2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar benimki hiç uyumak istemiyor uyutmaya çalışırken çok zaman geçiyor bu seferde etkinlik yapamıyoruz diye üzülüyorum ama normalde uyuması gerekmiyor mu ben bıraksam uyutmasam saatlerce uyanık kalıyor

Kızlar benimki hiç uyumak istemiyor uyutmaya çalışırken çok zaman geçiyor bu seferde etkinlik yapamıyoruz diye üzülüyorum ama normalde uyuması gerekmiyor mu ben bıraksam uyutmasam saatlerce uyanık kalıyor
Kolik müziği falan denedin mi bizimkini o sakinleştiriyo baya bi

Merhaba sütünüz hep var mıydı acaba bende artırmak istiyorum herşeyi yapıyorum ama artmıyor
Merhaba, ben de sütü başta çok azalan mamaya başlayan bir anneyim naçizane tavsiyem bira mayası takviyesi.. Denedin mi bilmiyorum ama bende işe yaradı tabii emzirmeyi ve sağmayı bırakmamak da etkili oldu bence. Yeme içme ile çok alakası yok gibi geliyo bana ya. Brewers yeast diye satılıyor sanırım. Mamayı bırakmadım ama epey azalttım şükür.

Çiğ et felan diyor. Musluk suyu ile anca emzik felan verirken oldu desem onda bile sürekli kaynamış su kullanıyorduk. Ya zaten yanılma payı yüksek deniyor anne sütü aldığı için sadece. Süt ürünlerine olan intölerans ile amip karışabiliyormjş. 2 sefer antibiyotik verdim ama probiyotik kullanacağım ilaç kullanmak istemiyorum ya çocuğun ishali yok ateş yok huzursuz etmeye gerek yok yani. Bırakacağım ilacı
Çok geçmiş olsun canım yaa vallahi uzak olsun hastalıklar bebişlerimizden🙏🏼

Yok sapsariydi içinde beyazlıklar var gibiydi. Şimdi yine sarı oluyor ama içerisinde hiç bir şey yok. Geçtiğimiz günlerde biraz yoğundu tam sıvı değil ama rengi hep sarı
Sıkıntı olmaz öyleyse yeşil olunca bilemedik bakalım biraz dah takip edip. Vermeyi düşünüyorum probiyotik aldım denflor onu 10 gün kullanacağım inş düzelir.

Uyku gerilemesi yaşıyoruz 1 haftayı geçti sanırım mahvoldum ne zaman düzelir ya 😭😭

Denedim kuzum gece çok iyi uyuyor maşallah gündüz uyumayı sevmiyor ama 1 kere derin dalıp 1 saat uyusa diye uğraşıyorum gündüz o da çok zaman kaybettiriyor
belki alistirmak istemezsin ama benimki huysuz ve uykuya direndiginde omzumda evde yururken uyuyo, kucaga alistirma deniyor tabi de biyandan ilk 3-4 ay hersey mubah zaten alismaz cok kucuk de diyorlar☺️

Kızzzz aynı mı olur bu kadar her şey bende gündüz hiç uyumamasından yakınıyordum bende mahvoldum valla uykuya direniyor baba gelince küt uyuyor gün boyu benim bokum çıkıyor ama
Bizimkide aynı babası evdeyken utanmasa full uyuyacak gunduzde uykusu geliyo uyuyamiyor sonra mizmiz surekli🙄

belki alistirmak istemezsin ama benimki huysuz ve uykuya direndiginde omzumda evde yururken uyuyo, kucaga alistirma deniyor tabi de biyandan ilk 3-4 ay hersey mubah zaten alismaz cok kucuk de diyorlar☺️
Kız bırak kucağında gezdirmeyi her şeyi yapıyorum alışsın yeter ki uyusun ayakta sallamam dedim sallıyorum emzik vermem dedim alsın diye gözünün içine bakıyorum bok açamam midem bulanır dedim sıçsın diye bekliyorum sadece memede uyuyor uyku gerilemesi sanırım çünkü uykusu olması lazım oynayalım desem hep oynarız uykuda gözü yok

Bizimkide aynı babası evdeyken utanmasa full uyuyacak gunduzde uykusu geliyo uyuyamiyor sonra mizmiz surekli🙄
Maalesef aynı yalandan ağlamayı nasıl öğrendiyse full yalandan ağlıyor alıyorum memeye gülüyor ne zaman bebekleyken insani faaliyetleri yapabileceğiz acaba tuvalete girmek yemek yemek duş almak kahve içmek gerçekten çok zor

Selamlar. Uzun zamandır takip yapamıyorum aşırı yoğun bir haldeyim.
Size soru sormaya geldim bebeğim sadece anne sütü alıyor kakasını uzun zaman yapmadı 4 gün kadar fitille uyardık yeşil ve mukusluydu gene aynı durumda olunca dün tahlil
Verdik fitille uyarıp Gaita tahlilinde amipli dizanteri denen bişey çıktı. Doktor antibiyotik hazdı ancak araştırdığımda anne sütü alan bebeklerde kesinlikle olmaz deniyor işte süt alerjisi
Vs olan bebeklerde bu tarz karışıklık olabilir deniyor.
Doktor ilacı yazdı ancak probiyotik kullanıp başka bir lab tekrsr test vermeyi öneriyor.
Ateş yok keyfi iyi ama işte salgın da var deniliyor banyo suyundan bile kapabilir olduğunu düşünüyorum ne yapacağımı bilemedim önerisi olan başından geçen var mı ?
Benim başıma geldi. İki antibiyotik kullandık, hala kakasinda mikrop çıkıyor. Bir yandan da alerji için diyet yapıyorum. Probiyotikte kullaniyoruz. Bebeğin biraz kilo alımı yavaşladı sanki onun dışında sadece mukuslu kaka var 🥲 keyfi çok iyi, hasta olsa keyfi kötü olurdu diye düşünüyorum bilmiyorum. Bu cumartesi kilo kontrolüne gideceğiz

Merhaba, ben de sütü başta çok azalan mamaya başlayan bir anneyim naçizane tavsiyem bira mayası takviyesi.. Denedin mi bilmiyorum ama bende işe yaradı tabii emzirmeyi ve sağmayı bırakmamak da etkili oldu bence. Yeme içme ile çok alakası yok gibi geliyo bana ya. Brewers yeast diye satılıyor sanırım. Mamayı bırakmadım ama epey azalttım şükür.
Ne siklikta kullaniyorsunuz brewersi?

Tarak olarak fırça tarak mı kullanıyorsun sert konak tarağı mı bizimki de öyle kabuk gibi değil yumuşak gibi çok yok da diplerde az az var belli oluyor dikkatli bakınca
En güzel eşimin bıyık taragiyla çözdüm sık sık dişleri oluyor ya ondan. Banyodan sonra fırça tarakla tariyorum

X