2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Şimdi iyi ama daha da büyüyünce istesende istemesende belli bi uyku saati oluyor ve tüm planlar onun uyku saatine göre yapılıyor 🤣 hadi oğlana uyku saati yapmayım diyelim kızımın var illa öğlen uyuyacak uyumazsa eziyet. Mecburen tüm planları ona göre ayarlıyorum. Şimdi 6 bilemedin 7.ci uykusunda gece uykusuna geçmiş oluyor büyüdükçe uyku sayısı azalacak yeni düzenler oturacak en sonunda günde iki uyku bir uyku derken işte final bu 🤣🤣 bende tam şimdi dışarı çıkarsam bu rutin bozulur mu yeterince alışmışmıdır diye düşünüyorum
Ben kendime uydurmak istiyorum biraz ya 🥺 naisl yapcam bilmiyorum ama çocuğun uyku saati diye eve dönmek istemiyorum mesela. Dün kanguruyla mahalle turu yaptık uyuyakaldı eve gelince uyku düzeni sasirdi biraz ama yine uyudu bı şekilde. Böyle tam da bir düzen olmasın istiyorsun

Gündüz de uyku düzeni oluşturdunuz mu siz ben 10. günden itibaren felan gece uykusuna belirli saatte yatırıyorum gece de kalktığı saatler aşağı yukarı her gün aynı ama gümdüz için henüz düzen oluşturmadım 1-2 kez uyumuyor daha fazla uyuyor o yüzden gündüz uykusu 2 ye düşünce yapmayı düşünüyorum sizce mantıklı mı yoksa şimdiden düzen oturtsam mı
Sabah 6:30 civarı gün başlıyor bize 10 a kadar uyumuyor babası işe gitmeden banyo yaptırıyoruz kremdir masajdır vitamin falan derken anca zaten. Sonra emzirip yatıyorum.1 e kadar falan uyuyor bende o arada işlerimi hallediyorum kahvaltı kahve telefon görüşmeleri😄 uyanınca da biraz oyun halısında biraz evde gezmece sohbetler 4 e doğru anca tekrar dalıyor 1 saat uyuyor 6 ya doğru da karnını doyurup 7 gibi evden cıkıp yürüyüş yapıyoruz yarı yolda yine uyuyor eve anahtarı takınca uyanıyor sonra babası geliyo anakucağına koyup hep birlikte mutfakta takılıyoruz. Ama gece uykusuna zor geçiyor 11 i buluyo direniyo. Hergünümüz böyle geçmiyor tabiki ama genel olarak böyle

Benim kızımda babasına çekmiş. Yıllardır aynı deterjan ve yumuşatıcıyı kullanıyorum değiştirince hapşırık tutuyor adamı. Kızımda ekstra hassaslaşmış durum. Bezdim valla zıbınları içten dıştan ütülemeye.

Siveno alıp deneyeyim bende herkes siveno kullanıyomuş kız ne söylemiyonuz 🤣🤣
Ben de siveno kullanıyorum ondan kullanmayan yok sanıyodum 😂😂

Kızlar sizin bebekler kaç kilo alıyor ya 7 ler 8ler havada uçuşuyor benim ki bugün 5 buçuk olmuş günde 32 gram almış bu bebe memeden inmiyor siz neyle besliyorsunuz 😂 ben sabah 60 cm 5.500 oldu diye seviniyordum buraya bakınca minik mi len benim oğlan derken buldum kendimi 😂😂😂

Kızlar sizin bebekler kaç kilo alıyor ya 7 ler 8ler havada uçuşuyor benim ki bugün 5 buçuk olmuş günde 32 gram almış bu bebe memeden inmiyor siz neyle besliyorsunuz 😂 ben sabah 60 cm 5.500 oldu diye seviniyordum buraya bakınca minik mi len benim oğlan derken buldum kendimi 😂😂😂
Bence kilo doğum kilosuna göre değişiyor. Ayda 1 kiloya yakın aldıysa bence gayet normaldir kiloyu kıyaslamamak lazım.Boyu zaten masallah cok güzel😇 benden bir ay önce arkadaşım doğum yaptı emzirip ardına mama veriyor aç olsun olmasın cok fazla kilo var ama bence gerek yok bebek talep ettikçe beslemek gerekir gibi geliyo bana

Bence kilo doğum kilosuna göre değişiyor. Ayda 1 kiloya yakın aldıysa bence gayet normaldir kiloyu kıyaslamamak lazım.Boyu zaten masallah cok güzel😇 benden bir ay önce arkadaşım doğum yaptı emzirip ardına mama veriyor aç olsun olmasın cok fazla kilo var ama bence gerek yok bebek talep ettikçe beslemek gerekir gibi geliyo bana
3300 doğdu 37. Haftada başta sarılık oldu tam bir kilo almadı ilk ay sonra aldı ama . Ne bileyim birde boğumları yok kızlarınkiler boğum boğum maşallah 🧿😂

Canım 3. Ay kontrolu mu erken gitmişsin sanki biraz imzanda 84 gün yazıyor ama 😅 bence gayet iyi bebisinin boyu kilosu. Bizimki 3. Ay kontrolünde 59cmdi

Gündüzleri de bir düzene sokayım olmadı gerçi şimdi memleketteyiz burda çok zorlar ama bir deneyeyim ya da eve gidince denerim 🙄 ay dimi dimi ne hale geldik 🤣🤣
Bence şimdi mümkün olduğunca tadını çıkar zaten bakacak olanda çoktur orda her nekadar senden başkasında sakinleşmesede 😂 eve gidince bebişle uygun bi rutin oluşturur düzene sokarsın inşallah
Ben kendime uydurmak istiyorum biraz ya 🥺 naisl yapcam bilmiyorum ama çocuğun uyku saati diye eve dönmek istemiyorum mesela. Dün kanguruyla mahalle turu yaptık uyuyakaldı eve gelince uyku düzeni sasirdi biraz ama yine uyudu bı şekilde. Böyle tam da bir düzen olmasın istiyorsun
Ben çocuğuma değil çocuğum bana uyacak benim kurallarım geçerli olacak diyen bi anne de burda🙋🏻‍♀️ şimdi iki yaş bebesiyle dursunda nasıl durursa dursun uyusun eziyet etmesinde nasıl olursa olsun kafasındayım 🤣🤣 bizde akşam eve dönüşümüzü de kızım belirler. Normalde oynayan keyif alan gezmeyi seven çocuktur saat 10bucuk ve sonrası olunca nezaman değişti ufaktan mızırdanma başladı hop biz kalkalım çocuk uyuyacak filan🤭🤭 ben elendim inşallah sen kendine uydurursun😍

KIZLAR ben size bir şey sorcam acaba yanlış mı düşünüyorum.. şu doğumdan sonra ne düşündüğümü bilmiyorum neyse.. Allah razı olsun gorumcemden bana puset verdi mama sandalyesi verdi hepsi çocuklarından kalma 2 çocuk büyütmüş şeyler bunlar 11-12 yillik şeyler şimdi de otokoltuk verecekmiş hep saklamış sagolsun çok ince bi düşünce.. ama benimde hevesim var ilk çocuğum bende sıfır şeyler almak kullanmak istiyorum çocuğumun bi sıfır şeyi kıyafetleri bencilce mi düşünüyorum bu devirde bilmiyorum ama ilk şeylerini alamamak hevesimi kırıyor moralim bozuluyor eşime söyledim kötüyse kullanmayiz iyiyse kullanırız dedi de gorumcem kötü mal vermez ama hep içimde ukteler kaliyo işte... siz ne düşünürdunuz @melegim can gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch @kelebekimsi @sulti tutti O ozgeeeee1 @genc-anne ve diğer anneler
Böyle düşünmekte çok haklısın ben bana sormadan yorgan yastık yaptırdıklarında bile sinirlenmiştim onu beğenmezsem kendim tekrar alıcam e bu sefer evin içi yastıkla yorganla dolacak küçücük bebek için ne gerek var. Bazı şeyleri teşekkür edip geri çevirebilirsin bunda ayıplanacak bir şey yok sonuçta para verip senin için almadılar ben para verip aldıklarına bile kızdım 😂😂

Bence şimdi mümkün olduğunca tadını çıkar zaten bakacak olanda çoktur orda her nekadar senden başkasında sakinleşmesede 😂 eve gidince bebişle uygun bi rutin oluşturur düzene sokarsın inşallah

Ben çocuğuma değil çocuğum bana uyacak benim kurallarım geçerli olacak diyen bi anne de burda🙋🏻‍♀️ şimdi iki yaş bebesiyle dursunda nasıl durursa dursun uyusun eziyet etmesinde nasıl olursa olsun kafasındayım 🤣🤣 bizde akşam eve dönüşümüzü de kızım belirler. Normalde oynayan keyif alan gezmeyi seven çocuktur saat 10bucuk ve sonrası olunca nezaman değişti ufaktan mızırdanma başladı hop biz kalkalım çocuk uyuyacak filan🤭🤭 ben elendim inşallah sen kendine uydurursun😍
Yaa ben de büyük konuşmak istemiyorum işte bu yüzden 🤣🤣 çocuğum gezmeyi sevsin dedik mesela şimdi koltukta oturunca ağlıyor fazla istemisiz galiba 😅 inşallah gittiğimiz her yerde uyum sağlar da elenmem 🤭

Ben de siveno kullanıyorum ondan kullanmayan yok sanıyodum 😂😂
Bi ben garip varmışım. Hepiniz sivenoda birleşirken ben mal gibi kalmışım 🤣🤣🤣
Kız 8 kilo kimmiş aboo 🤣🤣 benimki tam 3 kilo doğdu ilk ay 1500 gram ikinci ay 1400 gram aldı. 6 ağustosta üçüncü ay kontrolü var. Bugün tarttım 7300 gram. 300 gram kıyafet çıksak 7 kilo. En son 5900 dü buna göre bu ayda 1100 gram civarı almış ve bu ay mama ağırlıklı beslendi. Önceki iki ayda anne sütü. Ama benimki boy fukarasıydı bu ay uzamış mama göbekten almış boya vermiş 😂😂

Yaa ben de büyük konuşmak istemiyorum işte bu yüzden 🤣🤣 çocuğum gezmeyi sevsin dedik mesela şimdi koltukta oturunca ağlıyor fazla istemisiz galiba 😅 inşallah gittiğimiz her yerde uyum sağlar da elenmem 🤭
Eğer gezmeyi sever ve gayet keyifli olursa mızırdanmaya başladığı an alarm durumuna geçersiniz. Çünkü zaten normalde oynar ortama uyar usludur ama hep mızmız olursa aman zaten eziyetli bari bana uymak zorunda kalsın diyo insan 🤣

Canım 3. Ay kontrolu mu erken gitmişsin sanki biraz imzanda 84 gün yazıyor ama 😅 bence gayet iyi bebisinin boyu kilosu. Bizimki 3. Ay kontrolünde 59cmdi
Spa randevumuz vardı birleştirdik doktoruda görelim dedik 😂 oyy rahatladım mamadan zor kurtuldum korkuyorum en büyük kabusum oldu beslenme konusu kolik olunca birde sürekli emmek istiyor aç mı kalıyor diye kuruyor insan 🫣

Bi ben garip varmışım. Hepiniz sivenoda birleşirken ben mal gibi kalmışım 🤣🤣🤣

Kız 8 kilo kimmiş aboo 🤣🤣 benimki tam 3 kilo doğdu ilk ay 1500 gram ikinci ay 1400 gram aldı. 6 ağustosta üçüncü ay kontrolü var. Bugün tarttım 7300 gram. 300 gram kıyafet çıksak 7 kilo. En son 5900 dü buna göre bu ayda 1100 gram civarı almış ve bu ay mama ağırlıklı beslendi. Önceki iki ayda anne sütü. Ama benimki boy fukarasıydı bu ay uzamış mama göbekten almış boya vermiş 😂😂
Maşallah 🧿 ne kadar mama veriyorsun tosun olmuş bebiş ya boğum boğum 🥰😅

Eğer gezmeyi sever ve gayet keyifli olursa mızırdanmaya başladığı an alarm durumuna geçersiniz. Çünkü zaten normalde oynar ortama uyar usludur ama hep mızmız olursa aman zaten eziyetli bari bana uymak zorunda kalsın diyo insan 🤣
Hahaha 😂 o zaman mizirdanmayan gezmeyi seven her yerde uyuyabilen bir çocuk olsun diye dua ediyorum 🤣

X