiniz mi
Ben bı tane aldım ama yastık kuzu masal okuyor guzel bırsey bırde amigurumi edindim küçücük tavşan daha ikiisinide eline vermedim uyurken ne yapacağı belli olmuyor benımde uykum derin bugun yatagın ıcınde kayarak yan dönmüş üzerindeki örtüyü emmiş bi güzel 🤦‍♀️ tulumu da var aslında ama hıc sevmıyor gece kalkıp oyun oynuyor sanırım

Kızımın ilk ek gıda geçiş listesini buldum. İçime bi öküz oturdu Allahım sil baştan başlıcaz 🤦🏻‍♀️
Bu liste çok değil mi bana sebzelerden başlanacak her sebze çay kaşığıyla başlanacak yavaş yavaş artacak tatlı kaşığı sonra yemek kaşığı kadar diye sebzeleri denedikten sonra meyveler dediler

Bende de aynısı oldu canım

neden evlenirler o zaman anlamıyorum 🥺

Bizde afedersin sadece tuvalete tek gidiyorum onun dışında her yere cümbür cemaat maaile . Bunaldım
Seninle aynı şeyleri yaşıyoruz tek başımıza mangal bile yakamıyoruz bütün sülale bende çocugumu alıp kenara oturuyorum hiç bir işe karışmıyorum

Ama böylede bisüre sonra insanın psikolojisi gidiyor tahammülsüzlük başlıyor. E senin açından bakarsak evde 3 çocuk diğerleri de ilgi bekliyor bebek durmadıkça büyük olana kızma durumları artıyor. Mutlu anne mutlu çocuklar yetiştirir babalar bunu anlamıyor
Aynen öyle oluyor çocuklara yüklenmeye başlıyorum alalhtan onlar durumu görüyor da ilgileniyor bebekle büyük oldukları için düşünceliler

Ya gercekten bu kadar elekten melekten mı gecırırcez ay işimiz zor gerçekten
Evet başta yiyemiyor çünkü öğürüyor genelde bebekler. Bide ben cam rende almamıştım başta baktım olmuyor öyle sonra cam rende aldım normal rendeden çok daha ince çıkarıyor bebeğe uygun 🤦🏻‍♀️
Bu liste çok değil mi bana sebzelerden başlanacak her sebze çay kaşığıyla başlanacak yavaş yavaş artacak tatlı kaşığı sonra yemek kaşığı kadar diye sebzeleri denedikten sonra meyveler dediler
Senin o dediğin tadım canım tadım yaptırcaksın demişler bu normal tam olarak ek gıdaya geçiş. Bide meyveyi sende sona atmışlar hani sebze yemez meyve tatlı onu ister filan gibisinden. Ama öyle olmuyor sebze meyve hepsini yiyor.
Bide bende 3 gün kuralı uygulanacak sanıyodum. Doktor bu listeyi verince hem gözüme çok geldi hemde 3 gün kuralı olmucakmı diye sormuştum. Bunlar alerjik değil normal başla dedi. Ama alerjik bebeklerde durum farklı olur sanırım

Aynen canım olsa zaten pişik olurdu benım kızımda 4 de 5 de uyanıyor babası gıdıp konusuyor sevıyor tam o zaman keyfı yerınde oluyorya kızın uykusunu kacırıyor resmen 😂
Normalde uyandığında emerdi gazını alırken omzuma bayilirdi 😅 ikidir genzine süt kaciyor uyanıyor yavrum zor dalıyor 😁

X