2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar dertleşmek istiyorumm. Bebeğim 2 ay 20 günlük 1 buçuk aydır alerji diyeti yapıyorum çoklu besin alerjisi. Bu süreçte yemeğinden türün uyku problemi, bebeğimin cildindeki döküntüler, huzursuzluk bir sürü şey o kadar yıprattı ki beni. Öncesinde de lohusa depresyonunu baya yoğun yaşamıştım. Bebeğim brbrk arabasi sevmez, puset sevmez, sallanmayi sevmez, anakucaginda uyumaz vs. Sürekli ağlayan bir bebek değil ama bu 1 haftadır çok zorlanıyorum gündüzleri 1 tane güzel uyku yapıyor onun dışında 10-15 dk uykularj ve sonra hep mızmız çok az gülüyor 1 haftadır. Aynı zamanda cildinde egzamalar arttı ama neyin dokunduğunu bulamıyoruz bunun stresi de ayrı. Bebek Arabası sevmiyor bir yere çıkamıyorum yolculuk bile yapmak istemiyorum araba da sevmiyor diye. Kısacası kendimi hic iyi hissetmiyorum sanki çok zor bir bebek ve ben buna hazır değilmişim gibi. Onu çok çok seviyorum tabiki ama çok zorlanıyorum ve aglayasim geliyor. Sanki büyümeyecek hep bu kadar zorlanacagim hep evde olacağım gibi hissediyorum

Ebeminkine hoşgeldik artık ya bitmiyor 😂
Ahahahah işin en ilginç tarafı da bu zottirik günleri özlicez birgün :KK70: her ay başka bi macera bu ay uyku sorunu sonra efendime söyliiim diş sancıları, sonra ek gıda macerası ,sonra emekledi, düştü , yürüdü ıvır zıvırıı hiç bitmiyoo 😄 bebek her ay aralara serpiştirilmiş sendromlarla büyücek , nevri dönen biz olcaz biraz :deli: Yine de gözünün içine bakıp tek bi gülümsemesine eriycezz🫠

Ahahahah işin en ilginç tarafı da bu zottirik günleri özlicez birgün :KK70: her ay başka bi macera bu ay uyku sorunu sonra efendime söyliiim diş sancıları, sonra ek gıda macerası ,sonra emekledi, düştü , yürüdü ıvır zıvırıı hiç bitmiyoo 😄 bebek her ay aralara serpiştirilmiş sendromlarla büyücek , nevri dönen biz olcaz biraz :deli: Yine de gözünün içine bakıp tek bi gülümsemesine eriycezz🫠
Ama ben daha yeni 1 hafta gün yüzü görmüştüm 3-4 gündür kuduruk yine 😂 ek gıdaya geçelim artıkta arada baba da baksın bizim babada iş yok belki ek gıda da olur 😂

Yaaa eczacı da dedi kullansanda geçmiyor diye. O zaman iyiki başlamadım flagyl verdi size de mı öyle ilaç vermişlerdi. Dediğiniz gşbl bebek hasta olsa ağlar ateş olur bizde ishal de yok mesela çok şükür.
Zimaks ve flagyl kullandık. Bende sağlık sektöründeyim, cerrahpasa da pediatri profesörü var onu arayıp sordum, anne sütü alıyorsa atar mikrobu bebeğin kliniği iyiyse lütfen ilaç kullanma dedi. Ama zaten biz kullanmış olduk 🙄 umuyorum zararı olmaz çocuğa bu mikrobun, kilosunu takip edin. Şimdi benim bebeğim 2 buçuk aylık oldu 5450 kg , iyi mi kötü mü bilmiyorum önceden daha hızlı kilo alıyordu şimdi haftada 200 Gr zor alıyor. Birde diyet yaptığım için sütün kalitesi azaldı gibi 🥲

Kızlar bizim karşı apartmanda ki yeni gelin müzik ogretmeni ,8 aylik hamileymiş,intihar etti çok uzuldum moralim çok bozuldu.Ailesi mahvoldu Ne derdi vardır kimbilir.
Offff :KK43: Allah ailesine sabırlar versin çok zor bi durum. giderken bebeğini de kendiyle götürecek kadar kim bilir ne sıkıntısı vardı kadıncağızın :KK43: Allahım affetsin günahlarını , meleğiyle beraber göçtü gitti bu dünyadan..
Bizde de tam tersi oldu 😂 baby turco ıyı dıyordum acayip sızdırdı özellikle Kakayı sleepye gectım onda kaka sızdırması olmadı bi de baby me e bebek markasını aldım onu da deneyeceğim o da baya uygun.
Aa cok şaşırdım, bende de sleepy sızdıyor kakayı. Sanırım deneye deneye bulcaz bize uygun olanı 🙃

Öğlenden beri uyumadı 12.hafta atağı gümbür gümbür geliyo 😔😔😔 C Chen31 kubiskubiskubis kubiskubiskubis
Ayyy bitmiyor bu ataklar😭
Yarım saat kucağımda pış pış salınıyorum en sonunda ben pes ettim koydum ana kucağına şuan karşımda sırıtıyor😂
İki dakika sonra uykum var diye ağlayacak ama yok inat uyumama inadı var.

😂😂bencede bitmiyor 3. Ay benimkinide sapıttırdı ayaklarımı kollarımı hissetmiyorum artık topal oldum 🥹🥹
Ayak kol afedersin ama memelerim bile iflas osuracak olsa meme uyuyacak hıçkıracak her boka meme 🥲 birde anne diye ağlıyor eşim bak anne dedi diyor getiriyor bi büyüsün hepsini anlatacağım 😂

Benimde öyle maalesef

Kızlar dertleşmek istiyorumm. Bebeğim 2 ay 20 günlük 1 buçuk aydır alerji diyeti yapıyorum çoklu besin alerjisi. Bu süreçte yemeğinden türün uyku problemi, bebeğimin cildindeki döküntüler, huzursuzluk bir sürü şey o kadar yıprattı ki beni. Öncesinde de lohusa depresyonunu baya yoğun yaşamıştım. Bebeğim brbrk arabasi sevmez, puset sevmez, sallanmayi sevmez, anakucaginda uyumaz vs. Sürekli ağlayan bir bebek değil ama bu 1 haftadır çok zorlanıyorum gündüzleri 1 tane güzel uyku yapıyor onun dışında 10-15 dk uykularj ve sonra hep mızmız çok az gülüyor 1 haftadır. Aynı zamanda cildinde egzamalar arttı ama neyin dokunduğunu bulamıyoruz bunun stresi de ayrı. Bebek Arabası sevmiyor bir yere çıkamıyorum yolculuk bile yapmak istemiyorum araba da sevmiyor diye. Kısacası kendimi hic iyi hissetmiyorum sanki çok zor bir bebek ve ben buna hazır değilmişim gibi. Onu çok çok seviyorum tabiki ama çok zorlanıyorum ve aglayasim geliyor. Sanki büyümeyecek hep bu kadar zorlanacagim hep evde olacağım gibi hissediyorum
Canım bu günlerde geçicek.alerji durumu bizde de var ama bu durumu yaşayan herkesin bi gün bitti sorunu elbet geçicek.bi krem falan kullanıyo musun kaşıntısı falan var belkide o yüzden huysuz olabilir mi

Ayak kol afedersin ama memelerim bile iflas osuracak olsa meme uyuyacak hıçkıracak her boka meme 🥲 birde anne diye ağlıyor eşim bak anne dedi diyor getiriyor bi büyüsün hepsini anlatacağım 😂
Babaların işi zaten atışı yap bırak başka görevleri yok malesef hepsi aynı b... 😂😂😂

Merhaba sütünüz hep var mıydı acaba bende artırmak istiyorum herşeyi yapıyorum ama artmıyor
Çok şey yaptım ilk başlarda,hosaflar,lohusa şerbeti,kuruyemişler,dutlar ne bulduysam iyi gelecek olan yedim,buna rağmen sütüm çok azaldı bir dönem,solgarin B12 vitaminini aldim süt arttırıcı özelliği var,o da bana iyi geldi..Şimdi onu kullanıyorum,öyle çok fazla sütüm olduğunu düşünmüyorum ama ona yetiyor galiba...
Ilkte cocuk doktoruna gitmek icin mhrsden kendi sistemim uzerimden kendi adima randevu aliyorum degil mi
Çocuk doktoruna gitmek için de bebek adina giriş yapmalısınız,yine MHRS uzerinden yetkili olduklarım bölümünden...

Denedim kuzum gece çok iyi uyuyor maşallah gündüz uyumayı sevmiyor ama 1 kere derin dalıp 1 saat uyusa diye uğraşıyorum gündüz o da çok zaman kaybettiriyor
Uykusu cok bastırınca hafiften sallasan mı acaba belki denemişsindir ama🙈 sürekli sallayınca bi etkisi olmuyo bizimki çok esneyince deniyorum ben

O ozgeeeee1 gulumsebebek gulumsebebek kızlar hangi mamayı kullanıyordunuz siz? Oğluşum 3. Ay ölçümünde 5250 cıktı. Boyu da sadece 1 cm uzamış. Hipp cambiotic fazla mı organik kaldı yaa
Kaç doğmuştu güne böl günde 20-30 gr diyor doktor biz 32 almışız bence az 30 üzeri normal 40 a yakın iyi gibi geliyor çünkü benim bebem o klasik boğumları öpülenlerden olmuyor 32 gr almış bir çöp şiş 😂

Ayyy bitmiyor bu ataklar😭
Yarım saat kucağımda pış pış salınıyorum en sonunda ben pes ettim koydum ana kucağına şuan karşımda sırıtıyor😂
İki dakika sonra uykum var diye ağlayacak ama yok inat uyumama inadı var.
Valla aynısı koydum anakucağına kıyameti koparan o değilmiş gibi gülüyo sonra yine uyku ağıdı çığlıklar çığlıklar…. Ayağımda salladım son çare şimdi uyudu ama indirmeye korkuyorum🥹

X