2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
ayakta hafif hafif salliyorum ben, emzige uyumaya yakin agzina dayayarak alisti😁 normal zamanda midesi bulaniyo gibi tiksinme hareketi yapiyodu, uyuma donemleri agzina inatla koyduk annemle o atsa da, sonra cak cak tuttu, hala da normal zamanda almiyor ama uykuya dalmasini cok kolaylastiriyo
Hadi ya ben ağlamasın diye kullanmak istiyorum uykuya yine bir şekilde dalıyor da dün pes etmiştim verecektim emzik olsa yanımda yoktu bugün de vermeden az daha gideyim diyorum 3 aylık olsun bakayım bi

Haklısın canım biz ilk zamanlar öyleydi bende vericektim. Suan devam etse huyu bende verirdim emzik kurtarıcı cok
Hadi ya ne zaman geçti peki herkes öyle diyor emziğe alıştırsaydın rahat ederdin felan ama bilmiyorum 3. Aya kadar böyle gideyim diyorum

Şu misafir olayı banada çok batıyor zor dinlenme zamanı bulurken birde ev temizleme bir şeyler hazirlamayla uğraşmak istemiyorum😔
Keşke kendileri bisey hazırlayıp getirse ama o da yok, bisey yapmasan yapmadı derler, nefes alacak zaman bulamıyorum valla en son ne zaman sil süpür yaptığımı bile hatırlamıyorum. Gündüz özellikle hiç uyumuyor diyebilirim. Hangi ara temizlik yapıp ikramlık hazırlıycam.
Beni anlatmışsın
Düzelicez inş bi düzelsin şu olaylar 😅 şaka bi yana balım sanırım çoğumuz böyleyiz şuan. Ama geçecek..

Keşke kendileri bisey hazırlayıp getirse ama o da yok, bisey yapmasan yapmadı derler, nefes alacak zaman bulamıyorum valla en son ne zaman sil süpür yaptığımı bile hatırlamıyorum. Gündüz özellikle hiç uyumuyor diyebilirim. Hangi ara temizlik yapıp ikramlık hazırlıycam.

Düzelicez inş bi düzelsin şu olaylar 😅 şaka bi yana balım sanırım çoğumuz böyleyiz şuan. Ama geçecek..
Bende aynıyım gerçekten birde stres yapıyorum sanırım misafir geleceği gün çocuk durmuyo ekstradan.. şimdi toz almam lazım bir şeyler hazırlamam lazım asla durmuyo başında beklicekmisim öyle istiyo o sayede susup yazabiliyorum🤣🤣🤣güler misin ağlar mısın ya

Bende aynıyım gerçekten birde stres yapıyorum sanırım misafir geleceği gün çocuk durmuyo ekstradan.. şimdi toz almam lazım bir şeyler hazırlamam lazım asla durmuyo başında beklicekmisim öyle istiyo o sayede susup yazabiliyorum🤣🤣🤣güler misin ağlar mısın ya
Bu bıdıklar büyüyene kadar halimiz bu olcak galiba 🤣 anne kadın hep başlarında olsun nefes almasın , iş güç yapmasın evi 💩 götürsün istiyorlar :KK70:

ben momcozy m5 kullaniyorum icinden boyle farkli olculerde uc ve olcum kiti cikti ama eger cikmadiysa internette meme ucu olcum cetveli diye de satiliyor
Aa farklı ölçülerde flanş mı koymuşlar içine. Ne şahane olay. Bende baby mom var ama içinden başka uç çıkmadı. Ayrıca satılan Ucu da yok . İnternetten bi uc aldım gelsin deniycem bakalım inşallah uyar . Makinam var ama uç ölçüsü tutmuyo diye kullanamıyorum ne saçma

Annişler ben 3 numarada molfixe geçtim bionaturali bıraktım hiç sızdırmıyor bütün gece değiştirmediğim halde üstelik bi tık da büyük diğerine göre kalıp genişmiş, sleepy kadar iz de yapmıyor.
Şunu farkettim ki sleepyle başlayan çoğu kişi sonralarda marka değiştirdi. Az bi grup hala sleepyde oda kalıp dar diye ilerleyen aylarda mecburiyetten değiştirirler🤦🏻‍♀️
Ay evet ya görüş alanından çıktığım anda kıyameti koparıyor benimkide

Benim bugün son gün rota için. Dün doktora gittim oda bilmiyor ki alerji doktoru da yok doğru düzgün burada.internetten okuduğum kadarıyla kendi kendime birseyler yapmaya çalışıyorum.
Oğlumun süt alerjisi var 2 doktora sordum yaptır rota dedi bize haftaya cumartesi rota menenjit yaptıracağım

Şunu farkettim ki sleepyle başlayan çoğu kişi sonralarda marka değiştirdi. Az bi grup hala sleepyde oda kalıp dar diye ilerleyen aylarda mecburiyetten değiştirirler🤦🏻‍♀️

Görüşündeyim ille temas istiyo ya 🤣🤣🤣

Sizin o 5 günden sonra yeşil oldu mu kaka beklediği için mesela yeşil olabilir diyorlar da
Yok sapsariydi içinde beyazlıklar var gibiydi. Şimdi yine sarı oluyor ama içerisinde hiç bir şey yok. Geçtiğimiz günlerde biraz yoğundu tam sıvı değil ama rengi hep sarı

Evet canım şu zamanlar oluyor ıslak mendilin ucunu sivri yapıp siliyorum ya da eşim evdeyse ki genellikle evden çalışıyor yııkıyoruz hemen alt kısmını

Ben kremin yarısını beze sürüyordum hayatım doktor öyle demişti her kontrolde bi 15 krem yazıyordu küçük kremlerdi onlar

Direkt altını yıkama olayına benim de alışmam lazım ama bizim duş çok saçma ya su birden isinabiliyor o yüzden ben hep kovasinda hazırlamak zorunda kalıyorum o da uzun sürüyor :KK43:
Bir tane Dr ilaç vs yazmiyormus galiba, diğeri agri kesici şurup ve batikon tarzında krem kullandiriyoruz demiş esime

Yok canım daha kabuk baglamadı oluşma aşamasında sanki
O zaman hiç vakit kaybetme sen tek seferde çözersin zeytinyağı beklesin tara yıka, mustelanin şampuanı oluşmasını engellemiş olabilir şu an çok yok. Kullanırsan gözüne gelmemesine dikkat etmen gerekiyor bu arada

Videolarda izledim bende herkes aynı şeyi söylüyor.hindistan cevizi yağıda iyi geliyormuş ama bizimki alerjik olduğu için onu denemeyeceğim😔
Bebek yağı süren de var canım, kullandığın bebek yağı varsa onu da sürebilirsin önemli olan bebise zarari olmayan bir yağ ile konağı yumusatabilmek

O zaman hiç vakit kaybetme sen tek seferde çözersin zeytinyağı beklesin tara yıka, mustelanin şampuanı oluşmasını engellemiş olabilir şu an çok yok. Kullanırsan gözüne gelmemesine dikkat etmen gerekiyor bu arada
Tarak olarak fırça tarak mı kullanıyorsun sert konak tarağı mı bizimki de öyle kabuk gibi değil yumuşak gibi çok yok da diplerde az az var belli oluyor dikkatli bakınca

Valla molfixten iyi olacağını düşünmüştüm ama tırtmış. Ben mi bezi bağlayamıyorum diyodum artık. İki beslenme arası sızmış oluyodu. Bu gece 6 saat değiştirmedim hiçbi şey olmadı

Hadi ya ne zaman geçti peki herkes öyle diyor emziğe alıştırsaydın rahat ederdin felan ama bilmiyorum 3. Aya kadar böyle gideyim diyorum
2. Ayından beri huysuzluğu yok şükür canım. Normal huysuzluklar yani acıkınca sıkılınca. Sonradan yine huy değiştirirse bilemem🥹 ben baya sakin biriyim benim etkim de olabilir😅 çocuk psikoloğuyum normalde ama kendi cocuğuma gelince pek faydalı olamıyorum😅

X