2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar bısı sorcam. Bebeğim 3 ayını doldurdu, Anne sütüyle besliyorum sadece. En basından beri Sol mememde muhtemelen sütüm daha az bebişim 5 dk emip kendini geri çekiyor sağ mememe alınca ordan devam ediyor orası daha fazla. Power yöntemini sadece sol memeye yapsam faydası olur mu acaba?
Benimde sol göğsümden hep 10-20 cc daha fazla süt geliyor nedense 🫢 ikisini aynı anda sağmaya başlıyorum aynı anda bırakıyorum o her zaman daha çok şişiyor

Kızlar bısı sorcam. Bebeğim 3 ayını doldurdu, Anne sütüyle besliyorum sadece. En basından beri Sol mememde muhtemelen sütüm daha az bebişim 5 dk emip kendini geri çekiyor sağ mememe alınca ordan devam ediyor orası daha fazla. Power yöntemini sadece sol memeye yapsam faydası olur mu acaba?
Ben giyilebilir pompa ile beş dakika fazla tutuyorum solu benim de solda az sağa göre. Hatta sağdan damlıyo belli süre sonra ama sol kupkuru. Beşer dk fazla sağmak işe yaradı gibi gibiiğ

KIZLAR ben size bir şey sorcam acaba yanlış mı düşünüyorum.. şu doğumdan sonra ne düşündüğümü bilmiyorum neyse.. Allah razı olsun gorumcemden bana puset verdi mama sandalyesi verdi hepsi çocuklarından kalma 2 çocuk büyütmüş şeyler bunlar 11-12 yillik şeyler şimdi de otokoltuk verecekmiş hep saklamış sagolsun çok ince bi düşünce.. ama benimde hevesim var ilk çocuğum bende sıfır şeyler almak kullanmak istiyorum çocuğumun bi sıfır şeyi kıyafetleri bencilce mi düşünüyorum bu devirde bilmiyorum ama ilk şeylerini alamamak hevesimi kırıyor moralim bozuluyor eşime söyledim kötüyse kullanmayiz iyiyse kullanırız dedi de gorumcem kötü mal vermez ama hep içimde ukteler kaliyo işte... siz ne düşünürdunuz @melegim can gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch K kelebekimsi @sulti tutti @ozgeeeee1 @genc-anne ve diğer anneler
Ben kötü düşünmezdim ama ne bileyim ben de istemezdim sanırım almak seni maddi olarak sıkıştırmayacaksa ben yenisini alma taraftarıyım ablam yeğenimin kıyafetlerini verecekti bana da ben istemedim eşime de söyledim kimseden almak istemiyorum çocuğuma özel olsun ben seçmek istiyorum diye sen de alıp bir kenara koy istersen biraz geçince teşekkür eder verirsin lazım olanı kullandım diyip ya da kibarca istemediğini ilk çocuk olunca ben almak istiyorum felan de anlar bence o da çocuk sahibi sonuçta

Yemin ederim 7 yaşındaki çocuğumda yok böyle bi düzen 😅 maşallah sana ve bebeğine 🧿 ben çok planlı düzenli bi insanım ama bebelerim hiç bana çekmemişler nerede akşam orada sabah her şey spontane rastgele bir hayatımız var 🙈
Ben plansız yaşayacağım diyip her şeyi planlı yaşayan bir insanım🤣🤣 eşim kiziyordu bu çocuk uyumayacak sen 9da cikartiyorsun odaya diye. Hatta bir gün o uyutacakken uyumadı tekrar oturma odasına getirdi uyumuyor diye ben aldım odaya götürüp uyuttum😅 akşam ışık açık oluyor çocuk tavana ışığa bakıyor gözüne yazık, ışığı kapatıyoruz TV açık bazen kafasını arkaya doğru çevirip bakmaya calisiyor falan tetikleyici çok şey var dalamiyor. O yüzden uğraşacak dahi olsam akşam isiklar yandı mı biz gece lambali hayata odamıza geçiyoruz 😅 eşim de alıştı artık klimayı falan ayarlamış oluyor. Bu düzeni ben tatilden geldikten sonra yapmaya karar verdim çünkü orada 9da uyuyup 3 tr kalkıyordu gece bir kac gün böyle olunca evde de bu şekilde devam edeyim istedim. Çocuklar rutinlere alisiyorlar cidden. Eskiden 10da falan uyanık oldu 11-12den önce uyumazdi şimdi 9 buçukta uyuduğu bile oluyor. Tam bir düzenimiz yok henüz saat olarak ama genel olarak 12yi görmüyor pek uyumuş oluyor. Elektrikli anakucagini unuttu bu süreçte ama artık ona koyunca asla uyumuyor. Oturma odasında manuelde uyumaya alıştı. En azindan uyuyor diye şükrediyorum ben de😂

Kızlar ben yine bebeği uyutmak için cebelleşirken sinirlendim of of diye bağırdım bir kere de emziğini al da uyu be kızım diye yüksek sesle söylendim emzik veriyorum atıyo emzirmeye çalışıyorum ağlıyo falan sonra üst komşum aradı bebeği de al gel bana biraz sakinleşin diye çok utandım ya meğer sesimiz gidiyormuş her gün 🥺 çok ağlıyor dedi ben bi okuyayım nazar vardır dedi okudu üfledi baya da esnedi okurken çok nazar varmış dedi bana da okudu. Ben aslında arayacaktım önceden de ama yanlış anlarsın diye aramamıştım dedi. Kadın da çalışıyor erken kalkıyor yani rahatsız etmişiz hep meğer 🥲 Ya her gece resmen 2-3 bazen 4 e kadar uyutmaya çalışıyorum ne zaman düzeleceğiz acaba. Gündüz de hiç uyumuyor hadi gündüz neyse gece bari uyusa o da yok uyumadıkça ağlıyor. Herkesin bi derdi var evet ama en uyumayan bebek sanki benimki 😞😞 bi de mama içiriyorum yatmadan o halde böyle yani düşünün. Doktorlara söylüyorum çözüm yok. Çok üzgünüm gerçekten.
Ger gün olmasa da benimki de öyle ben şöyle bir çözüm buldum büyükçe bir leğenin içine yastık koydum üzerine yatırıyorum sıcağa yakın ılık suyla 15-20 dakika oynuyoruz üzerine döküyorum yeni uyanmış olsa da uyumak istiyor çok mayışıyor emzirip yatırıyorum o şekilde 1-2 saat yatıyor çok şükür aralıksız bir dene istersen sıcak su hem rahatlatır hem de kol bacak hareket ettirirken yoruluyor güzelde uyuyor

Bizde sabah 6 da kalkıyor besleyip tekrar uyutuyorum 8 de babasını işe yolcu ediyor bidaha da uyumuyor 9bucuk kızımın uyanış saati ozamana kadar onunla ilgileniyorum sonrası kıyamet. Ağlama zırlama bi yandan öbürü kahvaltı istiyor filan derken bi karmaşa. Biz kahvaltıyı yaptıktan sonra uyuyor 1 saat filan. O ara ortalık topluyorum 11bucuk gibi uyanıyor uyanmazsa ben uyandırıyorum. Yine oyun egzersiz filan 12:30 ikisininde uyku saati ikisini de uyutup bi anne keyfi yapıyorum uyanışları da aşağı yukarı aynı aralıkta oluyor. İkisini de doyurup yine bi egzersiz müzik filan sonra oğlanı yıkayıp tekrar doyurup uyutuyorum o uyur uyumaz kızımı balkona havuzu hazırlayıp oynatıyorum sonra onu yıkıyorum. O ara oğlan uyanıyor geri. Sonraki uyuyuşunda akşam yemeği yiyoruz. Akşam 8 gibi gece uykusuna geçirmeye çalışıyorum. Gece uyanmalarını çözemedik daha çok uyanıyor. Gündüz aynı saat aralıklarında uyanmazsa ben uyandırıyorum ki saatleri kaymasın diye. Rutin bu şekilde oturttum ama nihayetinde saat değil bu bebeler motamot aynı olmuyor ya gazı olup erken uyanıyor ya acıkıyor filan o karmaşayı oturtsam sonrası daha iyi olacak
Aay ben uyursa uyandırmıyorum asla 🤣 gündüz uykuları çok kisa bizimkinin yarım saat 1 saat falan. Sadece banyodan sonraki uykusu 2 saati bulabiliyor. Ama ortalama olarak öğlen banyosuna kadar oturma odasına geçtiğimizde iki defa uyumuş oluyor. Saat olarak ilerletmedim ben ama uyku sayısı olarak sabah uykuları aynı gidiyor. Oturma odasında 5 defa uyuyor uyanıyor gibi. Saatli olması disarisi için problem yaratır mı acaba dedim. Bir etkinlikte olmak gerekecek ama çocuğun uyku saati atıyorum
Bu arada helal olsun iki çocukla full performans valla. Benim tekte kalasim geliyor😂

Gündüz de uyku düzeni oluşturdunuz mu siz ben 10. günden itibaren felan gece uykusuna belirli saatte yatırıyorum gece de kalktığı saatler aşağı yukarı her gün aynı ama gümdüz için henüz düzen oluşturmadım 1-2 kez uyumuyor daha fazla uyuyor o yüzden gündüz uykusu 2 ye düşünce yapmayı düşünüyorum sizce mantıklı mı yoksa şimdiden düzen oturtsam mı

Yarın denicem canım amacım uyuması değil sakinleşmesi. Asla sakinleşmiyor durmuyor tam bi kriz hali. Uykuyu kahvaltıdan sonraya ayarladım ki evi toplarken rahat versin 😂
Yukarda da yazmıştım benim çocuk sadece sabah ya da akşam değil uyanık olduğu tüm vakitler öyle sadece bende duruyor bazen durmak da yetmiyor ağlıyornyatırıyorum kaldırıyorum hoplatıyorum zıplatıyorum yok geniş bi leğenin içine yastığı koydum havuz gibi içini de doldurdum yastığa da yatırdım leğenin içindeki sudan döküyorum sürekli vücuduna benim zırıl zırıl ağlayan bebek gidiyor keyif yapan sağa sola bakan bebek geliyor çok şükür bi orda duruyor onda da elleri buruşur felan diye çok tutamıyorum 15-20 dakika ama sessizce durması bile yetiyor 😂

Aay ben uyursa uyandırmıyorum asla 🤣 gündüz uykuları çok kisa bizimkinin yarım saat 1 saat falan. Sadece banyodan sonraki uykusu 2 saati bulabiliyor. Ama ortalama olarak öğlen banyosuna kadar oturma odasına geçtiğimizde iki defa uyumuş oluyor. Saat olarak ilerletmedim ben ama uyku sayısı olarak sabah uykuları aynı gidiyor. Oturma odasında 5 defa uyuyor uyanıyor gibi. Saatli olması disarisi için problem yaratır mı acaba dedim. Bir etkinlikte olmak gerekecek ama çocuğun uyku saati atıyorum
Bu arada helal olsun iki çocukla full performans valla. Benim tekte kalasim geliyor😂
Şimdi iyi ama daha da büyüyünce istesende istemesende belli bi uyku saati oluyor ve tüm planlar onun uyku saatine göre yapılıyor 🤣 hadi oğlana uyku saati yapmayım diyelim kızımın var illa öğlen uyuyacak uyumazsa eziyet. Mecburen tüm planları ona göre ayarlıyorum. Şimdi 6 bilemedin 7.ci uykusunda gece uykusuna geçmiş oluyor büyüdükçe uyku sayısı azalacak yeni düzenler oturacak en sonunda günde iki uyku bir uyku derken işte final bu 🤣🤣 bende tam şimdi dışarı çıkarsam bu rutin bozulur mu yeterince alışmışmıdır diye düşünüyorum

Gündüz de uyku düzeni oluşturdunuz mu siz ben 10. günden itibaren felan gece uykusuna belirli saatte yatırıyorum gece de kalktığı saatler aşağı yukarı her gün aynı ama gümdüz için henüz düzen oluşturmadım 1-2 kez uyumuyor daha fazla uyuyor o yüzden gündüz uykusu 2 ye düşünce yapmayı düşünüyorum sizce mantıklı mı yoksa şimdiden düzen oturtsam mı
Hergün aynı rutini yaparsan gündüz uykuları da düzene girer. Bebekler rutini sever. Hergün aynı saat aralığında banyo masaj oyun vs işte ne yaparsan. Buna alışırsa uyku düzeni de beraberinde gelir. Hoş gerçi bende demin yazdım büyüdükçe uyku sayısı azalacak düzenlemeler değişecek ama yeni düzenleme daha kolay yapılacak
Yukarda da yazmıştım benim çocuk sadece sabah ya da akşam değil uyanık olduğu tüm vakitler öyle sadece bende duruyor bazen durmak da yetmiyor ağlıyornyatırıyorum kaldırıyorum hoplatıyorum zıplatıyorum yok geniş bi leğenin içine yastığı koydum havuz gibi içini de doldurdum yastığa da yatırdım leğenin içindeki sudan döküyorum sürekli vücuduna benim zırıl zırıl ağlayan bebek gidiyor keyif yapan sağa sola bakan bebek geliyor çok şükür bi orda duruyor onda da elleri buruşur felan diye çok tutamıyorum 15-20 dakika ama sessizce durması bile yetiyor 😂
Ay bende yarın sabah ilk iş suya sokcam belki benimkinin de sendromlar gider. Onun o sendromu bunun bu sendromu kimse bize demiyor ki sende sendrom varmı durumun ne diye 🤣🤣

Ben kötü düşünmezdim ama ne bileyim ben de istemezdim sanırım almak seni maddi olarak sıkıştırmayacaksa ben yenisini alma taraftarıyım ablam yeğenimin kıyafetlerini verecekti bana da ben istemedim eşime de söyledim kimseden almak istemiyorum çocuğuma özel olsun ben seçmek istiyorum diye sen de alıp bir kenara koy istersen biraz geçince teşekkür eder verirsin lazım olanı kullandım diyip ya da kibarca istemediğini ilk çocuk olunca ben almak istiyorum felan de anlar bence o da çocuk sahibi sonuçta
Tamamen iyi niyetten veriyo ama işte ben her şeyin yenisi olsun istiyorum sonuçta birde benim zevkim değil birde 12 senelik şeyler 2 çocuk büyütmüş eşyalar.. en basiti küvette verdi hiç almayacağım bir renk mecbur getirdik, mamasandalyesinin sungerini değiştirmem gerekiyor ben onu yıkarken yırttım(eski olduğu için yırtıldı yoksa guzeldi) öyle güzel yok şuan piyasada leke tutmayandan vs vs 🥲 bende yavaş yavaş dediğinizi yapiyim

Instagramda bu ayda gece saat başı veya 2 saate bir mama veya emmek isteyen bebeğe destek almak için emiyor demiş bir danışman kişi eğitimle cozuluyormus o ne demek ki

Hergün aynı rutini yaparsan gündüz uykuları da düzene girer. Bebekler rutini sever. Hergün aynı saat aralığında banyo masaj oyun vs işte ne yaparsan. Buna alışırsa uyku düzeni de beraberinde gelir. Hoş gerçi bende demin yazdım büyüdükçe uyku sayısı azalacak düzenlemeler değişecek ama yeni düzenleme daha kolay yapılacak

Ay bende yarın sabah ilk iş suya sokcam belki benimkinin de sendromlar gider. Onun o sendromu bunun bu sendromu kimse bize demiyor ki sende sendrom varmı durumun ne diye 🤣🤣
Gündüzleri de bir düzene sokayım olmadı gerçi şimdi memleketteyiz burda çok zorlar ama bir deneyeyim ya da eve gidince denerim 🙄 ay dimi dimi ne hale geldik 🤣🤣

Tamamen iyi niyetten veriyo ama işte ben her şeyin yenisi olsun istiyorum sonuçta birde benim zevkim değil birde 12 senelik şeyler 2 çocuk büyütmüş eşyalar.. en basiti küvette verdi hiç almayacağım bir renk mecbur getirdik, mamasandalyesinin sungerini değiştirmem gerekiyor ben onu yıkarken yırttım(eski olduğu için yırtıldı yoksa guzeldi) öyle güzel yok şuan piyasada leke tutmayandan vs vs 🥲 bende yavaş yavaş dediğinizi yapiyim
Çok iyi anlıyorum seni benim de kayınvaldiem bir sürü yelek verdi bir kızının oğlu olduğundan kullanmamış diğeri de az kullanmış benim de açıkçası içime sinmedi aldım bazanın altına koydum çocuk büyüyünce vericem yıkayıp napayım ben de heves ediyorum kendim ördüm o kadar yelek hamileyken 😂 bir de ilk zaten kendi zevkime göre alınca diğer çocuğa da kullanırsın

X